Komentarze po podwójnej porażce Beaty Szydło w PE. "Mamy nową wersję 27 do 1"

Beata Szydło ponownie nie została wybrana na szefową Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych w Parlamencie Europejskim. - Vendetta za utrącenie kandydatury Timmermansa na stanowisko szefa Komisji Europejskiej dalej trwa - ogłosiła po ogłoszeniu wyników głosowania Beata Mazurek, a przez media społecznościowe przelała się fala komentarzy.
Zobacz wideo

Beata Szydło ponownie przegrała głosowanie na przewodniczącą komisji zatrudnienia w Parlamencie Europejskim. W drugim tajnym głosowaniu była premier nie zyskała wymaganego poparcia - przeciw było 34 europosłów, za - 19, dwie osoby wstrzymały się od głosu. To jeszcze gorszy wynik, niż w poprzednim głosowaniu.

- Odrzuciliśmy najlepszego z możliwych kandydatów, którego kompetencji na tej sali nikt nie mógł podważyć. Odrzuciliśmy kandydata, który miał największe zaufanie społeczne, największy mandat, mandat wyborców - skomentowała Elżbieta Rafalska, która miała być alternatywnym kandydatem PiS na stanowisko szefa Komisji. Wtórował jej Zdzisław Krasnodębski. "Kolejne złamanie reguł i zasad przyzwoitości" - napisał europoseł na Twitterze.

"No i z Beatą Szydło mamy nową wersję "27 do 1"

Z kolei Leszek Miller przekonuje, że PiS mógł zdobyć stanowisko szefa Komisji, gdyby nie obstawał przy kandydaturze byłej premier. "Szydło została zgłoszona na szefową komisji w przekonaniu, że poprą ją liberałowie, a w zamian PiS zagłosuje w całości za U. von der Leyen. Tymczasem ich poseł powiedział, że poprą każdego innego z grupy EKR. Gdyby dziś została zgłoszona Rafalska miałaby duże szanse" - napisał na Twitterze europoseł.

Pesymizm Millera co do politycznych kalkulacji europosłów z PiS wydaje się podzielać Łukasz Warzecha. "No i z Beatą Szydło mamy nową wersję "27 do 1". Po co to było - nie wiem. To znaczy wiem, ale z punktu pragmatycznego rozgrywania interesu Polski - kompletnie bez sensu" - pisze publicysta na Twitterze.

Jeszcze dalej idzie Tomasz Lis, który przekonany jest, że nadchodzą dalsze porażki Prawa i Sprawiedliwości. "Beata idzie na maxa. Pierwszy set 1:27, drugi 21-27, trzeci 19-34. PiS-owcy, oszukaliście Polaków. Nie wysłaliście do Europy silnej drużyny, ale pogardzaną marną ekipę z politycznego marginesu. Wiarygodność = zero. Jeszcze coś - ciąg dalszy nastąpi" - wieszczy Lis na Twitterze.

Zieloni i liberałowie przeciwko Szydło

Z kolei europosłowie z innych krajów podchodzą do sprawy pryncypialnie. Katrin Langensiepen, niemiecka europosłanka z frakcji "Zielonych", stwierdza, że "nie można głosować na niedemokratycznych kandydatów", zaś Anna Júlia Donáth, Węgierka z frakcji "Odnówmy Europę" pisze, że głosownie przeciwko kandydaturze Szydło było "potwierdzeniem zobowiązania, by nie popierać kandydatów z partii podważających rządy prawa, demokracje i prawa podstawowe".

Więcej o:
Komentarze (527)
Komentarze po podwójnej porażce Beaty Szydło w PE. "Mamy nową wersję 27 do 1"
Zaloguj się
 • crotalus1

  Oceniono 168 razy 156

  Możemy się tutaj podśmiechiwać z batalii Szydło o stanowisko w UE, ale jak tak spojrzeć na to z boku to jest przerażające. Skoro oni nie potrafią wywalczyć dla Polski nawet zwykłego stołka to co dopiero jak przyjdzie negocjować budżet. Jedyna nadzieja to zmiana władzy jesienią...

 • brainbox

  Oceniono 122 razy 120

  -------"Kolejne złamanie reguł i zasad przyzwoitości" - napisał europoseł na Twitterze.----
  Drogi EuroOśle....to wasza ekipa łamie reguły i zasady przyzwoitości w Polsce od 4 lat, więc proszę nie posądzać o to innych i zamknąć się po prostu.

 • justas32

  Oceniono 125 razy 111

  Dyplomaci unijni to prawdziwe świnie - nie rozumieją ze jej się to przecież naprawdę należy ...

 • tegepe

  Oceniono 101 razy 95

  Rafalska, Krasnodębski, Mazurek! Mordy w kubeł, albo mówiąc łagodniej: nie kompromitujcie się!

 • tomtg123

  Oceniono 87 razy 79

  Czyli przegrała z Wakatem ;) Dwukrotnie ;)
  To co teraz, Beata - do 3 razy sztuka ? A może do 27 razy ?
  To może być długie i całkiem zabawne wstawanie z kolan...

 • Jan Janusz

  Oceniono 81 razy 77

  Kolejny sukces naszego rządu, rozmów w kuluarach Kaczyńskiego, no i oczywiście sukces pinokia, tak jak sam ogłaszał po storpedowaniu wyboru Timmermansa. Dali się rozegrać jak przedszkolaki.
  Niech jutro wieśniara Becia wykrzyczy, że to zdrada, a jej się należy...

 • tegepe

  Oceniono 77 razy 67

  Dojarka z Brzeszcz doznała tego, na co sobie swą butą, nieudolnością, niekompetencją i chciejstwem zasłużyła!

 • puszka-3

  Oceniono 74 razy 66

  Ciekaw jestem jakie kwiaty jej teraz na otarcie łez wręczy Kaczyński po jej przylocie do kraju.???
  Politycy UE , nawet z ich ugrupowania , poznali się na nich.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX