Beata Szydło ponownie przegrała głosowanie na przewodniczącą komisji zatrudnienia Parlamencie Europejskim

Beata Szydło ponownie nie została wybrana na szefową Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych w Parlamencie Europejskim. Była premier miała jeszcze gorszy wynik, niż w poprzednim głosowaniu.
Zobacz wideo

Beata Szydło ponownie przegrała głosowanie na przewodniczącą Komisji zatrudnienia i spraw socjalnych w Parlamencie Europejskim. W drugim tajnym głosowaniu była premier nie zyskała wymaganego poparcia - przeciw było 34 europosłów, za - 19, dwie osoby wstrzymały się od głosu. To jeszcze gorszy wynik, niż w poprzednim głosowaniu.

Kolejna porażka jeszcze bardziej dotkliwa

Po raz pierwszy głosowanie nad kandydaturą Beaty Szydło odbyło się w ubiegłym tygodniu w Brukseli. Wtedy przeciwko było 27 deputowanych, 21 - za, a dwie osoby wstrzymały się od głosu. Po odrzuceniu kandydatury polskiej polityk obrady komisji zatrudnienia i spraw socjalnych zostały przerwane.

Ponowne głosowanie zaplanowano na poniedziałkowy wieczór w Strasburgu. Zgodnie z ustaleniami poszczególnych grup stanowisko przewodniczącego komisji zatrudnienia nadal przypadało konserwatystom, do których należy Prawo i Sprawiedliwość. Część polityków tej frakcji rozważała, czy byłej premier jako kandydatki na stanowisko przewodniczącej nie powinna zastąpić inna osoba - wymieniano tu głównie europosłankę PiS Elżbietę Rafalska. Ostatecznie jednak ponownie zaproponowano Beatę Szydło.

Poniedziałkowy wynik głosowania oznacza, że obrady komisji prawdopodobnie znów zostaną przerwane, by grupy polityczne mogły ponownie wskazać kandydata.

Więcej o:
Komentarze (688)
Beata Szydło ponownie przegrała głosowanie na przewodniczącą komisji zatrudnienia Parlamencie Europejskim
Zaloguj się
 • albrecht_kalba

  Oceniono 205 razy 201

  To musi być spisek. Jakim cudem taka światowa, wykształcona i kompetentna erudytka nie dostała stołka? :D

 • van_klomp

  Oceniono 159 razy 155

  Matka Boska Szydłowska nie będzie koronowana na królową Europy!!! Jak teraz chrystianizować Europę ??? Gdzie jest Matołżesz ???

 • iarna

  Oceniono 132 razy 124

  Kolejne zwycięstwo. Znowu będą gożdzie na powitanie i cmokaćrąsi.

 • deltoida

  Oceniono 120 razy 116

  Ojej! Może należy zawalczyć po raz trzeci, z akcentem na "należy"?

 • szczepama

  Oceniono 110 razy 104

  Nie dociera do nich, że nikt przyzwoity nie chce mieć nic wspólnego z kłamcami, złodziejami i fanatykami, budzicie powszechne obrzydzenie.

 • bzzbzzbzz

  Oceniono 105 razy 99

  Niesamowite, Beata wygrała trzecie swoje głosowanie, 27:1, 21:27, 19:34.
  Może niech ona lepiej zacznie w lotto grać ..... Teoretycznie też ma szanse na wygraną, a wstyd mniejszy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX