Beata Szydło ponownie przegrała głosowanie na przewodniczącą komisji zatrudnienia Parlamencie Europejskim

Beata Szydło ponownie nie została wybrana na szefową Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych w Parlamencie Europejskim. Była premier miała jeszcze gorszy wynik, niż w poprzednim głosowaniu.
Zobacz wideo

Beata Szydło ponownie przegrała głosowanie na przewodniczącą Komisji zatrudnienia i spraw socjalnych w Parlamencie Europejskim. W drugim tajnym głosowaniu była premier nie zyskała wymaganego poparcia - przeciw było 34 europosłów, za - 19, dwie osoby wstrzymały się od głosu. To jeszcze gorszy wynik, niż w poprzednim głosowaniu.

Kolejna porażka jeszcze bardziej dotkliwa

Po raz pierwszy głosowanie nad kandydaturą Beaty Szydło odbyło się w ubiegłym tygodniu w Brukseli. Wtedy przeciwko było 27 deputowanych, 21 - za, a dwie osoby wstrzymały się od głosu. Po odrzuceniu kandydatury polskiej polityk obrady komisji zatrudnienia i spraw socjalnych zostały przerwane.

Ponowne głosowanie zaplanowano na poniedziałkowy wieczór w Strasburgu. Zgodnie z ustaleniami poszczególnych grup stanowisko przewodniczącego komisji zatrudnienia nadal przypadało konserwatystom, do których należy Prawo i Sprawiedliwość. Część polityków tej frakcji rozważała, czy byłej premier jako kandydatki na stanowisko przewodniczącej nie powinna zastąpić inna osoba - wymieniano tu głównie europosłankę PiS Elżbietę Rafalska. Ostatecznie jednak ponownie zaproponowano Beatę Szydło.

Poniedziałkowy wynik głosowania oznacza, że obrady komisji prawdopodobnie znów zostaną przerwane, by grupy polityczne mogły ponownie wskazać kandydata.

Więcej o: