Najnowszy sondaż KANTAR: PiS z dużą przewagą nad KE. W parlamencie cztery partie

Z sondażu KANTAR wynika, że jeśli wybory do parlamentu odbyłyby się już teraz, wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z wynikiem niższym o kilkanaście punktów procentowych. Do parlamentu dostałyby się jeszcze dwie partie, reszta nie przekroczyłaby progu wyborczego.
Zobacz wideo

Z najnowszego sondażu KANTAR przeprowadzonego dla "Faktów" TVN i TVN24 wynika, że gdyby wybory do parlamentu odbyły się już teraz, partia rządząca utrzymałaby większość w Sejmie i Senacie. PiS ma kilkanaście punktów procentowych przewagi. 

Sondaż KANTAR: PiS z dużą przewagą nad KO

42 proc. osób zadeklarowało, że w wyborach zagłosowałoby na Zjednoczoną Prawicę, czyli koalicję Prawa i Sprawiedliwości z Porozumieniem i Solidarną Polską. To znacznie więcej niż na partie opozycyjne/

Na Koalicję Obywatelską (PO oraz Nowoczesna) zagłosowałoby 27 proc. ankietowanych. Do parlamentu dostałyby się jeszcze dwie partie - Kukiz'15, która otrzymałaby 6 proc. głosów i Wiosna z 5 proc. głosów. Pozostałe partie nie przekroczyłyby 5-procentowego progu wyborczego. Partia Wolność i Polskie Stronnictwo Ludowe zdobyłyby po 3 proc. głosów, a Sojusz Lewicy Demokratycznej - 2 proc. 

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 12-15 lipca na ogólnopolskiej, próbie 1002 pełnoletnich osób.

Więcej o:
Komentarze (350)
Najnowszy sondaż KANTAR: PiS z dużą przewagą nad KE. W parlamencie cztery partie
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 58 razy 14

  Z całym szacunkiem dla uczciwych dziwek. Tak już jest, że najpierw kuszą, a za chwilę stajesz na poboczu autostrady w samych gaciach, albo i bez. I bez satysfakcji też.

 • daniell157

  Oceniono 23 razy 11

  Nie wiem czy śmiać się czy plakać. To zadziwiające ile mamy idiotów w kraju, trzeba czym prędzej opuścić ten tonący okręt, bo zamiast głosować na kapitana który chce zatkac dziurę, to większość głosuje na tego który robi biesiade.

 • wolny.kan.gur

  Oceniono 31 razy 11

  Okazuje się że tutejszego suwerena kupuje się jak dziwkę. Smutne to.

 • prosty_chlop_gazeciarz

  Oceniono 20 razy 6

  Kantar i TVN próbuję się ścigać z CBOS-em
  gdzie się niby podziały te ponad 38% KO z wyborów do PE?
  (na PSL góra 3%)

 • year68

  Oceniono 17 razy 5

  PSL to koń trojański PiS-u. Jak się dostana do sejmu, to od razu będzie cicha koalicja z Kaczystami. Elektorat PSL ze wsi poszedł do PiS, a w miastach się nie liczą. Schetyna byłby idiotą gdyby przygarnął to towarzystwo. SLD-Wiosna-Razem i wszystkie inne środowiska lewicowe powinny iść razem do wyborów.

  Do wyborów jeszcze jest kawałek, a drożyzna coraz większa i szykuje się coraz większa, te obniżki podatków PiT o 1% nie zrekompensują 20% inflacji. Już się robi Państwo w Ruinie, czuć to na kilometr. Także wynik wyborów ulegnie zmianie na niekorzyść PiS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX