Najnowszy sondaż KANTAR: PiS z dużą przewagą nad KE. W parlamencie cztery partie

Z sondażu KANTAR wynika, że jeśli wybory do parlamentu odbyłyby się już teraz, wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z wynikiem niższym o kilkanaście punktów procentowych. Do parlamentu dostałyby się jeszcze dwie partie, reszta nie przekroczyłaby progu wyborczego.
Zobacz wideo

Z najnowszego sondażu KANTAR przeprowadzonego dla "Faktów" TVN i TVN24 wynika, że gdyby wybory do parlamentu odbyły się już teraz, partia rządząca utrzymałaby większość w Sejmie i Senacie. PiS ma kilkanaście punktów procentowych przewagi. 

Sondaż KANTAR: PiS z dużą przewagą nad KO

42 proc. osób zadeklarowało, że w wyborach zagłosowałoby na Zjednoczoną Prawicę, czyli koalicję Prawa i Sprawiedliwości z Porozumieniem i Solidarną Polską. To znacznie więcej niż na partie opozycyjne/

Na Koalicję Obywatelską (PO oraz Nowoczesna) zagłosowałoby 27 proc. ankietowanych. Do parlamentu dostałyby się jeszcze dwie partie - Kukiz'15, która otrzymałaby 6 proc. głosów i Wiosna z 5 proc. głosów. Pozostałe partie nie przekroczyłyby 5-procentowego progu wyborczego. Partia Wolność i Polskie Stronnictwo Ludowe zdobyłyby po 3 proc. głosów, a Sojusz Lewicy Demokratycznej - 2 proc. 

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 12-15 lipca na ogólnopolskiej, próbie 1002 pełnoletnich osób.

Więcej o: