Sondaż. Tylko 13 procent Polaków wierzy w zwycięstwo opozycji w wyborach parlamentarnych

72 procent badanych uważa, że jesienne wybory parlamentarne wygrają partie obecnie rządzące - wynika z najnowszego sondażu Kantar zrealizowanego dla "Faktów" TVN i TVN24. Zdaniem zaledwie 13 procent ankietowanych zwycięzcą będą partie opozycyjne.
Zobacz wideo

W świetle przeprowadzonego przez Kantar badania opinii publicznej politycy partii opozycyjnych mają powody do zmartwień. W telefonicznym sondażu ankietowani zostali zapytani: "Kto Pana(i) zdaniem wygra jesienne wybory parlamentarne?".

72 procent badanych wskazało, że wygrają partie tworzące Zjednoczoną Prawicę, a więc Prawo i Sprawiedliwość, Solidarna Polska i Porozumienie. W zwycięstwo partii opozycyjnych wierzy jedynie 13 procent ankietowanych. 15 procent badanych wybrało odpowiedź "nie wiem/trudno powiedzieć".

Sondaż telefoniczny Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany w dniach 12-15 lipca 2019 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie osób w wieku powyżej 18 lat. Próba wynosiła 1002 osoby.

Wybory parlamentarne odbędą się jesienią. Prezydent Andrzej Duda nie wskazał jeszcze daty

Więcej o:
Komentarze (174)
Sondaż. Tylko 13 procent Polaków wierzy w zwycięstwo opozycji w wyborach parlamentarnych
Zaloguj się
 • hdtvpolska

  Oceniono 25 razy 13

  Zupełnie nie wiem dlaczego PiS to niby prawica ? To przecież klasyczna lewica, ze strachu katolicka z ciągiem na monopol informacyjny i eliminację trzeciej władzy sądowniczej. Jak za Gierka.

 • je2bny

  Oceniono 20 razy 12

  Teraz wierzy, ale po wyborach zacznie płakać, jak im sqrwielki dowalą wszelkiego rodzaju podatki - wszak trzeba skądś wziąć by nierobom dać.

  Obecnie inflacja rośnie - tłumaczą pogodą, ale curvy pisowskie nie zająkną się, że wzrost inflacji bierze się poprzez wpompowanie na rynek pustego pieniądza, a który oni tłumaczą, iż poprawiają dobrobyt najbiedniejszych - tylko ci najbiedniejsi i najgłupsi głosując na te prostytutki polityczne potem będą płakać.

  Reszty nie napiszę, gdyż znowuż mnie czasowo zbanują za słownictwo - chociaż nie używam wulgaryzmów, a to co używam - wystarczy sprawdzić w słownikach.

 • kotmiki

  Oceniono 31 razy 11

  Polaków czeka dalsze 4 lata tarzania się w goownie a może sprawia to tym prostakom przyjemność

 • pruch15

  Oceniono 12 razy 8

  Nadzieja umiera ostatnia. Jeszcze jest czas na opamiętanie bo inaczej " będzie płacz i zgrzytanie zębów".

 • zak52

  Oceniono 7 razy 7

  Zdziwienie ? ...Stefan NIESIOŁOWSKI . . CYTAT : -- "Schetyna to żałosna kreatura, która nie zasługuje na splunięcie .. To coś wyjątkowo plugawego .. Jeśli ktoś taki stoi na czele obozu, który ma pokonać PIS , to ja nie chcę mieć z tym obozem nic wspólnego ..

 • taroudant

  Oceniono 15 razy 7

  Też tak uważam, choć serdecznie nienawidzę pisowskiego sciyerva. Zarżną ten kraj,sprowadzą do groteskowej post-sowieckiej republiki bananowej. Ale najbardziej ucierpi tępa hollota co na nich głosuje. To jedyne pocieszenie...

 • Nelson Puszysty

  Oceniono 10 razy 6

  To nie kwestia wiary, lecz pójścia do wyborów. Wierzyć to sobie mogą w latającego potwora spaghetti czy inne bóstwa

 • zak52

  Oceniono 5 razy 5

  ''W piątek lider PO, Grzegorz Schetyna, który był gościem Radiowej Trójki stwierdził, że czas na pokazywanie programu przyjdzie... po wyborach.''

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX