PO-KO zawiadamia prokuraturę w sprawie Macierewicza i podkomisji smoleńskiej. "To kpina z państwa"

Posłowie koalicji PO-KO poinformowali, że w prokuraturze złożone zostanie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez szefa podkomisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza. Złożony ma zostać również wniosek do NIK ws. kontroli finansów podkomisji.
Zobacz wideo

W poniedziałek posłowie Cezary Tomczyk i Marcin Kierwiński (PO-KO), którzy zawiadamiają prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez byłego ministra obrony. - To kpina z państwa, to kpina z podkomisji, to kpina z ofiar katastrofy smoleńskiej - mówił Tomczyk o działaniach podkomisji podczas konferencji prasowej. - Ta komisja powinna być natychmiast zlikwidowana.

Kierwiński o podkomisji: "Nie ma raportu, nie ma już nawet ekspertów"

Posłowie oświadczyli, że składają zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Antoniego Macierewicza i przez podkomisję smoleńską w związku z art. 231 Kodeksu karnego. Politycy zarzucają byłemu ministrowi przekroczeniem uprawnień i niedopełnieniem obowiązków. W miniony piątek poseł Tomczyk i poseł Paweł Suski, zostali przesłuchani przez podkomisję smoleńską. "Powiedzieć o tej komisji, że to parodia państwa to nie powiedzieć nic. Przesłuchanie? Nie było żadnej Podkomisji tylko sam Macierewicz i godzinna rozmowa w cztery oczy" - relacjonował po przesłuchaniu poseł PO. Według Tomczyka kiedy w czasie przesłuchania poseł Suski poprosił Antoniego Macierewicza o dokument, który uprawnia go do przeprowadzenia czynności w ramach działania podkomisji, były szef MON miał wyjąć z szafy niewypełnione legitymacje, wziąć jedną, własnoręcznie uzupełnić i wręczyć Suskiemu. 

Marcin Kierwiński zapowiedział również, że zwróci się do NIK, by sprawdzono "gospodarność wydawania pieniędzy" przez podkomisję badającą przyczyny katastrofy smoleńskiej. - Od ponad trzech lat raczeni jesteśmy jakimś strasznym seansem nienawiści, który służy promocji tylko jednego polityka. Ta podkomisja dowieść miała też tez Macierewicza wygłaszanych tutaj, w Sejmie w trakcie prac jego zespołu. Po trzech latach okazuje się, że wszystkie te tezy to było jedno, wielkie kłamstwo, że przez trzy lata jedyne, co Polacy otrzymali z tej podkomisji, to gigantyczny rachunek - mówił Kierwiński. Według posła PO "w tej podkomisji nie ma badań, nie ma wyników prac, nie ma raportu, nie ma już nawet ekspertów". 

Więcej o:
Komentarze (123)
PO-KO zawiadamia prokuraturę w sprawie Macierewicza i podkomisji smoleńskiej. "To kpina z państwa"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 63 razy 59

  Prędzej prokuratura Ziobry zacznie badać plamy na Słońcu niż przekręty pana Macierewicza.

 • ar.co

  Oceniono 48 razy 48

  Nie ma raportu, nie ma ekspertów, nie ma podkomisji - ale pieniądze z budżetu nadal płyną, i to już nawet nie szeroką strugą, tylko rzeką - do kieszeni Antoniego i jego efebów.

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 40 razy 36

  Kwiatkowski z NIK niech to szybko ogarnie, bo mu się w sierpniu kadencja kończy, a następca sprawy nie ruszy.

 • kuba161048

  Oceniono 40 razy 36

  Tu trzeba zlecić badania psychiatryczna a nie zawiadamiać prokuraturę .
  To mają być obowiązkowe badania i izolacja.

 • pan_mamon

  Oceniono 33 razy 31

  Jak byłem w przedszkolu i pierwszych latach podstawówki też bawiliśmy się w kluby chłopaków, dziewczyn itd. Robiliśmy sobie nawet fajne legitymacje jak na możliwości za komuny. Podobnie oceniam tę szacowną komisję w której legitymacje robi się od ręki i wystawia samemu sobie. Jedyna różnica to taka, że nasze zabawy były bardzo tanie dla rodziców :-)

 • antymoher64

  Oceniono 29 razy 23

  To zawiadomienie powinno mieć innego adresata, a mianowicie lekarza psychiatrę, wraz z ekipą z kaftanem z długimi rękawami.

 • swru

  Oceniono 20 razy 20

  Goście już ograbili państwo polskie na ok. 10 milionów (lukratywne pensje za nic już 4 lata) a wy dopiero teraz zorientowaliście że to zwykła kradzież ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX