Nieoficjalnie: Beata Szydło zrezygnowała. Nie będzie ubiegać się o stanowisko w PE

Beata Szydło zrezygnowała z kandydowania na stanowisko przewodniczącej europejskiej komisji zatrudnienia i spraw społecznych - nieoficjalnie informuje PAP. Mówi się, że miałaby ją zastąpić była minister Elżbieta Rafalska.
Zobacz wideo

Już o godzinie 18 europosłowie PiS spotkają się na specjalnym zebraniu, podczas którego wybiorą swojego nowego kandydata na stanowisko szefa komisji zatrudnienia i spraw społecznych Parlamentu Europejskiego

Nieoficjalnie: Beata Szydło zrezygnowała z kandydowania na stanowisko w PE

Wcześniej wystawiono Beatę Szydło, ale kandydatka PiS nie została wybrana podczas głosowania. Przeciwko było 27 europosłów, 21 za tą kandydaturą, a dwie osoby wstrzymały się od głosu. Jeszcze niedawno mówiło się, że mimo wszystko PiS wciąż rozważa ponowne wystawienie Beaty Szydło. Jak nieoficjalnie informuje jednak PAP, była premier Polski sama miała zrezygnować z kandydowania na to stanowisko. 

Pojawiła się również informacja, o której mówiło się już wcześniej - nową kandydatką PiS na szefa komisji PE miałaby być była minister Elżbieta Rafalska. Nie zostało to jednak potwierdzone. "Wszystko będzie zależało od konsultacji między grupami i gwarancji poparcia dla kandydatury" - przekazywało wcześniej Polskie Radio informacje z europarlamentu. 

Kolejna próba wybrania przewodniczącego komisji zatrudnienia i spraw socjalnych Parlamentu Europejskiego zostanie podjęta w poniedziałek o godzinie 20. 

Więcej o: