Nieoficjalnie: Beata Szydło zrezygnowała. Nie będzie ubiegać się o stanowisko w PE

Beata Szydło zrezygnowała z kandydowania na stanowisko przewodniczącej europejskiej komisji zatrudnienia i spraw społecznych - nieoficjalnie informuje PAP. Mówi się, że miałaby ją zastąpić była minister Elżbieta Rafalska.
Zobacz wideo

Już o godzinie 18 europosłowie PiS spotkają się na specjalnym zebraniu, podczas którego wybiorą swojego nowego kandydata na stanowisko szefa komisji zatrudnienia i spraw społecznych Parlamentu Europejskiego. 

Nieoficjalnie: Beata Szydło zrezygnowała z kandydowania na stanowisko w PE

Wcześniej wystawiono Beatę Szydło, ale kandydatka PiS nie została wybrana podczas głosowania. Przeciwko było 27 europosłów, 21 za tą kandydaturą, a dwie osoby wstrzymały się od głosu. Jeszcze niedawno mówiło się, że mimo wszystko PiS wciąż rozważa ponowne wystawienie Beaty Szydło. Jak nieoficjalnie informuje jednak PAP, była premier Polski sama miała zrezygnować z kandydowania na to stanowisko. 

Pojawiła się również informacja, o której mówiło się już wcześniej - nową kandydatką PiS na szefa komisji PE miałaby być była minister Elżbieta Rafalska. Nie zostało to jednak potwierdzone. "Wszystko będzie zależało od konsultacji między grupami i gwarancji poparcia dla kandydatury" - przekazywało wcześniej Polskie Radio informacje z europarlamentu. 

Kolejna próba wybrania przewodniczącego komisji zatrudnienia i spraw socjalnych Parlamentu Europejskiego zostanie podjęta w poniedziałek o godzinie 20. 

Więcej o:
Komentarze (406)
Nieoficjalnie: Beata Szydło zrezygnowała. Nie będzie ubiegać się o stanowisko w PE
Zaloguj się
 • lkolesio

  Oceniono 91 razy 69

  Rafalska jest mniej tępa i chamska, ale to tylko zamiana kiły na syfilis.

 • admin8347

  Oceniono 77 razy 65

  No nie! Broszka, wyjdź na mównicę i powiedz: nazywam się Szydło, Beata Szydło, ta praca mi się q.... należy. !

 • jan.w2

  Oceniono 67 razy 55

  Ogólnie mówiąc to szydło, to głupia i pazerna baba, ale jako taki rozum ma i wie że nie powinna się już bardziej kompromitować i ośmieszać.

 • jxl82

  Oceniono 69 razy 53

  Europo czy ty wiesz co tracisz ;-) Kto cię teraz będzie nawracał kiedy Beatka się odwraca?

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 81 razy 37

  Nie !!!!!!! Becia. Nie dałaś rady ;-) Co z biało-czerwoną drużyną?

 • james_peacock

  Oceniono 43 razy 35

  Przyznam, że również wycofałem się z wyścigu na prezesa NASA. Nie, żebym miał jakiekolwiek kwalifikacje i kompetencje w tym zakresie, o podstawowej wiedzy z astronomii nie wspominając. Ale to stanowisko mi się po prostu należy! Chyba sami przyznacie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX