Patryk Vega: Misiewicz wypuszczony przez czołowych polityków, żeby zablokować film "Polityka"

Bartłomiej Misiewicz został wypuszczony z aresztu, żeby zablokować film "Polityka" - twierdzi Patryk Vega. Reżyser podkreśla, że otrzymał takie informacje z wiarygodnego źródła i żąda komentarza od szefa KPRM Michała Dworczyka.
Zobacz wideo

Bartłomiej Misiewicz złożył pozew cywilny przeciwko Patrykowi Vedze. Dotyczy on naruszenia dóbr osobistych w związku z filmem "Polityka", który czeka na swoją premierę. Z opublikowanych w mediach fragmentów wynika, że w filmie pojawia się postać inspirowana Misiewiczem, w którą wciela się Antoni Królikowski. - Chodzi m.in. o obyczajowe sceny z filmu, wręczanie łapówek czy wciąganie narkotyków - mówił mec. Zbigniew Kruger, pełnomocnik byłego rzecznika MON

Czytaj więcej: Patryk Vega pyta "Poznajecie tych dwóch Panów?" i pokazuje, jak Królikowski tańczy z Chabiorem

Patryk Vega: Politycy PiS zabiegali o wypuszczenie Bartłomieja Misiewicza

W poniedziałek na profilu Patryka Vegi na Facebooku pojawił się nowy film, w którym reżyser ponownie komentuje zamieszanie związane z "Polityką". Zdaniem Vegi wyjście Bartłomieja Misiewicza z aresztu nie było przypadkowe. Jak mówi reżyser, mieli o to zabiegać "czołowi polscy politycy", którzy liczą na to, że dzięki temu uda im się zablokować w kinach jego film, którego premiera jest zaplanowana na wrzesień. Podkreśla, że uzyskał tę informacje "z wiarygodnego źródła". 

Dla polityków w trakcie kampanii wyborczej blokada tego filmu stanowiłaby PR-owy strzał w kolano, dlatego wypuścili Misiewicza, żeby za pomocą jego osoby w białych rękawiczkach dokonać blokady mojego filmu

- mówi reżyser "Polityki". Przypomina również, że wcześniej szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zapewniał publicznie, że w Polsce mamy tak rozwiniętą demokrację, że nie ma mowy o cenzurze. Teraz Patryk Vega chce, żeby Michał Dworczyk odniósł się do informacji, które otrzymał reżyser. 

Bartłomiej Misiewicz pozwał Patryka Vegę

Bartłomiej Misiewicz złożył pozew cywilny przeciw Patrykowi Vedze w piątek rano. Były rzecznik MON domaga się w nim sądowego wstrzymania premiery oraz dystrybucji filmu "Polityka". Chce również, aby na początku filmu oraz na filmowych plakatach znalazły się przeprosiny. Takie same przeprosiny miałyby się znaleźć także w mediach, m.in. w "Super Expressie", "Fakcie", "Gazecie Wyborczej" i "Rzeczpospolitej". Bartłomiej Misiewicz żąda też, aby z filmu Patryka Vegi zostały usunięte sceny, które naruszają jego wizerunek. 

- Żadna wolność artystyczna i żadna wolność wypowiedzi nie może chronić przed kłamstwami i pomówieniami. Tym bardziej jeśli chodzi o takie rzeczy, jak praca za seks, narkotyki czy romans z przełożonym [Antonim Macierewiczem - red.] - powiedział w rozmowie z Onetem adwokat Misiewicza, mec. Zbigniew Krüger.

Więcej o:
Komentarze (216)
Patryk Vega: Czołowi politycy wypuścili Bartłomieja Misiewicza, żeby zablokować film "Polityka"
Zaloguj się
 • zdziwiony6

  Oceniono 81 razy 55

  Facet domaga się wstrzymania dystrybucji filmu fabularnego i przeprosin w gazetach? W dziwnym kraju żyjemy. On nie powinien siedzieć w areszcie tylko w wariatkowie.

 • berek-oberek

  Oceniono 62 razy 44

  Zauważyliście ilu trolli zostało rzucone do akcji w obronie Misiewicza? Podejrzenia Vegi wydają się mieć sens. Misiewicz wychodzi z aresztu, wkrótce potem jego sponsor dostaje jedynkę i uaktywnia się pod postacią komisji smoleńskiej. Ciekawe.

 • poczta-smietnik

  Oceniono 42 razy 32

  "Żadna wolność artystyczna i żadna wolność wypowiedzi nie może chronić przed kłamstwami i pomówieniami" dziwne stwierdzenie z ust kryminalisty i członka partii która wprowadziła totalitaryzm kłamstwem, podstępem i pomówieniami.

 • atyczarownico

  Oceniono 37 razy 27

  Vega doskonale podłapał pisowską absurdalną stylistykę, którą ta kołtuńska partia atakuje wszystko i wszystkich. Brawo!

 • cy.nick

  Oceniono 23 razy 21

  Vega świetnie to dyskontuje i nakręca sobie dodatkową reklamę.
  Trzeba jednak przyznać, że jednak brzmi to wiarygodnie.

 • pronti75

  Oceniono 31 razy 21

  Pissdzielskiej trolni zdjęto kaganiec, ha ha, kur_a, rządzi nami mafia. Narodzie, obudź się!

 • vomitorium1

  Oceniono 24 razy 20

  "Bartłomiej Misiewicz pozwał Patryka Vegę"
  panie vega
  zmień pan tytuł "Polityka"
  na "Polityka w San Escobarze"
  a po tytule poda informację
  "Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób i zdarzeń jest przypadkowe."
  (i będzie spokój)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX