Spotkanie europosłów PiS ws. nowego kandydata. Jednak nie Beata Szydło? W grze jest nowa osoba

Europosłowie PiS spotkają się na nadzwyczajnym zebraniu w Strasburgu. Dziś o 18 podejmą decyzję, kim będzie ich kandydat na stanowisko szefa komisji zatrudnienia i spraw socjalnych Parlamentu Europejskiego.
Zobacz wideo

W ubiegłym tygodniu Beata Szydło nie została wybrana na szefową komisji w PE, a w sprawie jej kandydatury zarządzono tajne głosowanie, w którym przegrała stosunkiem głosów 27 przeciw wobec 21 "za", dwie wstrzymały się od głosu. Politycy PiS mówili wtedy, że wynik głosowania to "zemsta polityczna". 

Bata Szydło nadal w grze, ale pojawiła się też nowe nazwisko

Z nieoficjalnych informacji wynika, że kandydatura Beaty Szydło nie została odrzucona przez PiS. Mówi się, że europosłowie partii ponownie będą rozważać nową europosłankę PiS i nie wykluczone, że ponownie zaproponują ją jako swoją kandydatkę. Decyzja zostanie podjęta na spotkaniu europosłów PiS, którzy będą o tym rozmawiać dziś o godz. 18.

Jak informuje Polskie Radio, w ostatnich dniach pojawiały się różne informacje dotyczące kandydatury PiS na to stanowisko - jedna z nich mówiła, że być może była minister Elżbieta Rafalska zostanie nominowana. "Wszystko będzie zależało od konsultacji między grupami i gwarancji poparcia dla kandydatury" - usłyszała w Europarlamencie brukselska korespondentka Polskiego Radia. 

Kolejna próba wybrania przewodniczącego komisji zatrudnienia i spraw socjalnych Parlamentu Europejskiego zostanie podjęta w poniedziałek o godzinie 20. 

Więcej o: