Odwołano wtorkowe posiedzenie komisji VAT. Donald Tusk jest "bardzo zajęty"

Wtorkowe posiedzenie sejmowej komisji do spraw wyłudzeń VAT zostało odwołane z powodu usprawiedliwionej nieobecności Donalda Tuska. Poinformował o tym przewodniczący komisji, poseł PiS Michał Horała.
Zobacz wideo

O odwołaniu posiedzenia sejmowej komisji do spraw wyłudzeń VAT Horała napisał na Twitterze. "W związku z zapowiedzianym niestawiennictwem Donalda Tuska i dostarczeniem usprawiedliwienia jutrzejsze posiedzenie Komisji VAT zostało odwołane" - czytamy w ostatnim wpisie posła PiS.

Przesłuchanie Donalda Tuska odwołane. "Sygnalizowałem, że jest bardzo zajęty"

Wcześniej, również za pośrednictwem Twittera, adwokat Donalda Tuska Roman Giertych poinformował o złożeniu w jego imieniu wniosku o usprawiedliwienie jego nieobecności na posiedzeniu komisji, gdzie miało się odbyć dokończenie przesłuchania świadka. "Tak jak już przed ostatnim przesłuchaniem sygnalizowałem Komisji, w końcówce kadencji Donald Tusk jest bardzo zajęty"- poinformował Giertych. 

Na temat nieobecności Donalda Tuska na przesłuchaniu wypowiedział się też poseł PiS Kazimierz Smoliński. W cytowanej przez Interię wypowiedzi polityk ocenił, że odwołanie końcowego przesłuchania byłego premiera było "do przewidzenia". 

Wiceprzewodniczący komisji powiedział, że "poprzednie przesłuchanie trwało krótko, ponieważ pan premier nie miał za bardzo czasu. Jednocześnie mieliśmy zapewnienie zarówno pełnomocnika jak i premiera, że będą do dyspozycji. Dlatego komisja zgodziła się na skrócenie przesłuchania. Teraz widać, że to był wybieg" - powiedział Smoliński.

Komisja śledcza do spraw wyłudzeń VAT

Komisja śledcza do spraw wyłudzeń VAT i akcyzy bada prawidłowość działań oraz zaniedbania i zaniechania organów oraz instytucji publicznych w zakresie zapewnienia dochodów Skarbu Państwa z tytułu podatku od towarów i usług i podatku akcyzowego. Zakres jej działań obejmuje lata 2007-2015. Posłowie rozpoczęli pracę w lipcu ubiegłego roku. Według szacunków Ministerstwa Finansów, luka w podatku VAT w badanym przez komisję okresie mogła wynieść ponad 250 miliardów złotych.

Więcej o:
Komentarze (84)
Odwołano wtorkowe posiedzenie komisji VAT. Donald Tusk jest "bardzo zajęty"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 37 razy 19

  Utajnione przesłuchanie Szydło w sprawie rozwalenia drzewa, to dopiero kuriozum.

 • zd46

  Oceniono 36 razy 16

  Horała, wam także przecieka VAT i wcale niemałej wysokości ale także PIENIĄDZE MAFII eksportującej nielegalnie lekarstwa poza granice Polski, kosztem polskich chorych. Wy mafię lekową po cichu WSPIERACIE nie wprowadzając od 2015 roku komputerowego systemu obiegu leków w Polsce. Wasze zaniechania są groźne dla ZDROWIA i ŻYCIA wielu pacjentów, mogą stanowić zagładę dla społeczeństwa!!!! Partia rządząca leki ma nawet najdroższe na świecie, ale pod warunkiem, że leczone jest „KOLANKO” Jarosława Kaczyńskiego lub wątróbka Sławoja Głódzia z Bobrówki.

 • def11

  Oceniono 32 razy 12

  Panie Smoliński przecież "winę Tuska" ustaliliście już przed powołaniem komisji, a nawet przed objęciem władzy :)

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 17 razy 11

  Moglibyście się w końcu odpiedrolić od pana Tuska pisbolszewickie bydło.

 • fakiba

  Oceniono 17 razy 11

  No to Horała się zapłacze , on tak liczył na to "przesłuchanie "

 • krynolinka

  Oceniono 25 razy 11

  "Kryształowy deweloper" za jakiś czas się zacznie skarżyć jak to chciał złożyć zeznania w sprawie Srebrnej, ale nikt go nie chciał przesłuchać.

 • latozradiem

  Oceniono 31 razy 11

  Kiedy przesłuchanie Kaczyńskiego ????

 • biesczad1

  Oceniono 18 razy 10

  Kazimierzu Smoliński, nie mierz przyzwoitych ludzi PiSowską miarą!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX