Odwołano wtorkowe posiedzenie komisji VAT. Donald Tusk jest "bardzo zajęty"

Wtorkowe posiedzenie sejmowej komisji do spraw wyłudzeń VAT zostało odwołane z powodu usprawiedliwionej nieobecności Donalda Tuska. Poinformował o tym przewodniczący komisji, poseł PiS Michał Horała.
Zobacz wideo

O odwołaniu posiedzenia sejmowej komisji do spraw wyłudzeń VAT Horała napisał na Twitterze. "W związku z zapowiedzianym niestawiennictwem Donalda Tuska i dostarczeniem usprawiedliwienia jutrzejsze posiedzenie Komisji VAT zostało odwołane" - czytamy w ostatnim wpisie posła PiS.

Przesłuchanie Donalda Tuska odwołane. "Sygnalizowałem, że jest bardzo zajęty"

Wcześniej, również za pośrednictwem Twittera, adwokat Donalda Tuska Roman Giertych poinformował o złożeniu w jego imieniu wniosku o usprawiedliwienie jego nieobecności na posiedzeniu komisji, gdzie miało się odbyć dokończenie przesłuchania świadka. "Tak jak już przed ostatnim przesłuchaniem sygnalizowałem Komisji, w końcówce kadencji Donald Tusk jest bardzo zajęty"- poinformował Giertych. 

Na temat nieobecności Donalda Tuska na przesłuchaniu wypowiedział się też poseł PiS Kazimierz Smoliński. W cytowanej przez Interię wypowiedzi polityk ocenił, że odwołanie końcowego przesłuchania byłego premiera było "do przewidzenia". 

Wiceprzewodniczący komisji powiedział, że "poprzednie przesłuchanie trwało krótko, ponieważ pan premier nie miał za bardzo czasu. Jednocześnie mieliśmy zapewnienie zarówno pełnomocnika jak i premiera, że będą do dyspozycji. Dlatego komisja zgodziła się na skrócenie przesłuchania. Teraz widać, że to był wybieg" - powiedział Smoliński.

Komisja śledcza do spraw wyłudzeń VAT

Komisja śledcza do spraw wyłudzeń VAT i akcyzy bada prawidłowość działań oraz zaniedbania i zaniechania organów oraz instytucji publicznych w zakresie zapewnienia dochodów Skarbu Państwa z tytułu podatku od towarów i usług i podatku akcyzowego. Zakres jej działań obejmuje lata 2007-2015. Posłowie rozpoczęli pracę w lipcu ubiegłego roku. Według szacunków Ministerstwa Finansów, luka w podatku VAT w badanym przez komisję okresie mogła wynieść ponad 250 miliardów złotych.

Więcej o: