TVP rezygnuje z prezentacji "jedynek" PiS w wyborach. Olechowski: A chcieliśmy tak pokazywać wszystkich

Dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski za pośrednictwem Twittera poinformował o zmianach w graficznej prezentacji kandydatów w wyborach do parlamentu. Zmiany w TVP zostały wprowadzone po krytyce ze strony widzów.
Zobacz wideo

Jarosław Olechowski przyznał, że po dyskusji, jaką wywołały grafiki prezentujące kandydatów w nadchodzących wyborach, TVP zrezygnuje z tego typu informacji. Dyrektor TAI zapewniał, że w ten sposób telewizja chciała pokazywać wszystkie "jedynki" każdej partii politycznej.

TVP rezygnuje z graficznego przedstawiania "jedynek" w wyborach parlamentarnych. Widzowie zarzucili telewizji publicznej, że pokazuje kandydatów tylko jednej partii

Taka forma prezentacji spotkała się jednak z dużą krytyką widzów. Spowodowane było to tym, że do tej pory tylko Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło "jedynki" czyli listę nazwisk kandydatów, którzy wystartują z pierwszego miejsca w wybranych okręgach. W sobotę prezes PiS przedstawił 41 polityków, którzy otrzymali najlepsze miejsca na listach wyborczych.

Telewizja Polska przedstawiała więc tylko kandydatów startujących z list Prawa i Sprawiedliwości. Widzowie TVP zarzucili telewizji publicznej "całodniowe" promowanie tylko jednej partii politycznej, która według niektórych użytkowników Twittera wyglądała bardziej jak spot wyborczy PiS lub agitacja wyborcza, a nie rzetelne informowanie o kandydatach w nadchodzących wyborach.

Nie jest to jedyna krytyka, jaką w ostatnich dniach musiała przyjąć telewizja publiczna. Wcześniej o TVP negatywnie wypowiedział się ojciec Tadeusz Rydzyk oraz dziennikarz Robert Mazurek, który wystosował "list otwarty" do szefowej "Wiadomości" TVP Danuty Holeckiej. W drugim przypadku zarzucono dziennikarzom przygotowującym materiały tendencyjność prezentowanych informacji. Dyrektor TAI w odpowiedzi na krytykę zarzucił Mazurkowi, że jego opinia zlecona została przez konkurencyjne dla TVP stacje.

Więcej o:
Komentarze (113)
Jarosław Olechowski: TVP rezygnuje z prezentacji "jedynek" w wyborach po krytyce widzów
Zaloguj się
 • robson15

  Oceniono 72 razy 62

  Śmieszy mnie jak pisuarskie trolle od Szachermachera rzucają się by stawiać minusy gdy pojawią się niewygodne dla rządzącej sekty wpisy. Żałosne ludziki.

 • wyboga

  Oceniono 47 razy 33

  Główny strateg, sekretarz d/s propagandy w KC PiS, naczelny komisarz TVPiS, Jacek Kurski, wskaże Olechowskiemu w którym szeregu znajduje się jego miejsce.

 • mat.31

  Oceniono 34 razy 26

  Kto jeszcze ogląda ten biuletyn partyjny?

 • optymistaa43

  Oceniono 34 razy 22

  Ci sa niereformowalni.Kurski,Ziemkiewicz,Holecka,Rachon,Ogorek i i i i i to brudne PiSowskie scierki i scierwa,ciekawe czy ich dzieci K I M maja takie same charaktery.To tak dla wyrownania za dziecko Bodnara,bydlaki.

 • pisowski_niedouk

  Oceniono 27 razy 19

  Czekam na moment kiedy to bydło zostanie wywiezione z budynków TVP na taczkach! Co do jednego.

 • fakiba

  Oceniono 35 razy 19

  Szachermachr też zaczął kampanię , to widać po ilości minusów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX