Czarzasty stawia ultimatum Schetynie. Albo koalicja, albo "w czwartek zacznę tworzyć blok lewicowy"

Wybory parlamentarne już jesienią, a Koalicja Obywatelska jeszcze się w pełni nie uformowała. Jak zapowiada lider SLD Włodzimierz Czarzasty, jeśli nie powstanie blok z SLD i PSL w koalicji, on wystartuje z blokiem lewicowym. - Rozwalamy projekt, który potencjalnie ma możliwość wygrania wyborów - przekonywał w Polsat News.
Zobacz wideo

Wciąż nie wiadomo, ile partii będzie w wyborach parlamentarnych liczyć Koalicja Obywatelska. Na razie pewne jest, że w jej skład wejdzie Platforma Obywatelska, Nowoczesna oraz Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej. Nadal nie wiadomo, co z SLD i PSL, które w wyborach do europarlamentu wchodziły w skład Koalicji Europejskiej.

O ile SLD - zgodnie z deklaracjami lidera sojuszu Włodzimierza Czarzastego - jak najbardziej chce wystartować w koalicji, tak PSL postawiło PO zaporowe warunki. Ludowcy do KO przystąpią, ale pod warunkiem, że w koalicji nie będzie lewicy. PSL - przynajmniej na razie - ma więc iść do wyborów w ramach własnej koalicji - Koalicji Polskiej.

W najbliższą środę PO ma podjąć ostateczne przedwyborcze decyzje. O całą tę sytuację był pytany w programie "Graffiti" w Polsat News lider SLD Włodzimierz Czarzasty.

Polityk zachwalał Koalicję Europejską i przekonywał, że tylko jeden, wspólny blok opozycji jest w stanie zagrozić PiS-owi. Przestrzegał, że rozdrobnienie się na kilka bloków może zakończyć się uzyskaniem przez PiS nawet większości konstytucyjnej po jesiennych wyborach.

Czarzasty o ewentualnym fiasku rozmów koalicyjnych: Zacznę tworzyć blok lewicowy

Czarzasty zwrócił się też w studio do PSL-u tymi słowami: - PSL-u drogi, jeśli ktoś w tym momencie ma w sondażach 5 procent, nie weźmie 15 proc. w wyborach. Nie znajdziecie na polu, w trakcie żniw, 10 procent w zbożu.

Na razie, jak mówił Czarzasty, czeka do czwartku z kolejnymi decyzjami w sprawie startu w wyborach. Od razu jednak zdecydowanie zaznaczył w Polsat News:

Jeżeli ten projekt (wspólnej koalicji - red.) zostanie przez ludzi nierozsądnych rozbity, w czwartek zacznę tworzyć blok lewicowy.

Co więcej, lider SLD zapowiedział, że jeśli nie utworzy się wspólny blok opozycji, to on "w czwartek wskaże winnych". - Rozwalamy projekt, który potencjalnie ma możliwość wygrania wyborów - dodał.

Więcej o:
Komentarze (288)
Wybory parlamentarne 2019. Lider SLD Włodzimierz Czarzasty o możliwych scenariuszach: W czwartek zacznę tworzyć blok lewicowy
Zaloguj się
 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 48 razy 20

  A może Kosiniak po prostu gra na powyborcze przytulenie przez Kaczyńskiego?

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 27 razy 11

  PSL-owi nie przeszkadzało współtworzyć rządy i z PO i z SLD, ale teraz robią z siebie 70-cio letnią dziewicę i chce rozdawać karty i wszystkich rozstawiać po kątach.
  A olać ich i niech tworzą blok chadecki z przedsiębiorcami pogrzebowymi, zbieraczami złomu i przedstawicielami klubów chomika syryjskiego i producentami minogów.

 • antekpociecha

  Oceniono 20 razy 10

  Dlaczego w tym kraju klęczenie przed kk uważa się za prawicowość a niezgoda z nimi lewicowość??? A co to takiego jest PiS? wszystko co robi i mówi to skrajny socjalizm przemieszany z komunizmem i nie rozumiem dlaczego za to że leży plackiem przed rydzykiem i kk uważany jest za skrajną prawicę??

 • logo2

  Oceniono 19 razy 9

  Panie Czarzasty - PSL chce się zatopić, ich sprawa ale powinniście ze Schetyną na głowach stanąć i pozostałych przyłączyć.
  Te 2 - max 3% PSLu pójdzie na rzecz wygranego. Być może dla Was.
  Nie poddawajcie się bez walki.

 • princepinot

  Oceniono 9 razy 7

  A wszystko przez te 5%, ktore w proces wyborczy wpisali polscy najswiatlesi inteligenci widzac ze "Partia Piwa" dostala sie do Sejmu. Nie podobalo sie ze Polacy moga glosowac I miec reprezentantow w postaci berdzo wielu partii. Postanowiono zorganizowac prog wyborczy na poziomie 5%, poziomie wzietym z nikad. Na dodatek postanowiono liczyc glosy metoda preferujaca duze ugrupowania.
  Najdziwnijsze ze w procesie tym uczesniczyla duza grupa polskich politykow-historykow. To grupa o ktorej wiemy ze czego jak czego ale historii Polski nie znaja. Szkoda ze na dodatek gleboko gdzies mieli doswiadczenia historyczne budowy demokracji na swiecie z czego wynika ze o historii demokracji tez pojecia nie mieli.
  Wraz z grupa prawnikow wyksztalconych w socjalizmie postanowili zgwalcic demokracje I mamy to co mamy. Teraz to oni ida w niebyt bo procenty sie odwrocily. Po ich stronie dzielnie walcza jeszcze socjalistyczni ekonomisci, ktorzy wyksztalceni w ekonomii socjalizmu udaja ze cokolwiek rozumieja alse jak te koty wzajemnia sie popierajac spadaja zawsze na cztery lapy.

 • realistas

  Oceniono 10 razy 6

  Niech nie gada tylko tworzy bo jest im nie po drodze.

 • zarliwy

  Oceniono 12 razy 6

  Panie Czarzasty, dajcie sobie spokój z miernotami typu schetyniaki czy wisiórki ( nie mylić z Polskim Chłopem ). Wszyscy idziecie do korytka, nie dla dobra ogółu, ale własnych korzyści - jak każda tzw. władza, ale z tymi poddańczykami watykańskimi będzie dalej gnój. Jeśli jeszcze pogonicie tą purpurową chałastrę, to macie duże szanse, żeby dużo ugrać - wolę, żeby rządził złodziej który z garnka wybiera łyżką, a nie złodziej do tego jebnięty psychol który zabiera cały garnek.

 • bigark

  Oceniono 5 razy 5

  "Trafiła kosa na kamień" - tym razem Kosiniak może trafić na Kamysz'ka, czyli potknąć sie o własne nogi - znikając ze sceny politycznej!

 • a.k.traper

  Oceniono 9 razy 5

  Twórz chłopie blok, wszyscy na to czekają, PSL stworzy swój i wszystko będzie jasne.
  Tworzenie koalicji PO-SLD miało sens ponad 10 lat temu, PiS się bał tego, PO też i wyszło jak wyszło, dzisiaj taki blok zupełnie nie ma sensu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX