Jarosław Olechowski o liście Roberta Mazurka w sprawie TVP: "Wynurzenia spod śmietnika"

Dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej odniósł się do "listu otwartego" Roberta Mazurka, który skrytykował dziennikarstwo, jakie prezentowane jest w telewizji publicznej. Według Jarosława Olechowskiego tekst napisany został "na zlecenie" stacji konkurencyjnych.
Zobacz wideo

Dziennikarz Robert Mazurek wystosował "list otwarty", który skierowany był do szefowej "Wiadomości" TVP Danuty Holeckiej. W obronie dziennikarzy stacji stanął dyrektor TAI Jarosław Olechowski.

"Kto kazał Panu napisać te wynurzenia spod śmietnika?". Dyrektor TAI ostro o krytyce "Wiadomości" TVP

Dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski postanowił ustosunkować się do listu dziennikarza. Według niego tekst został napisany "na zlecenie" konkurencyjnych dla TVP mediów - Gdybym chciał się dostosować do stylistyki tego "listu otwartego" musiałbym zapytać: Panie Robercie Mazurek, kto Panu kazał napisać te wynurzenia spod śmietnika (wiadomo do czego nawiązuję) - szef Niemiec czy szef z czerwonoarmijnym rodowodem? Ale nie. Po prostu przemilczę.

Jest to reakcja dyrektora TAI na list, w którym krytykowane są materiały reporterskie realizowane dla głównego programu informacyjnego TVP. Według Roberta Mazurka materiały w "Wiadomościach" są dobierane "metodą snu wariata", gdzie informacje powiązane są ze sobą bez większego sensu, ale za to z dużym, zazwyczaj negatywnym kontekstem. Za przykład podał m.in. materiał o Rzeczniku Praw Obywatelskich Adamie Bodnarze, zwracając się Danuty Holeckiej, szefowej "Wiadomości"

Bodnar jest złowrogim typem z bachorem - hersztem bandy. Ten przykład jest zresztą charakterystyczny, użyliście dziecka, czternastolatka, do dołożenia ojcu. Spójrz na to z dystansu, naprawdę chciałabyś, jako matka, by do publicystycznych porachunków z Tobą sięgano po Twoje dziecko? Przecież to horrendum z arsenału propagandy totalitarnej! Na Boga, jak wam nie wstyd?!
Więcej o:
Komentarze (180)
Jarosław Olechowski o liście Roberta Mazurka w sprawie TVP: "Wynurzenia spod śmietnika"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 78 razy 58

  Gadzinówka dostaje nerwa, że została nazwana po imieniu. Co za czasy..

 • nanabun

  Oceniono 61 razy 53

  Podczas strajków w 1980 r. też z TVP wciąż słyszeliśmy, że to z inspiracji imperialistycznych sił, CIA itp. bełkot. Więc pan Olechowski, pani Hołecka i reszta tych postkomuchów, którym się wydaje, że są dziennikarzami, twardo się trzyma języka prymitywnej propagandy i umiłowania rządzącej partii. Dokładnie tak jak za Gomułki, Gierka, Jaruzelskiego.

 • tempa-dzida2

  Oceniono 53 razy 43

  Jakieś fakty, panie dyrektorze????
  Może jakieś kłamstwa pan wskaże???
  Dlaczego podważa pan prawdę???

 • fakiba

  Oceniono 41 razy 33

  Ma rację bo TVPis to śmietnik a nawet jeszcze gorzej

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 42 razy 28

  Olechowski miał przemilczeć, ale mu nie wyszło... Poziom propagandy gomułkowskiej.

 • elq_1

  Oceniono 24 razy 22

  Olechowski! Przestań chłeptać ulubione szambo, wynurz łeb i rozejrzyj się trochę po świecie!
  Zapewniam Cię, że istnieje życie poza Twoim szambem!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX