W Warszawie "starcie gigantów". Krzysztof Brejza: Schetyna będzie "jedynką", zmierzy się z Kaczyńskim

- Grzegorz Schetyna wystartuje jako "jedynka" z Warszawy - przyznał szef sztabu Koalicji Obywatelskiej, Krzysztof Brejza. Oznacza to, że w stolicy najprawdopodobniej dojdzie do decydującego starcia między KO a PiS. Schetyna zmierzy się z Jarosławem Kaczyńskim, który wcześniej również zadeklarował start z warszawskiej listy.
Zobacz wideo

Krzysztof Brejza w "Jeden na jeden" w TVN24 przyznał, że Grzegorz Schetyna w środę 17 lipca ostatecznie ogłosi, w jakiej formule Koalicja Obywatelska pójdzie do wyborów parlamentarnych. Wciąż nie jest jasne, czy dołączą do niej PSL i SLD. - Na chwilę obecną idziemy jako Nowoczesna, Platforma, Inicjatywa Barbary Nowackiej i mnóstwo innych, mniejszych ugrupowań - przekonywał.

Brejza: Schetyna to lider całej opozycji. Wystartuje z Warszawy

Brejza zdradził też, że w zbliżających się wyborach parlamentarnych Grzegorz Schetyna wystartuje jako "jedynka" z Warszawy (w poprzednich wyborach przewodził listom PO na Dolnym Śląsku).

Grzegorz Schetyna, który jest twarzą programu "Szóstka Schetyny", powinien startować z Warszawy i jestem przekonany, że z Warszawy wystartuje. Tak, będzie startować z Warszawy

- powiedział poseł PO. Jak dodał, oznacza to, że to właśnie w stolicy odbędzie się decydujące starcie na programy wyborcze, a Schetyna "zapewne zmierzy się z Kaczyńskim", który w sobotę zapowiedział, że będzie liderem listy PiS w stolicy.

Z jednej strony Polska wyższych płac, Polska odnowionej demokracji, Polska zgody i porozumienia. Z drugiej - kłótliwość, polityka nienawiści i polityka jątrzenia, z którą mamy do czynienia od czterech lat. Niech Polacy zdecydują

- wyliczał.

Brejza przyznał również, że Grzegorz Schetyna jest dla Koalicji Obywatelskiej "naturalnym kandydatem" na premiera. - To jest lider całej opozycji, to jest człowiek, który podniósł Platformę z 15 procent do 30 procent poparcia i człowiek, który stworzył największy blok opozycyjny wolnej Polski. Uzyskał 38,5 procent w wyborach [do Parlamentu Europejskiego - red.], lider jest jeden. Więc dla nas naturalnym kandydatem na premiera jest Grzegorz Schetyna - powiedział. 

Więcej o:
Komentarze (119)
W Warszawie "starcie gigantów". Krzysztof Brejza: Schetyna będzie "jedynką", zmierzy się z Kaczyńskim
Zaloguj się
 • veerappan

  Oceniono 19 razy 13

  Dość ryzykowna zagrywka. Schetyna, ze swą aparycją i metodami prowincjonalnego makiawelisty, nie jest wymarzonym kandydatem "warszawki" i w związku z tym może niestety odnotować kiepski wynik w stolicy. Poza tym, jakie starcie gigantów? Grzesio przy Jarosławie to, w zawodzie polityka, jeno czeladnik przy majstrze.

 • mario.12

  Oceniono 19 razy 11

  panie schetyna dopóki pan firmuje koalicję to niestety tak długo pisiory będą wygrywać ludzie po prostu pana nie lubią i nie ufają

 • urian

  Oceniono 6 razy 6

  Kaczyński popełnł błąd na miarę przegranych wyborów. Tym błedem jest jego jedynka w Warszawie. Błąd Kaczyńskiego należy bezwzględnie wykorzystać, a nie powtarzać go. Jedynką Koalicji w Warszawie MUSI być BEZPARTYJNY, POWSZECHNIE SZANOWANY AUTORYTET. Niech to będzie prof. Łętowska, niech Krystyna Janda, niech będzie Janas, albo ktokolwiek inny tylko nie Schetyna. Niech Schetyna będzie drugi, ale nie pierwszy. Jeśli ustąpi to miejsce bezpartyjnemu Schetyna więcej zyska niż straci. Z drugiego miejsca i tak wejdzie do Sejmu, a nie warto dla próżności ryzykować, że wygra PiS i Polska na długie lata będzie jak za czasów Stalina. Schetyna takim ruchem utrze nosa Kamyszowi, który chciał 20 jedynek, i udowodni , że jest politykiem dla którego dobro kraju ważniejsze niż osobiste korzyści.
  Schetyna, jesli klakierzy koło ciebie nie odważą sie tego ci powiedzieć, to zrób to sam. Pokaż Polakom, że o nich myślisz.

 • ptakoryb

  Oceniono 22 razy 6

  Nie ma problemu. Nie muszę głosować na jedynkę.

 • czarna_zoska

  Oceniono 7 razy 5

  Widze, ze Pan Schetyna nie umie powiedziec dosc. Czlowieku ciagniesz Platforme w dol i nie jest nam to obojetnie, bo bedziemy zyc. tym pisowskim syfie.

 • philosophe

  Oceniono 15 razy 5

  Co za oszolom. Czy jemu nikt nie potrafi powiedziec prawdy ? Taki prymitywny demagog nie ma nic do szukania w polityce. Daje lekka wygrana Prezesowi.

 • achzarit

  Oceniono 3 razy 3

  Schetyna nie może powtorzyć taktyki Kaczyńskiego? Wystawa się kogos nie ogranego a samemu steruje z tylnego siedzenia. Przeciaż tak Oborowa Becia wygrala wybory. Kaczynskiego nie bylo w ogole widać.

 • zygmunt_warszawski

  Oceniono 15 razy 3

  Czy przegrana Schetyny (mniejsza l. głosów od J.K.) będzie wystarczającym powodem do poszukiwania nowego lidera PO? moim zdaniem PO nie może liczyć na więcej niż 30-35% z takim liderem jak Schetyna. Przy 40% PiS to zawsze będzie za mało

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX