W Warszawie "starcie gigantów". Krzysztof Brejza: Schetyna będzie "jedynką", zmierzy się z Kaczyńskim

- Grzegorz Schetyna wystartuje jako "jedynka" z Warszawy - przyznał szef sztabu Koalicji Obywatelskiej, Krzysztof Brejza. Oznacza to, że w stolicy najprawdopodobniej dojdzie do decydującego starcia między KO a PiS. Schetyna zmierzy się z Jarosławem Kaczyńskim, który wcześniej również zadeklarował start z warszawskiej listy.
Zobacz wideo

Krzysztof Brejza w "Jeden na jeden" w TVN24 przyznał, że Grzegorz Schetyna w środę 17 lipca ostatecznie ogłosi, w jakiej formule Koalicja Obywatelska pójdzie do wyborów parlamentarnych. Wciąż nie jest jasne, czy dołączą do niej PSL i SLD. - Na chwilę obecną idziemy jako Nowoczesna, Platforma, Inicjatywa Barbary Nowackiej i mnóstwo innych, mniejszych ugrupowań - przekonywał.

Brejza: Schetyna to lider całej opozycji. Wystartuje z Warszawy

Brejza zdradził też, że w zbliżających się wyborach parlamentarnych Grzegorz Schetyna wystartuje jako "jedynka" z Warszawy (w poprzednich wyborach przewodził listom PO na Dolnym Śląsku).

Grzegorz Schetyna, który jest twarzą programu "Szóstka Schetyny", powinien startować z Warszawy i jestem przekonany, że z Warszawy wystartuje. Tak, będzie startować z Warszawy

- powiedział poseł PO. Jak dodał, oznacza to, że to właśnie w stolicy odbędzie się decydujące starcie na programy wyborcze, a Schetyna "zapewne zmierzy się z Kaczyńskim", który w sobotę zapowiedział, że będzie liderem listy PiS w stolicy.

Z jednej strony Polska wyższych płac, Polska odnowionej demokracji, Polska zgody i porozumienia. Z drugiej - kłótliwość, polityka nienawiści i polityka jątrzenia, z którą mamy do czynienia od czterech lat. Niech Polacy zdecydują

- wyliczał.

Brejza przyznał również, że Grzegorz Schetyna jest dla Koalicji Obywatelskiej "naturalnym kandydatem" na premiera. - To jest lider całej opozycji, to jest człowiek, który podniósł Platformę z 15 procent do 30 procent poparcia i człowiek, który stworzył największy blok opozycyjny wolnej Polski. Uzyskał 38,5 procent w wyborach [do Parlamentu Europejskiego - red.], lider jest jeden. Więc dla nas naturalnym kandydatem na premiera jest Grzegorz Schetyna - powiedział. 

Więcej o: