Macierewicz przesłuchał dziennikarza przed podkomisją smoleńską. Później chciał "skasować nagranie"

Dziennikarz Radia Zet Jacek Czarnecki został pilnie wezwany przed podkomisję smoleńską. Przesłuchiwał go sam Antoni Macierewicz - pod koniec poinformował, że rozmowa miała charakter niejawny. Gdy dziennikarz zaprotestował, były szef MON miał odpowiedzieć: - Jeśli się pan nie zgadza, to możemy skasować nagranie.
Zobacz wideo

W ubiegłym tygodniu dziennikarz Radia Zet Jacek Czarnecki został wezwany do pilnego stawienia się przed podkomisją smoleńską. W tym samym czasie wezwania przed podkomisję Antoniego Macierewicza dostali również dwaj posłowie PO - Cezary Tomczyk i Paweł Suski. "Macierewicz kompletnie oszalał i wzywa posłów opozycji na przesłuchania przed swoją hochsztaplerską "podkomisją smoleńską"! " - komentował wówczas Tomasz Siemoniak.

Dziennikarz wezwany przez Antoniego Macierewicza. "Zaproponował skasowanie nagrania"

Dziennikarz relacjonuje, że wezwanie na przesłuchanie dotarło do niego z opóźnieniem (rozmowa była wyznaczona na wtorek na godzinę 14, wezwanie dotarło do niego tego samego dnia rano). Z tego powodu skontaktował się z podkomisją w celu przełożenia przesłuchania na inny dzień. Ostatecznie powiedziano mu, by stawił się przy ulicy Kolskiej w piątek 12 lipca - tam, jak opisuje, spotkał się sam na sam z Antonim Macierewiczem.

W wezwaniu na przesłuchiwanie poinformowano, że Czarnecki jest wezwany "w celu udzielenia informacji koniecznych do wyjaśnienia zdarzenia lotniczego z dnia 10 kwietnia 2010 roku". Nie wiadomo jednak, o co dokładnie był pytany. Wszystko dlatego, że pod koniec przesłuchania Antoni Macierewicz poinformował go, że cała rozmowa miała charakter niejawny.

- Powiedziałem, że muszę zaprotestować, bo o niejawnym charakterze powinienem zostać poinformowany na wstępie, a nie na końcu. Powiedziałem, że się nie zgadzam, na co pan przewodniczący odpowiedział: jeśli się pan nie zgadza, to możemy skasować nagranie - opisuje Czarnecki w rozmowie z Onetem.

Dziennikarz nie zgodził się na skasowanie nagrania. Podkreśla, że na razie nie zamierza ujawniać, o co pytano go na przesłuchaniu, ale sprawę skonsultuje z prawnikiem.

Więcej o:
Komentarze (212)
Macierewicz przesłuchał dziennikarza przed podkomisją smoleńską. Później chciał "skasować nagranie"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 82 razy 76

  Macierewicza też się kiedyś przesłucha. A nagrań nikt nie będzie kasował. Posłużą jako dowód na niepoczytalność pajaca smoleńskiego.

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 70 razy 62

  Antoś odleciał bo nikt go nie pilnuje by brał tabletki. Prezes ma ważniejsze sprawy na głowie, niż zajmowanie się wiceprezesem - wariatem.

 • eclipse97

  Oceniono 64 razy 56

  Jakim prawem ten swir Macierewicz wzywa poslow na komisje, skoro przesluchuje ich sam. To zadna komisja, to wyglada na przesluchanie, jak u prokuratora. Wzywa ludzi ktorzy o katastrofie smolenskiej, dowiedzieli sie z radia i gazet. A moze by tak jego przesluchala jednoosobowa komisja psychiatrow. Bo jego zachowanie wskazuje ze jest chory, i to powaznie.

 • stywen.pl

  Oceniono 52 razy 48

  Głosujący na Macierewicza utwierdzają mnie w przekonaniu, że w kraju mamy 40 % imbecyli .

 • fakiba

  Oceniono 43 razy 41

  Antek zachowuje się jak typowy aparatczyk NKWD , ocenia kogo skaże a kogo puści wolno

 • quosoo

  Oceniono 41 razy 39

  "Ostatecznie powiedziano mu, by stawił się przy ulicy Kolskiej"

  Osobom spoza Warszawy należy się pewien kontekst, który świetnie akcentuje klimat tej akcji. To niewielka boczna ulica, ale dobrze znana i jednoznacznie kojarzona. Pojechać na Kolską, znaczy tyle co trafić do Izby Wytrzeźwień.

 • jes-ter

  Oceniono 35 razy 35

  Tak przebrzydłe pisiorstwo robi sobie cyrk z państwa. Republika bananowa. Absolutna pogarda dla prawa i naigrywanie się z inteligencji przyzwoitych ludzi. Boże, kto tak pokarał tą biedną Polskę PISem ?!

 • gourmant

  Oceniono 35 razy 33

  I ten gość jest jedynką na listach w Piotrkowie? Tam widać wielu ma taki stan umysłu jeśli go popierają

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX