"Gej damski bokser". Beata Mazurek zaatakowała wiceprezydenta Warszawy. Poszło o Schetynę

Sobotnie przemówienie przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny wywołało sporo emocji wśród polityków. Wystąpienie skomentowała krytycznie m.in. europosłanka PiS Beata Mazurek. Gdy do dyskusji dołączył wiceprezydent stolicy Paweł Rabiej, europarlamentarzystka nazwała go "gejem damskim bokserem".
Zobacz wideo

Podczas sobotniej odsłony Forum Programowego Koalicji Obywatelskiej w Warszawie lider PO Grzegorz Schetyna przedstawił tzw. "szóstkę Schetyny", czyli główne punkty programu na jesienne wybory parlamentarne. Polityk zapowiedział m.in., że wśród zmian, które chce wprowadzić jego partia oraz stowarzyszone z nią ugrupowania, jest tzw. akt odnowy demokracji, czyli zbiór ustaw, którym ma zostać "usunięty cały śmietnik bezprawia".

Jak podkreślił Grzegorz Schetyna, Koalicja Obywatelska postawi też na prawa kobiet i decentralizację państwa. W programie znalazł się również m.in. postulat obligatoryjnego przeprowadzenia referendum w przypadku zebrania pod wnioskiem o głosowanie miliona podpisów oraz możliwość oddania głosu przez internet. Przewodniczący PO zaznaczył także, że najwyższy czas wprowadzić w Polsce związki partnerskie. W skład tak zwanej "szóstki Schetyny" wszedł też postulat podwyżki płac, a także kwestie związane ze służbą zdrowia, edukacją i ekologią.

Beata Mazurek krytykuje, Paweł Rabiej odpowiada

Schetyna sam nie wierzy w to, co mówi. Agresją i emocjami próbuje zamazać brak wiarygodności KE [Koalicja Europejska - red.]. Naiwne nadzieje, że Polacy już zapomnieli, jak nieudolnie rządzili i jakie Eldorado mieli złodzieje. Tylko w kłamstwach i manipulacjach trzymają wysoki poziom. Tak, w tym są mistrzami

- napisała w sobotę na Twitterze była rzeczniczka PiS, a obecnie europosłanka tej partii Beata Mazurek.

To pani jest agresywna i chamska - i nie ulega to wątpliwości dla nikogo, kto czyta ten "wpis". Ale jak nie ma argumentów i racji, pozostaje tylko dziecinna agresja i opluwanie. Żałosne.

- zareagował wiceprezydent Warszawy i członek Nowoczesnej Paweł Rabiej.

Odpowiedź Pawła Rabieja najwyraźniej mocno zdenerwowała europarlamentarzystkę Prawa i Sprawiedliwości.

Gej damski bokser to jednak w KE coś nowego. Robi pan wrażenie kulturalnego, inteligentnego, ale w pana przypadku to tylko pozory. Pana prostacki wpis potwierdza moją ocenę. Nerwy i coraz większa panika odbierają zdolność racjonalnego myślenia. Proszę napić się melisy

- skomentowała Beata Mazurek.

Więcej o: