Rydzyk krytykuje PiS. M.in. za "obrzydliwe" programy w TVP. "Dobra zmiana nie taka całkiem dobra"

O. Tadeusz Rydzyk znowu narzeka na obecne władze. Co prawda redemptorysta pochwalił niektóre posunięcia PiS, ale nie podoba mu się m.in. dobór programów w Telewizji Polskiej. - Nie wszystko jest dobre i ta dobra zmiana nie jest taka całkiem dobra - powiedział.
Zobacz wideo

O. Tadeusz Rydzyk przemawiał w sobotę do wiernych zgromadzonych na XXVIII Pielgrzymce Rodzin Radia Maryja. Duchowny najpierw odniósł się do kazania bp. Edwarda Frankowskiego, którzy przemawiał przed nim. Biskup mówił m.in. o "potopie LGBT" i atakach na Kościół. Rydzyk odnosząc się do słów Frankowskiego zachęcał do przeczytania książki "Pedofilią w Kościół". Pozycja jest reklamowana m.in. na stronie Radia Maryja. Z jej zapowiedzi dowiadujemy się na przykład, że "z danych statystycznych wynika, że „plaga pedofilii” wśród katolickiego duchowieństwa jest wytworem medialnym, w rzeczywistości nie istniejącym".

Tadeusz Rydzyk na Jasnej Górze. "Dobra zmiana nie całkiem dobra"

Rydzyk szybko jednak zmienił temat i zaczął mówić na temat Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej (w skrócie Konwencja Stambulska). - Ta Konwencja Stambulska, jak nie będzie odwołana, to co będzie? Będą wchodzić gorzej niż nóż w masło. A nie odwołali tego. Platforma wprowadziła i PSL, a ci nie odwołali. Dobrze, że jest 500 plus, dobrze, że są pieniądze na chleb, ale chleb to nie wszystko - powiedział Rydzyk.

Jak dodał, "w rządzie trzeba być katolikiem, i w parlamencie trzeba być katolikiem, i w urzędach trzeba być katolikiem, a nie zostawiać katolicyzm za drzwiami". - To jest wielki dramat, ten marksizm idzie bardzo mocno również w Polsce. Dzieci idą na uniwersytety i bardzo często wychodzą nie wierzący, bo jest sączony ten ateizm marksistowski - podnosił szef Radia Maryja.

"Geje i wszyscy inni, LGBT, coś obrzydliwego"

Następnie Rydzyk uderzył w TVP. - W telewizji publicznej za pieniądze Polaków i katolików puszcza się filmy, które źle przedstawiają rodzinę. Wzorce złe, rozwód za rozwodem, partner za partnerem. Geje i wszyscy inni, LGBT, coś obrzydliwego. Puszczają w TVP. Jaka to dobra zmiana? Dobrze, że jest „500 plus” i inne rzeczy, ale duch narodu - mówił. Jak przyznał później, w polityce rządu "nie wszystko jest dobre". - I ta dobra zmiana nie jest taka całkiem dobra - stwierdził.

Więcej o:
Komentarze (421)
Tadeusz Rydzyk krytykuje PiS, m.in. za programy w TVP. "Dobra zmiana nie taka całkiem dobra"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 189 razy 169

  Jakiś transfer nie doszedł do Torunia.. Jak zwykle szantażyk przed wyborami. Dawajta kasiorę!!
  To nie jest żaden duchowny. To herszt grupy wymuszającej haracze!!

 • polak_k.prawy

  Oceniono 129 razy 115

  Jak tak krytycznie Rydzyk mówi, to chyba znowu muszą dać mu kilka milionów. Jakiś przelew się opóźnił najwyraźniej.

 • dzaga41

  Oceniono 98 razy 86

  Naprawdę są w Polsce ludzie chętnie do słuchania tych bzdur
  Na dodatek wygłaszanych jakimś polsko podobnym slangiem

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 87 razy 77

  Za tymi słówkami krytyki kryje się jedno wielkie: JESZCZE MI MAŁO! DAJCIE WIĘCEJ!

 • stachkaz47

  Oceniono 79 razy 71

  ALE się ROZBRYKALI czarne OGIERY.
  Wiara nie istotna- ważne GENDER i LGBT.
  Psubraty watykańskie.GRABIEŻCY POLSKI.

 • yo1pek

  Oceniono 71 razy 63

  Przekaz jest jasny....Czas na przelew na rydzykowy fundusz wyborczy.

 • wojtek.08

  Oceniono 58 razy 50

  Wybaczcie ignorancję, ale może mi ktoś napisać na czym polegają te mityczne już ataki na Kościół, którymi tak epatują hierarchowie Kościoła Katolickiego?

 • sobieryba

  Oceniono 58 razy 48

  Patrząc na składnie językową to mam wątpliwości czy Rydzyk reprezentuje naród polski..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX