"Uroczyste otwarcie" zejścia na plażę w Jantarze. Wojewoda przeciął wstęgę. Komentarze: Bareja

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich otworzył funkcjonujące już od kilku dni zejście na plażę w Jantarze. Patetyczne przecięcie wstęgi wywołało prześmiewcze komentarze. Niektórym "uroczystość" skojarzyła się z filmami Barei.
Zobacz wideo

W piątek plażowiczów w Jantarze, wsi w połowie drogi między Gdańskiem, a Krynicą Morską, mógł zaskoczyć widok urzędników Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, którzy pojawili się na plaży z biało-czerwoną wstęgą i nożyczkami. Taśma została rozciągnięta przed Dariuszem Drelichem, wojewodą pomorskim, a następnie przez niego przecięta. Czemu poświęcona była uroczystość?

Pomorze. Wojewoda uroczyście przeciął wstęgę na plaży

Jak czytamy na Facebooku PUW, otwarto w ten sposób nowe zejście na plażę w Jantarze. "Nowe chodniki, mała architektura i infrastruktura. Ponad 100-metrowy odcinek do plaży otwarty. Uroczyste otwarcie w Gmina Stegna nowego wejścia z udziałem Dariusza Drelicha Wojewody Pomorskiego" - zachwala urząd. "Bareja" - skomentował krótko jeden z użytkowników Facebooka. "Ma wojewoda zajęcie" - czytamy w kolejnym komentarzu. "To teraz nawet wejścia na plażę otwierają przecinając wstęgę?" - pyta następna osoba.

Przecięcie wstęgi odbyło się podczas mistrzostw w poławiania bursztynu. Jednak samo zejście funkcjonuje już od kilku dni. Jak informuje lokalna telewizja TV Żuławy do użytku zostało oddane 7 lipca. 

Więcej o: