PiS nie pozostawia na Grzegorzu Schetynie suchej nitki. "Sam nie wierzy w to, co mówi"

Lider PO Grzegorz Schetyna przedstawił podczas sobotniego Forum Programowego główne punkty programu Koalicji Obywatelskiej na jesienne wybory parlamentarne. "Tylko w kłamstwach i manipulacjach trzymają wysoki poziom. Tak, w tym są mistrzami" - napisała na Twitterze była rzeczniczka PiS, a obecnie europosłanka tej partii Beata Mazurek.

Grzegorz Schetyna przedstawił tzw. "szóstkę Schetyny", czyli główne punkty programu Koalicji Obywatelskiej na jesienne wybory parlamentarne. Na Forum Programowym w Warszawie lider Platformy Obywatelskiej zapowiedział, że wśród zmian, które chce wprowadzić jego partia oraz stowarzyszone z nią ugrupowania, jest zbiór ustaw.

- Zaczniemy od aktu odnowy demokracji, jednym zbiorem ustaw usuniemy cały śmietnik bezprawia, wszystko to, co niekonstytucyjne, co łamie wolność, co jest niepraworządne - mówił przewodniczący PO.

Jak podkreślił Grzegorz Schetyna, Koalicja Obywatelska postawi też na prawa kobiet i decentralizację państwa. W programie znalazł się również m.in. postulat obligatoryjnego przeprowadzenia referendum w przypadku zebrania pod wnioskiem o głosowanie miliona podpisów oraz możliwość oddania głosu przez internet. Przewodniczący PO zaznaczył także, że najwyższy czas wprowadzić w Polsce związki partnerskie. W skład tak zwanej "szóstki Schetyny" wszedł też postulat podwyżki płac, a także kwestie związane ze służbą zdrowia, edukacją i ekologią.

Komentarze po przemówieniu Grzegorza Schetyny

Wystąpienie lidera Platformy Obywatelskiej spotkało się z ogromną falą krytyki ze strony polityków PiS, jednocześnie niektórzy dziennikarze i publicyści uznali przemówienie polityka za udane.

"Schetyna sam nie wierzy w to, co mówi. Agresją i emocjami próbuje zamazać brak wiarygodności KE. Naiwne nadzieje, że Polacy już zapomnieli jak nieudolnie rządzili i jakie Eldorado mieli złodzieje. Tylko w kłamstwach i manipulacjach trzymają wysoki poziom. Tak, w tym są mistrzami" - napisała na Twitterze była rzeczniczka PiS, a obecnie europosłanka tej partii Beata Mazurek.

"Brak entuzjazmu nawet wśród zgromadzonych na forum Koalicji Obywatelskiej, gdy Grzegorz Schetyna obiecuje tak zwany "ludzki" program. Pytanie dlaczego przez 8 lat nie zauważali ludzi borykających się z problemami, które często samo stworzyli?" - napisała na Twitterze wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska z PiS.

"Chyba najlepsze wystąpienie od kilku lat" - stwierdził z kolei dziennikarz "Rzeczpospolitej" Michał Kolanko.

"Jedno trzeba Schetynie oddać, pierwsze od dawna przemówienie, które przynajmniej pokazuje jakiś program, wizję rozwoju Polski i w co drugim zdaniu nie pada słowo "PiS". Czy ten program jest realny (60 czekania na SOR czy brak ocieplania węglem do 2030), to osobna sprawa" - skomentował dziennikarz "Do Rzeczy" Marcin Makowski.

"W związku z przedstawieniem programu przez opozycję czas zacząć biadolenie na złe rozłożenie akcentów, słabą dykcję przewodniczącego albo małą wiarygodność złożonych obietnic. Czas start!" - ironizował redaktor naczelny "Newsweeka" Tomasz Lis.

Więcej o:
Komentarze (317)
PiS nie pozostawia na Grzegorzu Schetynie suchej nitki. "Sam nie wierzy w to, co mówi"
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 85 razy 75

  "jednym zbiorem ustaw usuniemy cały śmietnik bezprawia, wszystko to, co niekonstytucyjne, co łamie wolność, co jest niepraworządne".
  I chyba to się mazurkowej najbardziej nie podoba. Bolszewik nigdy nie lubił przestrzegania prawa.

 • kataryniarski

  Oceniono 70 razy 58

  Słychać wycie, znakomicie!

  Im więcej ujadania, tym większy strach widać wystąpienie Schetyny budzi wśród pislamistów.

 • justas32

  Oceniono 59 razy 51

  "Tylko w kłamstwach i manipulacjach trzymają wysoki poziom. Tak, w tym są mistrzami" - napisała na Twitterze europosłanka tej partii Beata Mazurek. Dopiero co wyjechała z Polski do Brukseli i już taki atak na PiS i Prezesa ...

 • fakiba

  Oceniono 54 razy 46

  W kłamstwach i oszustwach PiS jest nie do pokonania , przykładem Mazurek i jej teorie spiskowe

 • wo151

  Oceniono 46 razy 36

  Brawo Grzesiu! PiS i jego trolle dostali apopleksji, a wypisywane przez nich komentarze są najlepszym potwierdzeniem Twojego sukcesu!

 • srv14

  Oceniono 37 razy 35

  "Polacy już zapomnieli jak nieudolnie rządzili i jakie Eldorado mieli złodzieje.Tylko w kłamstwach i manipulacjach trzymają wysoki poziom." - o to chodzi p.Mazurek ,że Polacy nie zapomnieli i doskonale widza co wyprawia sekta pod przywództwem Developera z Nowogrodzkiej i jak słusznie pani prawi pis tylko w kłamstwach i manipulacjach trzyma wysoki poziom ucząc się "propagandy" od ludzi zza wschodniej granicy

 • rubo45

  Oceniono 39 razy 35

  złodzieje z PiS program cela plus dla was coraz bliżej

 • fakiba

  Oceniono 37 razy 29

  Prawdę mówi Mazurek , pis jest nie do pokonania w spiskach i knuciu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX