Sondaż CBOS: Zjednoczona Prawica bezkonkurencyjna. W Sejmie tylko trzy ugrupowania

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w lipcu, zwyciężyłaby w nich Zjednoczona Prawica (PiS, Solidarna Polska i Porozumienie) z wynikiem 44 proc. - wynika z najnowszego sondażu CBOS. W Sejmie znalazłyby się również Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe. Pozostałe ugrupowania nie przekroczyły 5-procentowego progu wyborczego.
Zobacz wideo

44 proc. dla Zjednoczonej Prawicy, 21 proc. dla Platformy Obywatelskiej i 6 proc. dla PSL - to wyniki najnowszego sondażu CBOS. To poparcie, które zadeklarowały osoby deklarujące wzięcie udziału w wyborach parlamentarnych.

"PiS wraz z koalicjantami utrzymuje wysoką przewagę nad pozostałymi konkurentami" - komentuje CBOS na Twitterze.

Sondaż CBOS. PiS na prowadzeniu

Pozostałe ugrupowania znalazły się pod 5-procentowym progiem wyborczym. Oznacza to, że gdyby wybory odbyły się w lipcu, swoich posłów do Sejmu nie wprowadziłoby ugrupowanie Kukiz'15 (4 proc.), Wiosna (4 proc.), KORWiN (3 proc.), SLD (3 proc.), Nowoczesna (1 proc.), Ruch Narodowy (1 proc.) i Razem (1 proc.).

Sondaż został przeprowadzony w dniach 4-11 lipca na reprezentatywnej próbie losowej dorosłych wynoszącej 1115 osób.

Więcej o:
Komentarze (552)
Sondaż CBOS: Zjednoczona Prawica bezkonkurencyjna. W Sejmie tylko trzy ugrupowania
Zaloguj się
 • kater-11

  Oceniono 80 razy 54

  Polska Zjednoczona Prawica Radykalna w skrócie PZPR .
  Wreszcie wrócą do swej pierwotnej nazwy. Jeszcze tylko wypromować hasło o .....Przewodniej Sile Narodu ..... i bezwzględna podległość Rosji .....Radzeckiej .
  Takiej Polski chcą wyborcy .......PZPR .

 • karlos7777

  Oceniono 60 razy 40

  No to będziemy mieć drugą Grecję - a wtedy Kaczor pójdzie se na emeryturkę i se będzie siedział z kocurem na kolanach na my i nasze dzieci będziemy spłacali dług. Nawet Vega by tego nie wymyślił.

 • serenita123

  Oceniono 58 razy 34

  CBOS jest rządową instytucją - propagandowym organem Partii.
  Powołany uchwałą Rady Ministrów 3.09.1982 przez pułkownika St. Kwiatkowskiego, doradcę gen. Wojciecha Jaruzelskiego.
  Ciągle wiernie służy PZPR+ na polu propagandy sukcesu

 • hilux_ie

  Oceniono 37 razy 15

  Bardzo dobrze, niech wygrają i wypiją piwo, które warzą od kilku lat. Jak skończy się kasa a inflacja zacznie szaleć to Sóweren im pokaże swoje prawdziwe oblicze. Z ulicznych latarni będą mieć dobry widok. :)

 • Dji Mavic 2 zoom

  Oceniono 19 razy 13

  Jak dzwoni sondażownia to nie mam czasu rozmawiać, bo na ogół pracuję. Dzwonią po emerytach głównie, no bo kto ma czas.
  PiS wygra wybory, nie ma bata. Nielegalnie rozdają stanowiska, no znaczy teraz już legalnie wg nowego prawa i tu mają sukces. Wszystkie pincsetplusy robią robotę. Żadna normalnie myśląc władza by tego jie zrobiła bo w końcu końców musiała by złamać konstytucję. Ci maja to wdópie
  Szkoda... A mógł by to być takie piękny kraj.

 • taciakje_g.pl

  Oceniono 19 razy 13

  Niech się opozycja nie spieszy do wygranej! Kryzys puka do drzwi, za drzwiami Grecja a całą odpowiedzialność za skutki rujnującej gospodarkę rozdawniczej polityce PiS spadnie na zwycięzcę, więc niech wypiją to, co nawarzyli a po niedługim czasie stracą władzę w taki sposób jak władze PRL. Opozycja będzie bardzo potrzebna do pilnowania praworządności (o ile jeszcze będzie co pilnować). Ludzie muszą zrozumieć, że rozdawanie pieniędzy nie jest rolą władz. Jest to coś najgorszego, co można uczynić narodowi - przyzwyczajenie, że "czy się stoi, czy się leży.....". Naród żyjący w takim przeświadczeniu nigdy do niczego nie dojdzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX