Trzech radnych PiS poparło zatrzymaną przez CBA wójt Lesznowoli. Zostali wyrzuceni z klubu

"Jej nieskazitelny charakter, uczciwość i prawość działania w sferze publicznej, jak i prywatnej, pozostaje poza podejrzeniami" - napisali radni w oświadczeniu, w którym bronili Marii Batyckiej-Wąsik. Wójt Lesznowoli została zatrzymana przez CBA w środę z powodu podejrzeń o nieprawidłowości związane z gospodarowaniem gminnymi nieruchomościami oraz z czynnościami podatkowymi.
Zobacz wideo

Jak podaje portal "piasecznonews.pl", trójka gminnych radnych z PiS - Małgorzata Bobrowska, Łukasz Grochala i Krzysztof Łupiński - została wyrzucona z Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości. Wcześniej podpisali oświadczenie, w którym udzielili poparcia wójt Lesznowoli Marii Batyckiej-Wąsik. Według Centralnego Biura Antykorupcyjnego, kobieta miała doprowadzić do szkody w majątku gminy o wartości bliskiej 4 mln złotych poprzez niezasadne wypłacanie odsetek od zerwanej umowy i umarzanie należności podatkowych.

Radni PiS poparli wójt zatrzymaną przez CBA. Zostali wyrzuceni z klubu

- Radni wybrani z list Prawa i Sprawiedliwości, którzy podpisali się pod tym oświadczeniem, zostali wykluczeni z Klubu Radnych - poinformował Sergiusz Muszyński, szef powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości w powiecie piaseczyńskim. Jak dodaje polityk czynności przeprowadzone przez CBA na zlecenie prokuratury są "rutynowymi działaniami podejmowanymi przez służby antykorupcyjne w takich przypadkach".

Tymczasem, jak podaje portal "itvpiaseczo.pl", po piątkowym posiedzeniu Sądu Rejonowego dla dzielnicy Mokotów, na którym rozpatrywany był wniosek prokuratora o trzymiesięczny areszt dla Batyckiej-Wąsik, wójt wyszła na wolność. Sąd po dwóch godzinach rozpatrywania wniosku za zamkniętymi drzwiami podjął decyzję o odrzuceniu wniosku prokuratora.

Więcej o: