Trzech radnych PiS poparło zatrzymaną przez CBA wójt Lesznowoli. Zostali wyrzuceni z klubu

"Jej nieskazitelny charakter, uczciwość i prawość działania w sferze publicznej, jak i prywatnej, pozostaje poza podejrzeniami" - napisali radni w oświadczeniu, w którym bronili Marii Batyckiej-Wąsik. Wójt Lesznowoli została zatrzymana przez CBA w środę z powodu podejrzeń o nieprawidłowości związane z gospodarowaniem gminnymi nieruchomościami oraz z czynnościami podatkowymi.
Zobacz wideo

Jak podaje portal "piasecznonews.pl", trójka gminnych radnych z PiS - Małgorzata Bobrowska, Łukasz Grochala i Krzysztof Łupiński - została wyrzucona z Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości. Wcześniej podpisali oświadczenie, w którym udzielili poparcia wójt Lesznowoli Marii Batyckiej-Wąsik. Według Centralnego Biura Antykorupcyjnego, kobieta miała doprowadzić do szkody w majątku gminy o wartości bliskiej 4 mln złotych poprzez niezasadne wypłacanie odsetek od zerwanej umowy i umarzanie należności podatkowych.

Radni PiS poparli wójt zatrzymaną przez CBA. Zostali wyrzuceni z klubu

- Radni wybrani z list Prawa i Sprawiedliwości, którzy podpisali się pod tym oświadczeniem, zostali wykluczeni z Klubu Radnych - poinformował Sergiusz Muszyński, szef powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości w powiecie piaseczyńskim. Jak dodaje polityk czynności przeprowadzone przez CBA na zlecenie prokuratury są "rutynowymi działaniami podejmowanymi przez służby antykorupcyjne w takich przypadkach".

Tymczasem, jak podaje portal "itvpiaseczo.pl", po piątkowym posiedzeniu Sądu Rejonowego dla dzielnicy Mokotów, na którym rozpatrywany był wniosek prokuratora o trzymiesięczny areszt dla Batyckiej-Wąsik, wójt wyszła na wolność. Sąd po dwóch godzinach rozpatrywania wniosku za zamkniętymi drzwiami podjął decyzję o odrzuceniu wniosku prokuratora.

Więcej o:
Komentarze (138)
Trzech radnych PiS poparło zatrzymaną przez CBA wójt Lesznowoli. Zostali wyrzuceni z klubu
Zaloguj się
 • rgfm

  Oceniono 71 razy 57

  PiS skończy w pierdlu, za niepraworządność, niszczenie Polski, pychę i kłamstwa.

 • krynolinka

  Oceniono 60 razy 54

  "Zostali wyrzuceni z klubu". I pewnie to najlepsze co ich w życiu spotkało. A co u Koguta szanowny PiS-e słychać? Nadal wolny chów?

 • ceppisowski

  Oceniono 54 razy 42

  prawa i sprawiedliwa banda kretynow i bydlakow
  a ciemnota pisowska to lyka

 • dupazbita

  Oceniono 38 razy 34

  Niewinnych wsadzają, pewnie wybory blisko. Ale skarlałemu, na wzór prezesa suwerenowi to się spodoba.

 • marcel2761

  Oceniono 34 razy 28

  ale gnój tam jest w tym całym pisie

 • seczytam

  Oceniono 28 razy 24

  Cóż, nie miała licencji na przekręty - takie licencje wydają na Nowogrodzkiej...

 • calmy

  Oceniono 24 razy 20

  Na czym polegało przewinienie wyrzuconych? Na tym, że mieli odwagę wstawić się za niesłusznie oskarżaną?
  Nie po to PiS zdobywał służby specjalne aby terz ktoś kwestionował ich prawo do szykanowania opozycji i zamykania niewinnych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX