Co stoi za porażką Beaty Szydło w PE? Według Adama Bielana zaszkodził jej "świetny wynik wyborczy"

Według Adama Bielana Beata Szydło nie została wybrana na przewodniczącą unijnej komisji z powodu jej "świetnego wyniku" w wyborach do Parlamentu Europejskiego. - Sądzę, że ten wynik zrobił wrażenie i to poskutkowało jej odrzuceniem - powiedział wicemarszałek Senatu.
Zobacz wideo

Adam Bielan w "Faktach po faktach" mówił m.in. o Beacie Szydło i odrzuceniu jej kandydatury w głosowaniu na przewodniczącą komisji zatrudnienia i spraw socjalnych Parlamentu Europejskiego. Wicemarszałek Senatu pytany o możliwe powody podkreślił, że "Beata Szydło jest jednym z liderów" jego obozu oraz "zdobyła świetny wynik w wyborach europejskich".

Szydło odrzucona w głosowaniu w PE. Bielan tłumaczy dlaczego

Polityk powiedział, że wynik Szydło "zrobił wrażenie" w Brukseli. - To wrażenie poskutkowało jej odrzuceniem - stwierdził. Dalej Bielan rozszerzył tę myśl: - Większość polityków w Brukseli, eurokratów, żyła w przekonaniu przez rok-dwa przed wyborami europejskimi, że opozycja w Polsce te wybory wygra. Myślę, że politycy Platformy, PSL, SLD, utwierdzali ich w tym przekonaniu - powiedział. - Dla nich ten wynik wyborów do Parlamentu Europejskiego był szokiem i zdają sobie sprawę, jaki jest kalendarz wyborów w Polsce, zdają sobie sprawę, że za chwilę czekają nas jeszcze ważniejsze wybory, dla nich również ważne, bo pewnie w większości trzymają kciuki za kogoś innego niż my i sądzę, że to był powód - dodał.

Na uwagę prowadzącego program, że trzech innych polityków PiS objęło ważne stanowiska w europejskich komisjach, Bielan odparł: - Przy całym szacunku dla innych moich kolegów, Beata Szydło jest większym symbolem naszych rządów i naszej grupy w Parlamencie Europejskim, niż ktokolwiek inny. 

Więcej o:
Komentarze (311)
Adam Bielan tłumaczy przyczyny porażki Beaty Szydło w PE: Zaszkodził jej świetny wynik wyborczy
Zaloguj się
 • xzyzzy

  Oceniono 121 razy 113

  "Szydło jest symbolem naszych rządów" - i tutaj koleś ma całkowitą rację. gminny tłumok jako marionetka zwykłego posła na czele rządu dużego, europejskiego kraju.

 • 74polska

  Oceniono 73 razy 67

  A może powód to buta, chamstwo, arogancja, brak znajomości języków obcych, zakłamanie itp.

 • nalesniku

  Oceniono 74 razy 66

  nooooooo... ciekawe zdolnosci analityczne !
  koleś nada sie do podkomisji smolenskiej

 • iwa7

  Oceniono 55 razy 49

  No, bo to prymuska.
  Taki wynik 27:1 to po prostu mistrzostwo świata.

 • ktos_z_kosmosu

  Oceniono 54 razy 48

  Dla pana Bielana wierszyk.
  Raz chory niedźwiedź pierdział, budząc miłosierdzie
  A suseł mu oklaski bił po każdym pierdzie
  - Czy ten suseł zwariował? Pyta dzięcioł śledzia
  - Nie, śledź odparł - to rzecznik prasowy niedźwiedzia.
  Andrzej Waligórski.

 • wikal

  Oceniono 53 razy 47

  Pani Szydło ogólnie szkodzi to, że jest panią Szydło czyli niekumatą przedstawicielką prymitywnej partii, której kulturalni ludzie nie trawią. UE pokazała pisowi jego miejsce w PE, nawet nie na marginesie UE. Tomasz Lis dziś w poranku TOK FM trafnie to miejsce nazwał - schowek na szczotki. Nie zawsze się z nim zgadzam, ale tu akurat trafił w dziesiątkę.

 • awk52

  Oceniono 47 razy 41

  Glupi, czy co? Przeciez to wina Tuska! Oczywista oczywistosc!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX