PSL samodzielnie wystartuje w wyborach? Ludowcy upierają się przy "dwóch blokach"

Nie ma na razie szans na wspólny start w wyborach PSL z PO. Władysław Kosiniak-Kamysz podtrzymuje stanowisko, że najbardziej korzystny będzie podział na dwa bloki - lewicowy i centrowy. Ludowcy podtrzymują, że do wyborów pójdą jako Koalicja Polska.

PSL ogłosiło właśnie swoją decyzję ws. startu w wyborach do parlamentu. Porozumienia z Platformą Obywatelską brak. - Oferta podziału miejsc przedstawiana przez Platformę Obywatelską, była atrakcyjna, ale tu nie o kupczenie miejscami chodzi. Tu chodzi o Polskę, a o Polskę nie należy się targować i nie było targu. Gdybyśmy chcieli tylko wejść do Sejmu, to pewnie te atrakcyjne miejsca były najważniejsze - powiedział na konferencji Władysław Kosiniak-Kamysz, szef PSL.

Jest decyzja PSL ws. wyborów. Bez porozumienia z PO

- Tylko dwa bloki, blok centrowy i blok lewicowy, mają szansę pokonać PiS w najbliższych wyborach. Nie widzimy w kierownictwie Platformy chęci budowy bloku centrowego. My chcemy budować blok centrowy, Koalicję Polską, która daje szanse na wyraziste poglądy - powiedział podczas konferencji w Sejmie. 

Ze słów Kosiniaka-Kamysza wynika, że Grzegorz Schetyna w rozmowach z ludowcami cały czas upierał się przy budowie "szerokiej koalicji od konserwatystów po lewicę".

PSL od dłuższego czasu nie ukrywa, że w jesiennych wyborach najchętniej widziałoby dwie siły naprzeciwko PiS. Kosiniak-Kamysz mówił o tym m.in. tydzień temu po posiedzeniu Rady Naczelnej PSL. Samo powołanie Koalicji Polskiej ogłoszone zostało już na początku czerwca. -  Podjęliśmy decyzję o budowaniu bloku na wybory do parlamentu polskiego na czele z PSL i o gromadzeniu wśród nas tych wszystkich, którzy podzielają nasze wartości: chrześcijańskie, demokratyczne, ludowe i narodowe - mówił wówczas przewodniczący ludowców. Według części polityków ugrupowania "skręt w lewo" w wyborach do PE i wspólne listy z SLD ostatecznie zaszkodziły partii.

Więcej o:
Komentarze (251)
PSL samodzielnie wystartuje w wyborach? Ludowcy upierają się przy "dwóch blokach"
Zaloguj się
 • christomoltisanti

  Oceniono 58 razy 32

  Ustukają 4% i dadzą ponowne zwycięstwo kaczej szajce ... Słabo panie Kosiniak !

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 40 razy 30

  Bye, bye PSL! Jak znajdzieta koalicjanta to próg 8% poza waszym zasięgiem!

 • ar.co

  Oceniono 41 razy 29

  I bardzo dobrze. Niech PSL sam się bije o kościelno-socjalny elektorat po wsiach. Przynajmniej będzie mógł z czystym sumieniem bronić kościelnych pedofilów, żadne "lewaki" mu w tym nie będą przeszkadzać.

 • szaja25

  Oceniono 39 razy 29

  Dałeś się chłopcze ograć Pawlakowi, do sejmu się nie dostaniecie, a za wynik ciebie obwinią i pierwszy strażak stanie na czele partii , bo już nóżkami przebiera.

 • szaja25

  Oceniono 28 razy 22

  Peezelowi nie o stołki chodzi? hipokryta :)))))))))))))))))))

 • ferryk

  Oceniono 25 razy 21

  PSL i tak wyląduje w WC bo czasy kiedy byli języczkiem u wagi dawno minęły. Panie KK , przecież to PiS was wydymał na wsi , tego nie widzisz?

 • jac_l_w

  Oceniono 24 razy 16

  Prędzej uwierzę, że Kaczyński świetnie gra w tenisa, niż że peezelowi chodzi o Polskę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX