Schetyna nie chce związków partnerskich ani aborcji. Jeszcze w kwietniu deklarował co innego

Grzegorz Schetyna jednoznacznie wypowiedział się na temat dostępu do aborcji i zalegalizowania związków partnerskich. - Absolutnie nie będzie na nie miejsca w kampanii - stwierdził w radiowej Trójce. Co innego mówił kilka miesięcy temu.
Zobacz wideo

Gościem piątkowego "Salonu politycznego Trójki" był Grzegorz Schetyna. Głównym tematem rozmowy były plany na najbliższą kampanię wyborczą do Sejmu i Senatu. 

Padło również pytanie, czy w kampanii znajdzie się miejsce na związku partnerskie i legalizację prawa do aborcji. - Absolutnie nie będzie. Wszyscy członkowie muszą przyjąć zasady programowe, które będziemy podzielać. Musimy mówić jednym głosem o zasadach programowych - stwierdził.

Grzegorz Schetyna zaprzecza sam sobie ws. aborcji i związków partnerskich

Po raz pierwszy Grzegorz Schetyna tak kategorycznie wypowiedział się na temat obecności tych kwestii w kampanii wyborczej. Co więcej, jeszcze kilka miesięcy temu deklarował, że związki partnerskie zostaną wprowadzone, jeśli opozycja wygra wybory.

- Jestem przekonany, że jeśli wygramy wybory, to uchwalimy związki partnerskie. [...] Klimat społeczny się zmienił, Polska dojrzała do związków partnerskich, społeczeństwo przyzwyczaja się do tego, że to jest coś normalnego - mówił w kwietniu br. w wywiadzie dla "Newsweeka".

Więcej o: