Jarosław Kaczyński w sobotę ogłosi "jedynki" na jesienne wybory. Są przecieki i kilka zaskoczeń

Podczas gdy Koalicja Obywatelska organizuje dwudniowe forum programowe ws. porozumienia z koalicjantami, PiS ogłosił właśnie, że w sobotę poda "jedynki" przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. Są już przecieki dotyczące kształtu list. - Jarosław Kaczyński miałby startować z Warszawy, a Mateusz Morawiecki z Katowic - ustalił nieoficjalnie "Dziennik Gazeta Prawna".
Zobacz wideo

W sobotę prezes PiS ma ogłosić, jacy politycy jego ugrupowania będą liderami list wyborczych podczas jesiennych wyborów parlamentarnych - podaje Onet.pl. Decyzja dotyczące obstawienia "jedynek" miała zapaść jeszcze we worek podczas posiedzenia kierownictwa PiS.

PiS w sobotę ogłosi "jedynki". Kaczyński z Warszawy, Morawiecki z Katowic

Rzeczniczka partii Anita Czerwińska poinformowała, że wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego planowane jest na jutro na godzinę 11 - najprawdopodobniej to właśnie wtedy prezes PiS oficjalnie ogłosi "jedynki", które będą reprezentowały PiS w poszczególnych okręgach.

Onet podaje, że pierwsze miejsca na listach PiS zostały uzgodnione z liderami Solidarnej Polski i Porozumienia. Nie podjęto natomiast jeszcze decyzji co do tego, jacy politycy PiS zostaną obsadzeni na kolejnych miejscach list w poszczególnych okręgach.

"Dziennikowi Gazecie Prawnej" udało się natomiast dotrzeć do ustaleń wyborczych PiS. Wynika z nich, że jako "jedynka" z Warszawy wystartuje prezes partii Jarosław Kaczyński. Premier Mateusz Morawiecki miałby natomiast wystartować z okręgu katowickiego, a Zbigniew Ziobro - ze świętokrzyskiego.

"DGP" ustalił również, że Jarosław Gowin będzie najprawdopodobniej jedynką PiS w Krakowie, a wicepremier Piotr Gliński poprowadzi listę partii w Łodzi. Zaskoczeniem może być także okręg lubelski - tam jedynką miałby być wicepremier Jacek Sasin, który ostatnio startował w Warszawy.

Więcej o: