Bartłomiej Misiewicz pozwał Patryka Vegę. Ten odpowiada: Premiera "Polityki" i tak się odbędzie

Bartłomiej Misiewicz złożył pozew cywilny przeciwko Patrykowi Vedze. Dotyczy on naruszenia dóbr osobistych w związku z filmem "Polityka", który czeka na swoją premierę. Popularny reżyser odpowiedział Misiewiczowi w social mediach i zaprezentował kolejną scenę ze swojej nowej produkcji.
Zobacz wideo

Film "Polityka" Patryka Vegi ma mieć swoją premierę dopiero we wrześniu, ale już wywołuje olbrzymie emocje. Od czasu do czasu reżyser prezentuje w social mediach kolejne sceny z nowej produkcji, które przedstawiają wielu polskich polityków w niekorzystnym świetle. Jeden z bohaterów filmu "Polityka", w którego wcielił się Antoni Królikowski, jest inspirowany postacią Bartłomieja Misiewicza, byłego rzecznika Ministerstwa Obrony Narodowej.

Bartłomiej Misiewicz pozwał Patryka Vegę. Chce zablokowania dystrybucji filmu i przeprosin

Jak ustalił Onet, Bartłomiej Misiewicz złożył pozew cywilny przeciw Patrykowi Vedze w piątek rano. Były rzecznik MON domaga się w nim sądowego wstrzymania premiery oraz dystrybucji filmu "Polityka". Chce również, aby na początku filmu oraz na filmowych plakatach znalazły się przeprosiny. Takie same przeprosiny miałyby się znaleźć także w mediach, m.in. w "Super Expressie", "Fakcie", "Gazecie Wyborczej" i "Rzeczpospolitej". Bartłomiej Misiewicz żąda też, aby z filmu Patryka Vegi zostały usunięte sceny, które naruszają jego wizerunek. 

-  Żadna wolność artystyczna i żadna wolność wypowiedzi nie może chronić przed kłamstwami i pomówieniami. Tym bardziej, jeśli chodzi o takie rzeczy, jak praca za seks, narkotyki, czy romans z przełożonym [Antonim Macierewiczem - red.] - w rozmowie z Onetem powiedział adwokat Misiewicza, mec. Zbigniew Krüger.

Patryk Vega odpowiada Bartłomiejowi Misiewiczowi. "Podobno w Polsce mamy wolność słowa"

Patryk Vega zdaje się nie przejmować pozwem byłego rzecznika MON. W swoim ostatnim nagraniu, jakie umieścił w social mediach zwraca się bezpośrednio do Bartłomieja Misiewicza, mówiąc, że bez względu na jego działania, film "Polityka" będzie mieć premierę 6 września - jeżeli nie w polskich kinach, to w chińskiej części internetu.

– Misiu, dla ciebie i wszystkich, którzy chcą blokować mój film, mam wiadomość. Premiera filmu „Polityka” tak czy inaczej nastąpi 6 września. Jeśli nie w polskich kinach, to w Chinach. Dlatego, że film zostanie wówczas wrzucony na chińskie serwery. Musisz zatem zrozumieć, że próbując blokować mój film, tylko napędzasz mu oglądalność i w rezultacie zobaczy go jeszcze więcej ludzi. Podobno w Polsce mamy wolność słowa i demokrację, więc wszystkim, którzy dalej chcieliby mnie cenzurować, dedykuję ten film – powiedział Patryk Vega i zaprezentował kolejny fragment swojego nowego filmu, w którym bohater grany przez Antoniego Królikowskiego spowiada się księdzu.

 
Więcej o:
Komentarze (362)
Bartłomiej Misiewicz pozwał Patryka Vegę. Ten odpowiada: Premiera "Polityki" i tak się odbędzie
Zaloguj się
 • 9mil

  Oceniono 167 razy 159

  Od kiedy pan Bartek przestał być tylko M. stał się bardzo odważny i roszczeniowy.

 • kotmiki

  Oceniono 151 razy 139

  kryminalista straszy obywatela płacącego podatki jednak krytykującego hitlerowskie metody rządzenia Polską

 • sailor2016

  Oceniono 138 razy 134

  Film się jeszcze nie ukazał, a już naruszył jakieś dobra Miśka. Ciekawe.

 • kjarema

  Oceniono 120 razy 118

  Czyli zaplanowana akcja wypuszczenia misia z paki, po to aby miś zablokował premierę filmu przed wyborami.

 • antekpociecha

  Oceniono 82 razy 82

  Jeszcze nikt nie widział nawet on sam a już pozwał, bo mają prokuraturę a gdyby mieli sądy w całości....

 • smarekdarek

  Oceniono 80 razy 78

  Ale Misiu powiedział że nazywa się Misiewicz, a filmowy bohater ma inne nazwisko. Chyba że filmowa postać Misia robi dokładnie to samo co rzeczywista, więc pozew jest kierowany wyłącznie strachem.
  youtube.com/watch?v=aafFuEY8b00

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX