Bartłomiej Misiewicz pozwał Patryka Vegę. Ten odpowiada: Premiera "Polityki" i tak się odbędzie

Bartłomiej Misiewicz złożył pozew cywilny przeciwko Patrykowi Vedze. Dotyczy on naruszenia dóbr osobistych w związku z filmem "Polityka", który czeka na swoją premierę. Popularny reżyser odpowiedział Misiewiczowi w social mediach i zaprezentował kolejną scenę ze swojej nowej produkcji.
Zobacz wideo

Film "Polityka" Patryka Vegi ma mieć swoją premierę dopiero we wrześniu, ale już wywołuje olbrzymie emocje. Od czasu do czasu reżyser prezentuje w social mediach kolejne sceny z nowej produkcji, które przedstawiają wielu polskich polityków w niekorzystnym świetle. Jeden z bohaterów filmu "Polityka", w którego wcielił się Antoni Królikowski, jest inspirowany postacią Bartłomieja Misiewicza, byłego rzecznika Ministerstwa Obrony Narodowej.

Bartłomiej Misiewicz pozwał Patryka Vegę. Chce zablokowania dystrybucji filmu i przeprosin

Jak ustalił Onet, Bartłomiej Misiewicz złożył pozew cywilny przeciw Patrykowi Vedze w piątek rano. Były rzecznik MON domaga się w nim sądowego wstrzymania premiery oraz dystrybucji filmu "Polityka". Chce również, aby na początku filmu oraz na filmowych plakatach znalazły się przeprosiny. Takie same przeprosiny miałyby się znaleźć także w mediach, m.in. w "Super Expressie", "Fakcie", "Gazecie Wyborczej" i "Rzeczpospolitej". Bartłomiej Misiewicz żąda też, aby z filmu Patryka Vegi zostały usunięte sceny, które naruszają jego wizerunek. 

-  Żadna wolność artystyczna i żadna wolność wypowiedzi nie może chronić przed kłamstwami i pomówieniami. Tym bardziej, jeśli chodzi o takie rzeczy, jak praca za seks, narkotyki, czy romans z przełożonym [Antonim Macierewiczem - red.] - w rozmowie z Onetem powiedział adwokat Misiewicza, mec. Zbigniew Krüger.

Patryk Vega odpowiada Bartłomiejowi Misiewiczowi. "Podobno w Polsce mamy wolność słowa"

Patryk Vega zdaje się nie przejmować pozwem byłego rzecznika MON. W swoim ostatnim nagraniu, jakie umieścił w social mediach zwraca się bezpośrednio do Bartłomieja Misiewicza, mówiąc, że bez względu na jego działania, film "Polityka" będzie mieć premierę 6 września - jeżeli nie w polskich kinach, to w chińskiej części internetu.

– Misiu, dla ciebie i wszystkich, którzy chcą blokować mój film, mam wiadomość. Premiera filmu „Polityka” tak czy inaczej nastąpi 6 września. Jeśli nie w polskich kinach, to w Chinach. Dlatego, że film zostanie wówczas wrzucony na chińskie serwery. Musisz zatem zrozumieć, że próbując blokować mój film, tylko napędzasz mu oglądalność i w rezultacie zobaczy go jeszcze więcej ludzi. Podobno w Polsce mamy wolność słowa i demokrację, więc wszystkim, którzy dalej chcieliby mnie cenzurować, dedykuję ten film – powiedział Patryk Vega i zaprezentował kolejny fragment swojego nowego filmu, w którym bohater grany przez Antoniego Królikowskiego spowiada się księdzu.

 
Więcej o: