Wpadka MSZ na Twitterze. "Tablica upamiętniająca śp. prezydenta Jarosława Kaczyńskiego"

Na Twitterze MSZ pojawił się wpis informujący o wizycie ministra Jacka Czaputowicza w Mołdawii. Nie obyło się bez wpadki - napisano, że szef polskiej dyplomacji złożył wieniec pod tablicą upamiętniającą "śp. prezydenta Jarosława Kaczyńskiego". Wpis zniknął już z profilu MSZ, padły też przeprosiny.
Zobacz wideo

Na oficjalnym profilu Ministerstwa Spraw Zagranicznych na Twitterze informowano o przebiegu wizyty Jacka Czaputowicza w Mołdawii, gdzie w ostatnim czasie uformowała się nowa koalicja rządowa. W programie wizyty było m.in. spotkanie z prezydentem Mołdawii Igorem Dodonem oraz premier Maią Sandu, a także tamtejszym ministrem spraw zagranicznych - Nicu Popescu.

Pomyłka MSZ na Twitterze. "Nie powinna się zdarzyć"

W jednym ze wpisów chciano poinformować, że minister Jacek Czaputowicz złożył kwiaty pod znajdującą się w Mołdawii tablicą poświęconą byłemu prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu. Doszło jednak do pomyłki, a na Twitterze resortu pojawił się wpis o następującej treści:

"Min. Czaputowicz rozpoczął wizytę w Republice Mołdawii. Minister złożył wieniec pod tablicą upamiętniającą śp. Prezydenta Jarosława Kaczyńskiego".

Pomyłka została szybko wychwycona przez komentatorów. Po pewnym czasie na profilu MSZ pojawiła się zmieniona wersja wpisu z poprawionym imieniem byłego prezydenta, a resort przeprosił za pomyłkę.

"Przepraszamy za błąd w poprzedniej wersji tweeta. Pomyłka ta nie powinna się była zdarzyć" - napisano na Twitterze MSZ.

Więcej o: