Robert Biedroń przeszkodził Beacie Szydło w walce o stanowisko w komisji PE. "Brawo ja!"

Europoseł i lider Wiosny Robert Biedroń wezwał członków grupy Socjalistów i Demokratów do głosowania przeciwko kandydaturze Beaty Szydło na szefową jednej z komisji Parlamentu Europejskiego. Taką informację podała na Twitterze europosłanka PiS Beata Mazurek. Biedroń nie tylko nie zaprzeczył tym doniesieniom, ale skomentował je w mediach społecznościowych słowami "Brawo ja!".

W środę była premier, a obecnie europarlamentarzystka PiS Beata Szydło nie została wybrana na szefową komisji zatrudnienia i spraw socjalnych w Parlamencie Europejskim. Na wniosek socjalistów zarządzono tajne głosowanie. 27 europosłów było przeciwko, 21 głosowało za kandydaturą, dwie osoby wstrzymały się od głosu.

- Za tym głosowaniem stoi środowisko liberalno-lewicowe, które de facto krytykuje nas za nieprzyjmowanie imigrantów, krytykuje nas za to, że demokracja w Polsce zwyciężyła i rządzą ci, którzy rządzą - komentowała europosłanka i była rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek.

Robert Biedroń zniechęcał do głosowania na kandydatów PiS

W czwartek była rzeczniczka PiS poszła o krok dalej i poinformowała na Twitterze, że europoseł Robert Biedroń z delegacji Wiosny "wezwał członków swojej grupy politycznej - Socjalistów i Demokratów - do głosowania przeciwko kandydatom z PiS-u".

"Wyjątkowo głupia, podszyta polityczną ideologią zemsta, która nie pomaga Polsce i jej interesem w PE. To kontynuacja szkodliwych działań Platformy" - skomentowała Mazurek.

"Brawo ja!" - zareagował na Twitterze Robert Biedroń.

Polityk szerzej skomentował sprawę w oświadczeniu przesłanym Polskiej Agencji Prasowej. Stwierdził, że jego zdaniem "nie można było zagłosować za kandydaturą Beaty Szydło", dodał też, że ugrupowanie Wiosna jest potrzebne w europarlamencie, by "zdecydowanie mówić o populizmie partii rządzącej".

Więcej o:
Komentarze (659)
Robert Biedroń przeszkodził Beacie Szydło w walce o stanowisko w komisji PE. "Brawo ja!"
Zaloguj się
 • bigmaciek

  Oceniono 241 razy 193

  No, ale robienie z siebie błaznów w głosowaniu 27:1 przeciwko Tuskowi to było OK.

 • polakadam

  Oceniono 210 razy 166

  Mazurek mówi że krytykują ich za to, że demokracja w Polsce zwyciężyła.
  Czy ona jest taka głupia że nie zauważyła że w PE też demokracja zwyciężyła?
  Nikt nie oczekiwał że socjaliści poprą nacjonalistów od kaczyńskiego.

 • bladortograficzny11

  Oceniono 171 razy 151

  Tak jej przeszkadzały flagi unijne i przeszkadzała UE a teraz nagle chce stanowisko unijne ? Należy się jej ?

 • zdziwiony6

  Oceniono 124 razy 102

  Czy pani Szydło ma kompetencje niezbędne do pełnienia funkcji, o którą się ubiegała? Wątpię.

 • pollion1

  Oceniono 123 razy 97

  w nadchodzących wyborach powiedzmy PIS ...Brawo ja ...niech idą na szczaw ..

 • jaja-kaczora

  Oceniono 94 razy 72

  nie rozumiem, a taka zdolna byla i takie ladne broszki miala. A na imie miala Beata, slodkie imie w oborze.....Nieladnie i niepatriotycznie panie Biedron! Nalezalo jej sie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX