Radny PiS "zlokalizował" problem z liceami. Płażyński: Wina prezydenta Adamowicza

Kto według gdańskiego radnego PiS Kacpra Płażyńskiego jest winny brakowi miejsc w liceach? Nieżyjący prezydent miasta Paweł Adamowicz. Radny ma też radę dla tych, którzy się nie dostali: "Może część z tych uczniów pójdzie do techników".
Zobacz wideo

Czy zabraknie miejsc w liceach dla uczniów? Różne wieści płyną z całej Polski, ale niektórzy mają już jedną i jasną odpowiedź: winne są samorządy. Pomija się w tym rolę reformy edukacji i podwójnego rocznika - tak przynajmniej robi gdański radny PiS, kandydat na prezydenta tego miasta, Kacper Płażyński.

Radny PiS "zlokalizował" problem z liceami. Kacper Płażyński: Wina Adamowicza

W rozmowie z Telewizją Republika Płażyński wspominał, że od 2009 roku w Gdańsku zlikwidowano dziewięć liceów i to miało się przyczynić do problemów z rekrutacją.

Prowadząca dopytywała go wówczas, czy w Gdańsku rzeczywiście sytuacja jest "tak skrajna", jak przedstawia to prezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz.

To, że w liceach nie ma tyle miejsc, ile powinno być, jakkolwiek, tak jak mówię, nie jest to wina Prawa i Sprawiedliwości, ale polityki samorządu gdańskiego. Prezydenta Adamowicza, który przez 20 lat niemalże piastował urząd (prezydenta Gdańska - red.)

- powiedział Płażyński, by później jeszcze poradzić tegorocznym absolwentom w sprawie wyboru dalszej edukacyjnej drogi.

Może część z tych uczniów pójdzie do techników, do szkół, gdzie otrzymają bardzo dobrą edukację, fach w ręku - bo takich fachowców najbardziej potrzeba w Polsce, takie profesje cieszą się dzisiaj największymi zarobkami

- skwitował. Tu całe nagranie:

 
Więcej o:
Komentarze (372)
Podwójny rocznik w szkołach. Brak miejsc w Gdańsku? Kacper Płażyński jako winnego wskazuje Pawła Adamowicza
Zaloguj się
 • cozano

  Oceniono 171 razy 169

  Groteskowości wypowiedzi Płażyńskiego dodaje, że to wszystko mówi klient, który jako bezrobotny wyciągął łapę po pieniądze ze środków unijnych na pomoc dla osób, które mają problem ze znalezieniem pracy.

 • laerke

  Oceniono 119 razy 117

  Ty oslizgly Plazie, jak mozesz sie zdobyc na podobny zarzut w stosunku do niezyjacego prezydenta !
  Jestes pospolitym podlym smieciem !

 • mikejar

  Oceniono 106 razy 106

  PLAZYNSKI !!!!! Ojciec w grobie sie przewraca ze ma takiego syna IDIOTE. !!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Mozna popierac PIS ale robic z siebie KRETYNA to tylko potrafi lepszy sort.

 • swru

  Oceniono 92 razy 92

  Ciekawe czy swoje dzieci pośle do technikum albo do branżówki, chciałbym to zobaczyć

 • niktwazny126

  Oceniono 93 razy 91

  Adamowicz nie wybudował nowych szkół, potrzebnych na 4 lata, bo później znowu uczniów będzie w roczniku mniej? Skąd oni ich biorą, tych przemądrych?

 • mirarob

  Oceniono 91 razy 91

  ojciec wstydziłby się za syna..

 • duath

  Oceniono 73 razy 73

  No pajace pisowskie, 18 lat było sposkoju dopóki id*ci piątej kategorii nie wybrali ruskie marionetki z PiS problemów nie było, ale ruskie pajace pisuarowe zajęły się rewormofaniem systemu etugacyjinego i nagle wina samorządów.. ale jako, że jesteście pajace, tak łykniecie jak na ciemny lud przystało, nie?
  Jak najbardziej, jeszcze się obliżą...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX