Wpadka PO na Twitterze: "Łudź jest symbolem dobrej współpracy". PiS drwi: za chwilę zostanie tylko "Uć"

W środę w Łodzi odbyła się konferencja prasowa Koalicji Obywatelskiej promująca akcję #POrozmawiajmy. Na oficjalnym Twitterze PO relacjonowano przebieg wizyty oraz samego briefingu. W jednym wpisie wkradł się jednak błąd, który bardzo szybko został wytknięty przez użytkowników portalu społecznościowego.
Zobacz wideo

W ramach przygotowań do startu kampanii wyborczej przed jesiennymi wyborami posłowie Koalicji Europejskiej odwiedzili w środę m.in. Łódź, Zgierz, Piotrków Trybunalski, Pabianice i Tomaszów Mazowiecki. W akcji #POrozmawiajmy udział brali m.in. Barbara Nowacka i Borys Budka.

Błąd na Twitterze Platformy Obywatelskiej - "Miasto Łudź jest symbolem tej dobrej współpracy"

Całość wizyty posłów relacjonowano za pośrednictwem oficjalnej strony Platformy Obywatelskiej na Twitterze. W jednym wpisie znalazł się błąd, który mimo tego, że został bardzo szybko usunięty, to został zachowany dzięki screenom internautów.

Błąd Platformy wytknął m.in. poseł Kukiz'15 Łukasz Rzepecki: "Nowy program POKO - zmiana nazw miast. Z Łódź na Łudź". Pomyłkę konkurentów wytknięto także na oficjalnej stronie łódzkiego oddziału Prawa i Sprawiedliwości - "Stolica woj. łódzkiego pod rządami prezydent z Platformy Obywatelskiej Hanny Zdanowskiej ma od dziś nową nazwę: Łudź. I nie ma się co łudzić, gdyż ta zmiana nie doprowadzi do oddłużenia miasta. A patrząc jak się wyludnia to za kilka lat przemianują je na "Uć". Ważne że #TwójSzwab czuwa".

Komentarzy internautów było na tyle dużo, że do sytuacji postanowił odnieść się Borys Budka, który przez dziennik "Fakt" został uznany autorem tego wpisu - Droga redakcjo Faktu, proszę nie pisać nieprawdy, nie było żadnego mojego tweeta o tej treści. Cytujecie profil Platformy Obywatelskiej, mogę jedynie przeprosić, że ktoś prowadzący ten profil zrobił "ortografa", którego zresztą szybko poprawił. PO również przyznało, że błąd popełnił młody pracownik z zespołu prowadzącego konto partii na Twitterze - Błędy zdarzają się każdemu, to ludzka rzecz, ale obiecujemy pracować nad sobą, by więcej takich pomyłek nie było.

Więcej o:
Komentarze (127)
Wpadka PO na Twitterze: "Łudź jest symbolem dobrej współpracy". PiS drwi: za chwilę zostanie tylko "Uć"
Zaloguj się
 • jtby

  Oceniono 12 razy 10

  Jak wiadomo Uć to miasto o najkrótszej nazwie. Mnie tam jednak nic nie przekona, że czarne jest czarne, a białe białe jak powiedział tow. Mały.

 • notremak

  Oceniono 12 razy 8

  Było się uczyć polskiego od oborowej, Wielkiej Językoznawczyni!
  Teraz za późno, Ona już w Brukseli szuka pastwisk dla swych podopiecznych.

 • ryslew2061

  Oceniono 11 razy 7

  Błąd okropny, ale to błąd jakiegoś słabo wykształcone dzieciaka, w przeciwieństwie do nazwy "Łomrza" autorstwa pisowskiego "profesora" Karola Melex Karskiego.

 • Bogdan Gawlik

  Oceniono 13 razy 7

  Oooo! Okazuje się, że w Kukis15 czy PiS nie popełniają błędów. Jacy akuratni, bez wad... ??
  A kto się zeszmacił łamiąc Konstytucję RP czy uchwalając niekonstytucyjne ustawy? ? Kto?

 • krynolinka

  Oceniono 31 razy 7

  Podwójny rocznik w szkołach, brak leków a jaśnie państwo z partii rządzącej literówką z opozycją walczą. To dopiero jest priorytet.

 • stanislaw.sk

  Oceniono 6 razy 6

  @notremak
  Słowo "wykształciuch" w języku polskim stworzone zostało przez Romana Zimanda jako tłumaczenie rosyjskiego pojęcia „obrazowanszczina” (ros. образованщина) wymyślonego przez Aleksandra Sołżenicyna.
  W Rosji wśród pejoratywnych określeń inteligencji funkcjonuje także pojęcie „intelligientszczina” (ros. интеллигентщина). W 1909 powołał się na nie jako używany wcześniej termin Nikołaj Bierdiajew. Według jego definicji odnosi się ono do odciętych od rzeczywistości społecznej grup inteligenckich charakteryzujących się inercją myślenia oraz powierzchownymi i zmiennymi fascynacjami zachodnimi modami intelektualnymi.

 • stanislaw.sk

  Oceniono 8 razy 6

  p.Rzepecki, nie ma czegoś takiego jak "stolica województwa". Jakiegokolwiek.
  Województwo jest jednostką podziału administracyjnego kraju.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX