Wpadka PO na Twitterze: "Łudź jest symbolem dobrej współpracy". PiS drwi: za chwilę zostanie tylko "Uć"

W środę w Łodzi odbyła się konferencja prasowa Koalicji Obywatelskiej promująca akcję #POrozmawiajmy. Na oficjalnym Twitterze PO relacjonowano przebieg wizyty oraz samego briefingu. W jednym wpisie wkradł się jednak błąd, który bardzo szybko został wytknięty przez użytkowników portalu społecznościowego.
Zobacz wideo

W ramach przygotowań do startu kampanii wyborczej przed jesiennymi wyborami posłowie Koalicji Europejskiej odwiedzili w środę m.in. Łódź, Zgierz, Piotrków Trybunalski, Pabianice i Tomaszów Mazowiecki. W akcji #POrozmawiajmy udział brali m.in. Barbara Nowacka i Borys Budka.

Błąd na Twitterze Platformy Obywatelskiej - "Miasto Łudź jest symbolem tej dobrej współpracy"

Całość wizyty posłów relacjonowano za pośrednictwem oficjalnej strony Platformy Obywatelskiej na Twitterze. W jednym wpisie znalazł się błąd, który mimo tego, że został bardzo szybko usunięty, to został zachowany dzięki screenom internautów.

Błąd Platformy wytknął m.in. poseł Kukiz'15 Łukasz Rzepecki: "Nowy program POKO - zmiana nazw miast. Z Łódź na Łudź". Pomyłkę konkurentów wytknięto także na oficjalnej stronie łódzkiego oddziału Prawa i Sprawiedliwości - "Stolica woj. łódzkiego pod rządami prezydent z Platformy Obywatelskiej Hanny Zdanowskiej ma od dziś nową nazwę: Łudź. I nie ma się co łudzić, gdyż ta zmiana nie doprowadzi do oddłużenia miasta. A patrząc jak się wyludnia to za kilka lat przemianują je na "Uć". Ważne że #TwójSzwab czuwa".

Komentarzy internautów było na tyle dużo, że do sytuacji postanowił odnieść się Borys Budka, który przez dziennik "Fakt" został uznany autorem tego wpisu - Droga redakcjo Faktu, proszę nie pisać nieprawdy, nie było żadnego mojego tweeta o tej treści. Cytujecie profil Platformy Obywatelskiej, mogę jedynie przeprosić, że ktoś prowadzący ten profil zrobił "ortografa", którego zresztą szybko poprawił. PO również przyznało, że błąd popełnił młody pracownik z zespołu prowadzącego konto partii na Twitterze - Błędy zdarzają się każdemu, to ludzka rzecz, ale obiecujemy pracować nad sobą, by więcej takich pomyłek nie było.

Więcej o: