Siemoniak: "Macierewicz kompletnie oszalał". Były szef MON wezwał posłów PO na przesłuchanie

Posłowie Platformy Obywatelskiej Cezary Tomczyk i Paweł Suski otrzymali wezwanie do stawienia się przed podkomisją, zajmującą się ustalaniem przyczyn katastrofy smoleńskiej. Politycy mają zostać przesłuchani "w celu udzielenia informacji potrzebnych do wyjaśnienia zdarzenia lotniczego z dnia 10 kwietnia 2010 r.".
Zobacz wideo

Pierwszy o wezwaniu przed podkomisję Antoniego Macierewicza poinformował poseł PO Cezary Tomczyk. „Właśnie odebrałem wezwanie na jutro! Przed Podkomisję Smoleńską Macierewicza” - napisał Tomczyk na Twitterze, publikując zdjęcie wezwania.

„Ta Komisja już dawno powinna być zlikwidowana. Po czterech latach ustaliła... No właśnie. Nic nie ustaliła. Zmarnowała za to miliony złotych polskich obywateli. A wątpliwe prawnie wezwanie jest kuriozalne” - skomentował polityk.

Tomczyk i Suski wezwani przez Macierewicza

"Kuriozalnym" podobne wezwanie nazwał  Paweł Suski, drugi z posłów PO, który otrzymał pismo podpisane przez Antoniego Macierewicza.

"A. Macierewicz wypadł z gry, szuka przyczyn chorej tezy o zamachu smoleńskim z fantazją, wzywając na przesłuchanie posłów opozycji. Nie ma podstawy prawnej. Śmieszna podkomisja tzw. specjalistów do rozwiązania. Tak działa państwo PiS" - skomentował Suski w kolejnym poście.

Politycy PO oburzeni wezwaniami przed podkomisję smoleńską. "To absolutny skandal!"

Sprawę skomentował także Tomasz Siemoniak. Napisał na Twitterze, że Antoni Macierewicz "kompletnie oszalał", a kierowaną przez niego podkomisję nazwał "hochsztaplerską". "Premierze, jak długo jeszcze będziecie pozwalać na kompromitowanie rządu i siebie działalnością Macierewicza? To absolutny skandal!" - skwitował Siemoniak.

Na opublikowanych przez posłów PO dokumentach widnieje podpis byłego ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Przesłuchanie  Cezarego Tomczyka ma się odbyć dziś o godzinie 13:00, z kolei  Paweł Suski ma stawić się przed podkomisją o godzinie 15:00. 

Więcej o:
Komentarze (207)
Siemoniak: "Macierewicz kompletnie oszalał". Były szef MON wezwał posłów PO na przesłuchanie
Zaloguj się
 • arreis65

  Oceniono 126 razy 124

  a kiedy zostaną przesłuchani andrzej duda i jacek sasin współorganizatorzy wycieczki lecha kaczyńskiego, który bardzo chciał zameldować prezesowi wykonanie zadania ????

 • tom_aszek

  Oceniono 82 razy 78

  Jakby was szef zamykał w szafie przed każdymi wyborami i kampaniami, to też nie bylibyście normalni. :)

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 56 razy 56

  A kiedy przed podpodpodkomisją stanie sam wielebny pasażer pociągu do Smoleńska?

 • siwywaldi

  Oceniono 49 razy 47

  Na wezwaniu posła Suskiego jak byk stoi: "Jednocześnie informuję, ze wysłuchanie odbędzie się w budynku przy ulicy Kolskiej w Warszawie".

  No i WSZYSTKO już jest jasne ! Przecież KAŻDY Warszawiak wie, że przy ulicy Kolskiej, od ponad 60 lat, mieści się stołeczna Izba Wytrzeźwień..... :-))

 • kocurimysza

  Oceniono 46 razy 42

  Coz , Caly PIS na czele z Jaroslawem Kaczynskim Jest CHORY Z NIENAWISCI , A LEKOW NIE CHCA BRAC .

 • 11krzych

  Oceniono 42 razy 40

  >Były szef MON wezwał posłów PO na przesłuchanie
  Tak na marginesie, ciekawe czy Świroni wie że już nie jest Ministrem Wojny. Może nikt mu nie powiedział bo sie go boją.

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 40 razy 38

  Wyrzyga im ktoś kiedyś na tej "komisji" - koniecznie w świetle jupiterów i przy włączonych kamerach - to, o czym my tu w komentarzach pisaliśmy? O słowach Sasina, Jarosława Kaczyńskiego, Dudy ws. organizacji lotu do Smoleńska i tego,, że ludzie Tuska mają się w to nie wtrącać?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX