Posłowie PO wezwani przed komisję smoleńską. "Nie mam nic wspólnego ze Smoleńskiem, ale się zjawię"

Cezary Tomczyk i Paweł Suski został właśnie "uprzejmie poproszeni" o stawienie się przed komisją smoleńską. Obaj niewiele mają wspólnego z katastrofą smoleńską, ale poseł Tomczyk zapowiada, że chętnie się tam stawi, bo sam chce zadać członkom komisji kilka pytań.
Zobacz wideo

Poseł Cezary Tomczyk (PO) poinformował we wtorek wieczorem na Twitterze, że "właśnie" odebrał wezwanie na posiedzenie Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego.

Cezary Tomczyk wezwany przed komisję smoleńską 

Jak podkreśla poseł PO, z pisma podpisanego przez byłego szefa MON Antoniego Macierewicza wynika, że Cezary Tomczyk jest "uprzejmie proszony" o zjawienie się przed komisję kolejnego dnia - w środę o godzinie 13. Jak czytamy, podkomisja chce, aby poseł Tomczyk udzielił "informacji koniecznych do wyjaśnienia zdarzenia lotniczego z dnia 10 kwietnia 2010 r.". 

Ta komisja już dawno powinna być zlikwidowana. Po czterech latach ustaliła... No właśnie. Nic nie ustaliła. Zmarnowała za to miliony złotych polskich obywateli

- skomentował działania podkomisji smoleńskiej poseł, dzieląc się zdjęciem pisma na Twitterze. Ocenił również, że jego zdaniem wezwanie nie dość, że jest "wątpliwe prawnie" to jeszcze "kuriozalne". 

Chwilę wcześniej poseł Tomczyk był jednym z gości "Kropki nad i", w której mówił, że nie wie, jaki jest powód wezwania go przed komisję. - Nie mam żadnego związku ze Smoleńskiem, oprócz tego, że byłem wtedy posłem - mówił. Dodał, że w jego ocenie komisja przeprowadza kuriozalne eksperymenty, a nawet nie zbadała wraku samolotu. Zapewnił jednak, że w środę o godzinie 13 na pewno stawi się przed komisją pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza, ponieważ ma do jej członków kilka pytań. - Chciałbym wiedzieć jak to jest możliwe, że to pierwsza na świecie komisja, która zajmuje się badaniem wypadków lotniczych, która nie badała wraku i nie była na miejscu katastrofy - powiedział poseł PO.

Podobne wezwanie otrzymał inny poseł PO, Paweł Suski - on ma stawić się przed komisją smoleńską dwie godziny później, czyli w środę o godzinie 15. Poseł Suski również pisze o tym, że wezwanie jest kuriozalne, a w dodatku bezpodstawne. "Podkomisja smoleńska szuka nowych dowodów na zamach?" - zapytał Paweł Suski na Twitterze, gdzie również pokazał swoje wezwanie. 

Więcej o:
Komentarze (171)
Posłowie PO wezwani przed komisję smoleńską. "Nie mam nic wspólnego ze Smoleńskiem, ale się zjawię"
Zaloguj się
 • 68jacekvv

  Oceniono 75 razy 63

  Warto przy tej okazji przypomnieć, że Lech Kaczyński był najwybitniejszym i najbardziej przywiązanym do wartości patriotycznych przywódcom Polski! Potwierdza to zestawienie jego oficjalnych wizyt jako Prezydenta RP na uroczystościach rocznicowych w Katyniu, oto ono:

  - 10 kwietnia 2006 - nieobecny
  - 17 września 2006 - nieobecny
  - 10 kwietnia 2007 - nieobecny
  - 17 września 2007 - obecny (kampania wyborcza do parlamentu)
  - 10 kwietnia 2008 - nieobecny
  - 17 września 2008 - nieobecny
  - 10 kwietnia 2009 - nieobecny
  - 17 września 2009 - nieobecny
  - 10 kwietnia 2010 - katastrofa smoleńska (początek kampanii prezydenckiej)

 • calmy

  Oceniono 61 razy 51

  >>>>Chwilę wcześniej poseł Tomczyk był jednym z gości "Kropki nad i", w której mówił, że nie wie, jaki jest powód wezwania go przed komisję.<<<<<

  To ja posłowi Tomczykowi wytłumaczę dlaczego. Chodzi o to, aby wszyscy widzowie TVP kojarzyli nazwisko Tomczyk ze słowem "przesłuchanie". Jeśli zachodzi konieczność przesłuchania, to można się domyślać, że są jakieś podstawy albo podejrzenia. W ten sposób suweren znów dowie się że "podejrzanego peowca przesłuchiwano".
  I zagłosuje zgodnie z oczekiwaniami organizatorów tej hucpy.

  A swoją drogą: kiedy zostaną przesłuchani organizatorzy lotu w kancelarii prezydenta? Jeden z nich Duda się nazywał.

 • xzyzzy

  Oceniono 56 razy 48

  obaj też byli wtedy posłami, a nie polecieli - i to pewnie w/g "komisji' jest podejrzane.

 • arreis65

  Oceniono 55 razy 45

  wycieczkę lecha kaczyńskiego, który chciał koniecznie zameldować prezesowi wykonanie zadania, współorganizowali andrzej duda i jacek sasin - czy oni wreszcie zostana przesłuchani ?????

 • maciek76

  Oceniono 49 razy 39

  Teraz będą wzywać pozostałe 38 milionów Polaków, którzy nie zeznawali jeszcze. Jak nie starczy, to będą wzywać polonię i ekshumacje do 3 pokolenia wstecz. Komisja nie tylko nic nie ustaliła ale wśród jej członków nie ma żadnego naukowca, który by się specjalizował w lotnictwie.

 • krynolinka

  Oceniono 46 razy 34

  Interesujące, pana prezesa też przesłuchają? A może Sasina. Chyba, że Wacław się odnalazł i chcą to uczcić w większym gronie.

 • rozterka47

  Oceniono 38 razy 32

  Przesłuchuja ludzi , ktorzy z lotem i organizacja wyjazdu nie mieli nic wspólnego a nie przesłuchuja organizatorów z Kancelarii prezydenta - DZIWNE

 • kazek100

  Oceniono 41 razy 31

  Ej, pisowskie przygłupy, ja też chętnie stawie się przed tą komisją. Chętnie spojrzałbym w oczy tym cwaniaczkom, którzy na ludzkiej tragedii zrobili miliony. Gdzie można się zgłosić?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX