Andrzej Duda pojawił się na spotkaniu w Sosnowcu. Dla prezydenta miasta zabrakło zaproszenia

Prezydent Andrzej Duda pojawił się na imprezie organizowanej w Sosnowcu. Wśród zaproszonych gości zabrakło włodarza miasta. Prezydent Arkadiusz Chęciński nie kryje zdziwienia. Mówi, że kwestie bezpieczeństwa powinny stać ponad podziałami politycznymi.
Zobacz wideo

Prezydent Andrzej Duda odwiedził w poniedziałek Sosnowiec, gdzie w jednej z jednostek straży pożarnej zorganizowano dzień otwarty w ramach akcji "Bezpieczne wakacje 2019". Pojawił się wojewoda i marszałek województwa, parlamentarzyści i sosnowieccy radni. Zabrakło jednak samorządowców na czele z prezydentem Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego.

Prezydent Sosnowca bez zaproszenia na spotkanie z Andrzejem Dudą

Jak informuje sam Arkadiusz Chęciński, to że nie uczestniczył w imprezie nie było jego złą wolą. Po prostu nie otrzymał zaproszenia. O spotkaniu dowiedział się natomiast z internetu. Prezydent Sosnowca nie kryje zdziwienia, że władze samorządowe miasta nie zostały zaproszone na imprezę związaną z akcją "Bezpieczne wakacje". Zwłaszcza, że, jak podkreśla, kwestie bezpieczeństwa powinny stać ponad podziałami politycznymi. - Tu zawsze jest obszar porozumienia - mówił w rozmowie z Silesia24.pl.

Prezydent Chęciński wysłał w tej sprawie pismo do Kancelarii Prezydenta - informuje NaTemat.pl. Wyraził w nim swoje zdziwienie i rozczarowanie tym, że on i jego współpracownicy z sosnowieckiego ratusza nie zostali uwzględnieni. "Mimo że pochodzimy z różnych obozów politycznych to właśnie przy takich okazjach należy okazywać sobie wzajemny szacunek" - pisze Arkadiusz Chęciński. Dodaje również, że pomimo iż on sam nie został zaproszony, magistrat w Sosnowcu informował o spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą na swoich mediach społecznościowych i zapraszał na nie. Na koniec prezydent wyraził jeszcze nadzieję, że brak zaproszenia to zwykły błąd, nie celowe działanie i dodał, że prezydent Andrzej Duda jest zawsze mile widziany w Sosnowcu.

O to dlaczego władze samorządowe Sosnowca nie zostały zaproszone na dzień otwarty związany z akcją "Bezpieczne wakacje" zapytaliśmy Kancelarię Prezydenta. Czekamy na odpowiedź.

Więcej o: