Andrzej Duda: Defilada w Święto Wojska Polskiego w tym roku odbędzie się w Katowicach

- W tym roku, Roku Powstań Śląskich, główne obchody Święta Wojska Polskiego oraz defilada odbędą się w Katowicach - zapowiedział prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Chorzowa.
Zobacz wideo

Podczas wizyty w Chorzowie Andrzej Duda poinformował, że obchody Święta Wojska Polskiego oraz defilada, która zwykle odbywała się w Warszawie, w tym roku będą miały miejsce w Katowicach. Decyzja ta jest podyktowania rocznicą powstań śląskich w latach 1919-1921.

Defilada z okazji Święta Wojska Polskiego w Katowicach. Trasa jeszcze nieznana

-  Podjęliśmy decyzję z ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem i premierem Mateuszem Morawieckim, że w tym roku wyjątkowo ze względu na to, że jest Rok Powstań Śląskich (...). Święto Wojska Polskiego będzie obchodzone tutaj, na Górnym Śląsku, w Katowicach i to tu będzie wielka defilada - powiedział Andrzej Duda.

W Ministerstwie trwają teraz prace nad przygotowaniem trasy defilady. Jak dodał prezydent, żołnierze z całej Polski, którzy przyjadą na obchody, "są bardzo dumni, że będą mogli w tym roku przedefilować właśnie tutaj, na tej ziemi zagłębiowsko-śląskiej".

Podczas wizyty w Chorzowie prezydent wspólnie z marszałkiem województwa śląskiego Jakubem Chełstowskim posadzili również Dąb Powstań Śląskich.

Więcej o: