Nieoficjalnie: Piotr Liroy-Marzec kończy współpracę z Markiem Jakubiakiem. Chce być senatorem

"Federacja Jakubiak-Liroy kończy swoją działalność. Drugi z wymienionych najprawdopodobniej wystartuje z Kielc do Senatu" - napisał na Twitterze dziennikarz Marcin Dobski. Jeśli informacja potwierdzi się, oznaczać to będzie, że powołana przed dwoma tygodniami "Federacja" rozpadnie się.
Zobacz wideo

Po spektakularnej porażce w wyborach do Parlamentu Europejskiego Konfederacja - koalicja środowisk skrajnie prawicowych, narodowych, libertariańskich i katolickich - znalazła się o krok od rozpadu. Dwa tygodnie temu Marek Jakubiak i Piotr Liroy-Marzec ogłosili, że opuszczają Konfederację i powołują do życia nową partię o nazwie "Federacja".

Podczas konferencji prasowej politycy wraz z Arturem Zawiszą ogłosili ambitne plany, m.in. zapowiedzieli walkę o "pełną suwerenność państwa polskiego", przeprowadzenie „prawdziwej reformy sądownictwa”, jak również przedstawili postulat likwidacji stu podatków.

Liroy-Marzec senatorem?

Mimo tych wizji projekt prawicowych polityków prawdopodobnie zakończył żywot zanim na dobre zaistniał. Jak donosi Marcin Dobski, Liroy zamiast budować formację z Jakubiakiem planuje kandydować do Senatu.

Żaden z polityków nie odniósł się jeszcze do informacji udostępnionej przez Dobskiego.