PiS z 40-procentowym poparciem. Partię dogania Zjednoczona Opozycja, ale tylko w szerokiej koalicji

PiS wyprzedza swoich konkurentów politycznych o trzy punkty procentowe - wynika z ostatniego sondażu Kantar dla Radia ZET. Opozycja musi iść jednak w jednym, wspólnym bloku.

Jak informuje Radio ZET, 40 proc. badanych chce w jesiennych wyborach parlamentarnych głosować na PiS. Niewiele mniej, bo 37 proc. osób chciałoby głosować na Zjednoczoną Opozycję, ale tylko jeśli w koalicji znalazłyby się PSL i SLD

Gdyby zaś partie poszły do wyborów osobno, PO otrzymałaby 26 proc. poparcia, Wiosna - 6 proc., a PSL i SLD znalazłby się pod progiem. Do Sejmu miałby szanse dostać się też Kukiz'15 (nie podano wyniku procentowego ugrupowania).

Według badania Kantar aż 77 proc. osób deklaruje chęć udziału w wyborach. 

Sondaż przeprowadzono 3-4 lipca 2019 roku na 1000-osobowej próbie dorosłych mieszkańców Polski.

Więcej o:
Komentarze (415)
PiS z 40-procentowym poparciem. Partię dogania Zjednoczona Opozycja, ale tylko w szerokiej koalicji
Zaloguj się
 • SHOGUN WORKOUT

  Oceniono 79 razy 51

  Zawsze się dziwię jak tak wielu może łykać bzdety rodem z bolszewickich czasów, jednak 40% lubi zamordyzm i pewnie nic tego nie zmoeni. Szkoda.

 • feurig59

  Oceniono 58 razy 34

  Kadencja ma sie ku koncowi, wiec pora zadac pytanie:
  Co PiS przez te cztery lata zrobil dla Polakow, niezaleznie od orientacji politycznej, co stworzyl, co pozostanie?
  Bo po PO zostana drogi, autostrady, 2000 Orlikow, sale koncertowe, muzea, stadiony, biblioteki, gazoport, odrestaurowane zabytkowe dworce, zmodernizowana kolej, by wymienic tylko te najwazniejsze.
  Jakie projekty dla wszystkich Polakow stworzyla obecna wladza? Prosze wymiencie JEDEN.

 • dan_on

  Oceniono 48 razy 24

  suwerenowi ośmiorniczki "w gardle stanęły" a bez problemów łyka ośmiornicę...

 • year68

  Oceniono 27 razy 19

  Takie gigantyczne transfery pieniędzy i tylko 40% ? Widać jaka jest cienka granica poparcia, bez pieniędzy PiS nie istnieje. Nawet biskupi ostatnio mocno przycichli. Kasy zostało na rok i to pod warunkiem, że ukradną pozostałości po OFE i ludzie nie wypiszą się z PPK.

 • marc.pl

  Oceniono 25 razy 19

  PiS musi znaleźć co roku prawie 100 miliardów zł. na kiełbasę wyborczą którą obiecali Polakom - wystarczy mały kryzys i ich nie ma, znajdą się w celach więziennych. Teraz już jadą po bandzie z budżetem państwa a obecnie jest na świecie hossa gospodarcza i mądrzy oszczędzają pieniądze na wypadek kryzysu.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 43 razy 19

  Jeżeli rzeczywiście 77% Polaków poszło by na wybory to myślę że można by było ten żelazny, moherowo - emerycko - wsiowy elektorat Pisu pezeglosowac.
  Tylko nie wiem czy to się opozycji opłaci w momencie kiedy na rozdawnictwo Pisu powoli zaczyna brakować pieniędzy, długi państwa urosły niebotycznie, inwestycje umarły a na świecie kończy się cykl dobrej koniunktury...

 • marc.pl

  Oceniono 29 razy 17

  Kaczyński odkrył w naszym społeczeństwie mocną tęsknotę za tzw. władzą ludową i bez skrupułów to wykorzystuje. Polaków historia nic nie nauczyła i ponownie brną w ślepą uliczkę na końcu której jest przepaść.

 • c.t.k

  Oceniono 21 razy 15

  Zaraz się okaże, że PIS przekupi chłopów z PSL, dopłatami do grabi i łopat, Kamyszowi da tekę wicepremiera i po koalicji

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX