Audycję w Polskim Radiu prowadził polityk PiS, gościem była Beata Szydło. "Znakomity nowy format"

W studio Polskiego Radia 24 w niedzielę pojawiła się była premier Beata Szydło. Była gościem prowadzącego audycję europosła PiS Zdzisława Krasnodębskiego, który już wcześniej zapraszał partyjnych kolegów. Program nazywa się "Konfrontacje idei". "Chcecie więcej argumentów za upartyjnieniem mediów?" - pyta jeden z komentatorów.
Zobacz wideo

Niedzielna audycja w Polskim Radia 24 sprawiła, że dziennikarze i komentatorzy zaczęli się zastanawiać nad tym, jaka powinna być misja mediów publicznych. Poszło o program "Konfrontacje idei", który prowadzi w publicznej rozgłośni prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS.

W przeszłości do studia Krasnodębski zapraszał już kolegów z partii (gośćmi byli Saryusz-Wolski czy Legutko), ale 7 lipca, jeszcze gdy trwała konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach, u polityka PiS zagościła była premier, teraz europosłanka, Beata Szydło. Program był jednak daleki od nazwy "Konfrontacje idei", ponieważ była premier niespecjalnie miała z czym się mierzyć, skoro po drugiej stronie mikrofonu siedział jej partyjny kolega.

Beata Szydło opowiadała m.in. o Fransie Timmermansie, który "upodobał sobie ataki na Polskę" czy sukcesach PiS w polityce społecznej.

"Konfrontacje idei" z Szydło. "Chcecie więcej argumentów za upartyjnieniem mediów?"

Z programu, który nadawany jest w Polskim Radio, kpił na Twitterze Patryk Michalski, dziennikarz RMF FM:

Europoseł Krasnodębski z PiS w roli dziennikarza przepytał europoseł Szydło z PiS w publicznym radiu. Znakomity nowy format programu.

Patryk Wachowiec z FOR skwitował to natomiast tak:

Krasnodębski rozmawia z Szydło w radiu finansowanym z pieniędzy podatników. Chcecie więcej argumentów za upartyjnieniem mediów?

Michał Stasiński z PO też wykorzystał okazję, by wbić szpileczkę PiS-owi:

Nowatorska formuła mediów publicznych - w pełnym wymiarze po ewentualnej repolonizacji mediów: Krasnodębski rozmawia z Szydło a w przyszłości Suski poprowadzi wywiad z Błaszczakiem, Mazurek z Terleckim, Morawiecki z Kaczyńskim. 3xS - samodzielni, samorządni i samofinansujący się.
Więcej o: