Kaczyński w Katowicach: Jesteśmy formacją demokratyczną. Sądzę, że kiedyś historycy to zauważą

Jarosław Kaczyński podsumował programową konwencję w Katowicach. Prezes PiS wyraził nadzieję, że historycy w przyszłości docenią politykę jego formacji. - (...) Uznają za wielki dorobek i wielką pozytywną zmianę - powiedział.
Zobacz wideo

W niedzielę dobiega końca trzydniowa konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach. Drugiego dnia do zebranych stolicy śląska polityków i działaczy przemawiał Jarosław Kaczyński. W niedzielę pojawił się ponownie, by podsumować to spotkanie. - Trzeba zapytać Polaków, jaka forma uprawiania polityki jest lepsza. Czy ta, którą my stosujemy, dyskutując, przygotowując pewne programy, a następnie je realizując, czy ta, która opiera się na emocjach? Ja jestem głęboko przeświadczony, że ten pierwszy model jest nieporównanie lepszy dla Polski - mówił Jarosław Kaczyński

- Bez wiarygodności nie ma demokracji. Jeżeli formacje, które biorą udział w wyborach, wprowadzają społeczeństw w błąd, zapowiadając coś, czego nie zrobią, nie potrafią zrobić, a bardzo często po prostu nie chcą zrobić, to wtedy cały mechanizm demokratyczny jest jedną wielką manipulacją - podnosił prezes PiS

Jarosław Kaczyński w Katowicach: Jesteśmy formacją demokratyczną

Jak wywodził, jego partia jest "formacją demokratyczną", podobnie jak koalicja, do której należy. - Sądzę, że kiedyś historycy ten fakt zauważą i uznają go za wielki dorobek i wielką pozytywną zmianę w naszej polityce, w naszym życiu publicznym - powiedział Kaczyński. - Musimy iść tą drogą, bo innej, dobrej dla naszej ojczyzny nie ma. Musimy budować wiarygodność, budować zaufanie i musimy w ten sposób przekonywać społeczeństwo do tego, co czynimy, do tej wielkiej dobrej zmiany. W ten sposób musimy podtrzymywać dobry czas Polaków, dobry czas Polski - stwierdził.

Jarosław Kaczyński przypomniał, że w "październiku, a być może w listopadzie" odbędą się wybory do parlamentu. - Musimy w tych wyborach odnieść zwycięstwo, które pozwoli ten czas podtrzymać. Zwyciężymy! - zakrzyknął szef PiS.