"Pierwszy metr kanału przekopany!". Kuriozalny happening spodobał się PiS, uświetnił go Piłsudski

Metr przekopu, a zwieńczenie prac uświetniło położenie na plaży podobizny Józefa Piłsudskiego i nałożenie mu na głowę czapeczki. Happening artysty spodobał się lokalnemu PiS, choć wyglądał bardziej na prześmiewczy. W dodatku doszło do niego, gdy jedna z flagowych inwestycji PiS wyraźnie spowolniła.
Zobacz wideo

Przekop Mierzei Wiślanej na razie nie ruszył pełną parą, choć jeszcze w październiku narracja obozu władzy wskazywała na to, że to jedno z kluczowych dla niej przedsięwzięć. Najpierw głośne stało się inauguracyjne wbijanie słupka geodezyjnego przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Nadal jednak nie wiadomo, jaka firma miałaby wykonać przekop, który sprawi, że Elbląg połączy się z Morzem Bałtyckim. Na razie trwa analizowanie ofert ewentualnych wykonawców.

Na Mierzei Wiślanej pozostały więc tylko wykarczowane pod inwestycję tereny, a przekop jak dotąd nie wystartował. Niechcący o braku postępu prac przypomniał Jacek Adamas, artysta, a jednocześnie doradca wojewody warmińsko-mazurskiego.

Pierwszy metr pod kanał "przekopany"

Adamas z grupką śmiałków postanowił "przekopać" pierwszy metr kanału przez Mierzeję Wiślaną. Czy happening miał na celu "zagonienie" władzy do roboty? Tego nie wiadomo. Na pewno kawałek kanału udało się przekopać, a nie wiedzieć czemu, po zakończonych "pracach" tuż obok niego umieszczono... wizerunek Józefa Piłsudskiego, na którego głowie położono marynarską czapkę.

O akcji nie zrobiłoby się głośno, gdyby nie zainteresowały się nią lokalne struktury Prawa i Sprawiedliwości w woj. warmińsko-mazurskim. "Zrobili to! Pierwszy metr kanału przez Mierzeję Wiślaną został wykopany" - pisano w mediach społecznościowych.

Olsztyński PiS ma nawet galerię z tego wydarzenia na swoim Flickrze, a na stronie struktur pojawił się news z tego wydarzenia:

24 czerwca br. twórcy "Pierwszej Wiejskiej Galerii Sztuki Nowoczesnej" uczestniczyli wraz z Kapitanami Żeglugi Wielkiej i Przyjaciółmi w akcji "100 sztychów w dobrej sprawie na Stulecie Niepodległości Polski".
Więcej o:
Komentarze (190)
Przekop Mierzei Wiślanej. Happening lokalnego artysty spodobał się lokalnemu PiS. "Zrobili to!"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 97 razy 83

  Pisiorki skoro takie szczęśliwe z hapepeningu, niech jeszcze sobie ten prom Morawieckiego do kanałka zwodują z milionem aut elektrycznych w ładowni. No do dzieła cymbaliki.

 • christomoltisanti

  Oceniono 76 razy 74

  W pisie trwa nieustający konkurs na Głupka Roku. Jak widać stawka jest niezwykle wyrównana ...

 • zenzaj

  Oceniono 47 razy 43

  Rządzą nami ciemniaki-szmaciaki.
  Niestety, będzie jeszcze gorzej...

 • bugaboo

  Oceniono 47 razy 41

  400metrowe kontenerowce o zanurzeniu 8m już czekają aby wpłynąć na do Elbląga gdzie głębokość to półtora metra.

 • czarnyminio

  Oceniono 40 razy 36

  To jeszcze trzeba wystrugać prom, który miał być zwodowany w Szczecinie.

 • togo13

  Oceniono 39 razy 35

  Przekopy, pińcety + a ludzie umierają z powodu braku miejsc w szpitalach, leków, lekarzy specjalistów, brak kasy na naukę, a rząd się wyżywi i wyleczy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX