TVN 24: Marek Falenta miał współpracować z CBA po wygranej PiS

Marek Falenta, odsiadujący wyrok dwa i pół roku więzienia za tzw. "aferę taśmową", współpracował z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym po wygranej Prawa i Sprawiedliwości - informuje TVN24, powołując się na słowa współpracownika skazanego biznesmena.
Zobacz wideo

4 lipca Marek Falenta został przewieziony do prokuratury na warszawskiej Pradze w otoczeniu uzbrojonej eskorty. Przesłuchanie biznesmena trwało dwie godziny. Mężczyzna usłyszał kolejny zarzut w sprawie tzw. "afery taśmowej". Z nieoficjalnych ustaleń RMF FM wynika, że zarzut ten dotyczy udostępnienia nielegalnych nagrań osobie lub osobom trzecim.

Ponad dwa tysiące godzin nagrań. Marek Falenta miał nagrywać wszystkie spotkania z CBA

Z ustaleń TVN 24 wynika, że czwartkowe przesłuchanie Marka Falenty ma związek z nowymi, nieznanymi dotychczas nagraniami z warszawskich restauracji. Biznesmen ma mieć ponoć ponad dwa tysiące godzin zarejestrowanych rozmów, które nie były wcześniej znane opinii publicznej. Niektórymi z nich dysponuje CBA i warszawska prokuratura. 

- Biznesmen dokumentował na taśmach niemal całe swoje życie. Ma nawet nagrania niemal każdego swojego spotkania z agentami CBA, z którymi niejawnie współpracował do początku 2019 roku, gdy uciekł za granicę - w rozmowie z TVN 24 powiedział jeden ze współpracowników Marka Falenty.

Doniesieniom tym zaprzeczył obrońca biznesmena, mec. Marek Małecki. Po przesłuchaniu Marka Falenty powiedział dziennikarzom: "Mogę na pewno zaprzeczyć temu, że była mowa o kilku tysiącach godzin nagrań, nic takiego nie padło. Mowa jest o już znanym nagraniu. To jest jeden dodatkowy, dziewiąty zarzut".

Marek Falenta współpracował z PiS po wygranych wyborach? Tak twierdzi jego współpracownik

Anonimowy informator powiedział dziennikarzom TVN 24, jaka będzie linia obrony Marka Falenty w prokuraturze.

- Marek F. współpracował z CBA również po wygranych przez PiS wyborach. Przekazywał im dalsze taśmy, wykonywał polecenia operacyjne - powiedział stacji jeden z współpracowników skazanego biznesmena.

Więcej o:
Komentarze (182)
TVN 24: Marek Falenta miał współpracować z CBA po wygranej PiS
Zaloguj się
 • bydlejaki

  Oceniono 72 razy 64

  Wszystko byłoby cacy gdyby sędzia posłuchał ziobrowego prokuratora i dał zawiasy :-D I to pokazuje dlaczego musimy mieć niezawisłe sądy!

 • alpamayo07

  Oceniono 57 razy 55

  Dlatego PiS z Falenty zrobi wariata, schizofrenika, szantażystę i terrorystę, aby się go pozbyć.? Wsadzą go na długie lata do psychiatrycznego więzienia, uważając, że jest niepoczytalny psychicznie, albo nagle popełni samobójstwo lub podczas ucieczki zostanie rozstrzelany. PiS boi się, że Falenta upubliczni taśmy z nagraniami polityków z PiS-u i swoją współpracę z CBA, i PiS jesienią przegra wybory. CBA w przyszłości powinna być zlikwidowana, bo jest instytucją tuszującą afery polityków z PiS-u, niszczy demokratyczną opozycję, chroni oszusta i łapówkarza Kaczyńskiego. Trzeba utworzyć nowe CBA, wyrzucić wszystkich pisowskich czekistów, szczególnie Mariuszy Kamińskich, Wąsików, bo funkcjonariusze CBA powinni walczyć z korupcją, być apolityczni, a nie obalać demokratyczną władzę i wspierać gospodarczych łapówkarzy i oszustów z PiS-u. Obecnie CBA jest policją polityczną do zwalczania niewygodnych ludzi dla PiS-u.

 • spyderman2

  Oceniono 48 razy 40

  ponoć to samo cba niszczyło dowody że pissowski marszałek w domu uciech na podlasiu korzystał z usług nieletniej ukrainki - dziecka. syn szefa zarabia 50 tys. miesiecznie dzieki protekcji glapy. masakra

 • fakiba

  Oceniono 48 razy 38

  Faienta jeszcze nie sypie ale jak zacznie to będzie jak trzęsienie ziemi a potem tylko gorzej dla pisu

 • norbertrabarbar

  Oceniono 35 razy 33

  PiS to zło, a ludzie, którzy z PiS współpracują kończą jak Lepper, albo Falenta,
  a w najlepszym przypadku z odbytem rozciągniętym jak u Misiewicza.

  Zwróćcie uwagę, że przez ostatnie 3 lata do więzień trafiło więcej osób współpracujących z PiS niż z PO. Przypadek? Nie sądzę.

 • fakiba

  Oceniono 41 razy 31

  Faleta jak widać nie czekał na wygraną pis bo już wcześniej zaczął współpracę

 • robson15

  Oceniono 33 razy 29

  Wcale mnie to nie dziwi. PIS i ich wódź są gotowi na wszystko by utrzymać władzę, na każde świństwo. Najgorsze jest to że ciemny pisowski ludek łyka wszystko jak pelikan rybę.
  Jestem przekonany ze ujawnione ciemne sprawki kurdupla - dewelopera i jego pretorian to tylko wierzchołek góry lodowej. Dużo więcej zostało przez prokuraturę Zero czy służby np. Kamińskiego zamiecione pod dywan, lub...po prostu dowody zniknęły.

 • niezalany

  Oceniono 26 razy 24

  polska w ruinie... jakież to aktualne

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX