Stefan Niesiołowski zadecydował. Wycofa się z polityki, nie będzie startował w wyborach

Stefan Niesiołowski zapowiedział, że nie będzie startował w wyborach parlamentarnych, które odbędą się w Polsce na jesieni. W kwietniu poseł UED-PSL usłyszał zarzuty dotyczące m.in. przyjmowania korzyści majątkowych.
Zobacz wideo

W rozmowie z PAP polityk potwierdził również, że tym samym, po 30 latach wycofuje się z polityki. Stefan Niesiołowski swoją rezygnację zapowiadał już w marcu tego roku. Wtedy też też sejmowa Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych potwierdziła, że wniosek Niesiołowskiego dotyczący zrzeczenia się przez niego immunitetu jest poprawny.

Stefan Niesiołowski po 30 latach odchodzi z polityki. Poseł nie będzie startował w tegorocznych wyborach

Zrzeczenie się immunitetu oraz kolejne zapewnienia dotyczące wycofania się z kandydowania w przyszłych wyborach parlamentarnych to dla Stefana Niesiołowskiego zakończenie 30-letniej kariery politycznej. Poseł wybierany był do Sejmu w latach 1989-1993, 1997-2001 i od 2007 roku, w latach 2005-2007 został senatorem VI kadencji, był też wicemarszałkiem Sejmu VI kadencji.

Stefan Niesiołowski swoje odejście z polityki zapowiadał już w marcu. Wtedy w rozmowie z "Super Expressem" przyznał dodatkowo, że nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów korupcyjnych, a działania prokuratury w jego sprawie to "nagonka" - Nie popełniłem żadnego przestępstwa, ale w państwie PiS-owskim możliwe są różne rzeczy.

W kwietniu poseł usłyszał zarzuty przyjmowania i żądania korzyści majątkowych w postaci usług seksualnych opłacanych przez dwóch biznesmenów. Według łódzkiej prokuratury do przyjmowania korzyści przez Stefana Niesiołowskiego dochodziło od 2013 do 2015 roku. W zamian poseł miał działać na rzecz spółek restauracyjno-hotelarskich tych biznesmenów. W tym czasie firmy te miały otrzymywać kontrakty opiewające na około 13 milionów złotych z państwowej spółki Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A.

Więcej o:
Komentarze (165)
Stefan Niesiołowski zadecydował. Wycofa się z polityki i nie będzie startował w wyborach
Zaloguj się
 • antonikarcz

  Oceniono 59 razy 15

  Szkoda jeden z niewielu, którzy mówią to co myślą, nie kłamią ja Morawiecki, czy Duda.
  W osobistych kontaktach sympatyczny człowiek, otwarty, nie ukrywa się jak PiSuary za kordonami ochroniarzy opłacanych przez podatnika.

 • wicipinski

  Oceniono 47 razy 11

  Obejrzałem Czernobyl i widać tam dobrze ukazany model państwa budowanego na łgarstwach. Prezes i jego przydupasy budują niemal identyczny model, tyle że Lenina zastąpił Jarosław. W takim Państwie Niesiołowski nie może liczyć na uczciwy proces i sprawiedliwy osąd.

 • lewyprawydlazabawy

  Oceniono 34 razy 8

  Niespotykany wysyp pisowskich troli.
  Widać jak bardzo ich bolała prawdomówność i dosadność w słowach Stefana Niesiołowskiego. Dawno go nie widać, że jeszcze pamiętają. Prawda jest taka, że nasze zeszmacone służby specjalne załatwiły tego polityka.

 • angus1000

  Oceniono 16 razy 6

  Kilku takich "asów" powinno zrezygnować już z polityki i uwolnić od siebie Polskę. Kaczyński, Macierewicz, Terlecki, stary Morawiecki. Mącą tylko w głowach.

 • elenem

  Oceniono 13 razy 5

  Dobra decyzja.
  Człowiek na emeryturze potrzebuje spokoju.
  Nikt dla polityki ani dla PIS nie da się zniszczyć. Sa w życiu sprawy ważniejsze... choćby Rodzina. Wszystkiego Dobrego życzę. :)

 • 99venus

  Oceniono 18 razy 4

  Szkoda,barwna,ciekawa postać polskiego sejmu.Dowcipny,inteligentny,ostry polemista.Dał popalić pisowcom.
  Wszystkiego najlepszego panie profesorze.

 • t_uptus

  Oceniono 20 razy 4

  Szkoda, że Niesioł odszedł z polityki , bo to jedyny harcownik opozycji dający odpór urynie płynącej z paszczy krystynki i dominika, tej pary naćpanych paciorkowców

 • westgreg

  Oceniono 14 razy 4

  Kończy się pewna epoka w polskiej polityce.

 • niezalany

  Oceniono 14 razy 4

  nareszcie... szkoda że dopiero teraz.
  a tak na marginesie - w parlamencie maksymalnie dwie kadencje i co najmniej cztery przerwy lata przerwy przed ewentualnymi kolejnymi dwiema kadencjami i szlus, wystarczy na jedno życie wakacji

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX