SE: Były premier Kazimierz M. dostał zarzuty od prokuratury. Nie płaci alimentów byłej żonie

Kazimierz M. został wezwany do warszawskiej prokuratury, gdzie odbyło się jego przesłuchanie. Jak ustalił "Super Express", były premier zalega z wypłatą alimentów na rzecz swojej byłej żony, Izabeli "Isabelle" Olchowicz.
Zobacz wideo

Kazimierz M. i Izabela Olchowicz uzyskali prawomocny rozwód pod koniec 2018 roku. Wtedy też sąd zasądził na rzecz pani Izabeli comiesięczne alimenty w wysokości 4 tys. złotych miesięcznie. Okazuje się, że były premier miga się od ich płacenia. W związku z tym został wezwany do prokuratury.

Były premier z zarzutami

Kazimierz M. ma dług alimentacyjny w wysokości 100 tys. złotych. Jak dowiedział się "Super Express", właśnie toczy się w tej sprawie postępowanie, a były premier został przesłuchany. Przedstawiciel prokuratury zdradza - "Prokurator ogłosił podejrzanemu zarzut uchylania się od obowiązku alimentacyjnego (...) i narażenia przez to pokrzywdzonej na niemożność zaspokojenie podstawowych potrzeb życiowych".

Izabela "Isabelle" Olchowicz dostała sądowy zakaz wypowiadania się o swoim dłużniku i byłym mężu, jednak nim to nastąpiło, w rozmowie z "SE" mówiła - Ciągle nie rozumiem, jak to możliwe, że on nie wykonuje wyroku. Jest ponad prawem?".

Sprawy zaszły tak daleko, że kiedy były premier startował w zawodach Ironman, na miejscu zjawił się komornik i próbował mu zabrać rower. Na swoim prywatnym koncie na Instagramie poinformował "Moja stalkerka zażądała od komornika, by zabrał mi rower w czasie zawodów".  Komornik roweru nie zajął, albowiem sprzęt ten nie należał do Kazimierza M. - relacjonowała "Wyborcza".

Więcej o: