Komentarze (609)
Sejm. Specustawa ws. Westerplatte przyjęta. Dulkiewicz: Nie poddam się, we wtorek Senat
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • jezierskiadam

  Oceniono 22 razy 6

  Po zwycięskiej "bitwie o sądy" zwykły szary poseł ma pod sobą władzę ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą.
  Kaczyński zapowiada, że po kolejnych wyborach doprowadzi do repolonizacji mediów czyli wygra bitwę o czwartą władzę i ustrojem panującym będzie pełna dyktatura wzorowana na tzw. demokracji socjalistycznej.

  Kaczyński stworzył totalitarny ustrój oddający pełnię władzy dyktatorowi, ale dyktatorem będzie bardzo krótko.

  Wystarczy obserwacja zachowania najbliższego otoczenia chorego. Od miesięcy trwa walka podjazdowa kandydatów do schedy po prezesie. Jest grupa kandydatów mających realną szansę na zostanie wszechmocnym prezesem PiS.

 • worddesign

  Oceniono 9 razy 5

  Mam nadzieje, że powstaną tam przynajmniej dwa pomniki: naszego wspaniałego prezydenta L. Kaczyńskiego, który przyznawał nagrody Timmermansowi i pomnik księdza Jankowskiego przyjaciela i obrońcy dzieci

 • zd46

  Oceniono 13 razy 5

  Nie zamieniajmy WESTERPLATTE w odpust ze straganami PiS-u, apelem poległych od 1410 roku i w święto rodziny Kaczyńskich oraz uzurpatora Jarosława. Wystarczy, że na 70 -te urodziny "kultowego poległego i kulejącego", świętował rząd, Sejm, Senat, Prezydent, TK i to przez cały dzień, z wykorzystaniem samolotów rządowych. Świta „dworska królika rasy mieszanej” oraz dworaki rano świętowali w Warszawie, pod pomnikiem a wieczorem na Wawelu z mszą, dokąd polecieli samolotami zabierając pewnie „przy okazji” córeczkę Lecha z przychówkiem a takze partyjnego braciszka. Rząd uczestniczący w mszy odprawianej przez Jędraszewskiego pełnej nienawiści, oskarżeń, pomówień, półprawd i kłamstw pod adresem całego NARODU,modlił się. Niestety tylko o zdrowie Kaczyńskiego i swoje trwanie przy władzy. Urodziny bez prezentu ale z darami opłacanymi przez polskiego podatnika!!

 • zd46

  Oceniono 11 razy 5

  Tygodnik „W MATNI I POTRZASKU”, współfinansowany przez SKOKi i Biereckiego, a także przez budżet, lansuje politykę rządzących i przed wyborami zaczynają zwozić do każdego niezależnego samorządu furmanki z gnojem politycznym. W Gdańsku, mówiąc głosem durnych braciszków, PiS stworzył "V kolumnę", której przewodniczy Kacper nie przewyższający rozumem dudowego Kacperka a w tle działa „Szlezwig sellin” ostrzeliwujący samorząd gdański, tylko nie z morza a z Warszawy.

 • pieknyinaczej

  Oceniono 12 razy 4

  A teraz pomyślcie - jeżeli potrafią zrobić ustawę którą zabierają nieruchomości miastom to co im broni zrobić ustaw którą znacjonalizują wszystkie nieruchomości w Polsce - takie dekret Biruta bis

 • tulius

  Oceniono 10 razy 4

  Z jednej strony rząd, który chce uporządkować Westerplatte i postawić tam muzeum, z drugiej Dulkiewicz, która staje wobec tych planów okoniem i próbuje sypać piasek w tryby i to na oczach całej Polski. Jakim to trzeba być gigantem intelektu, żeby się postawić w takiej sytuacji?

 • janrobin2015

  Oceniono 10 razy 4

  Dulkiewicz wyjasnij mi prosze dlaczego przez tyle lat rzadow Adamowicza nic tam sie nie dzialo? Bylem na Westerplatte w 2001 i w zeszlym roku i bylo dokladnie tak samo - syf, brud i wystawy pamietajace lata 80. Mieliscie czas aby cos zrobic. Nie zrobiliscie nic w zwiazku z tym ktos musial.
  Poza tym nawiazywanie do historii Wolnego Miasta ( nazwanie ronda to tak jak by w Warszawie zostawiono plac hitlera). Jesli nie wiesz to byl straszny czas dla Polakow wtedy tam mieszkajacych. Czesc oddzialow atakujacych Westerplatta skladala sie z Niemieckich mieszkancow miasta!!!
  I ostatnie, odebras hohorowe obywatelstwo Jankowskiemu a SSmanowi Grossowi nie. Dla tych co nie wiedza do SS nie przyjmowali na ochotnika.

 • paragraf3

  Oceniono 10 razy 4

  jeba...a sekretarka dulkiewicz myśli że westerplatte do niej należy????!!!! FRANCO złamana to jest teren wszystkich Polaków i nie pozwolimy tam syfu robić jak do tej pory!!!!!! jak ktoś sie nie zgadza z ustawą PIS-u to jest niemcem a jego dziadek w wermachcie służył

 • blablick

  Oceniono 8 razy 4

  O prawdziwości intencji pislamistów niech świadczy wizyta Morawieckiego w Monachium w lutym ubiegłego roku.
  Wolał złożyć kwiaty na grobach hitlerowskich kolaborantów niż na położonych 30 km dalej grobach żołnierzy z Westerplatte!
  Pislamiści mają pamięć o tamtych wydarzeniach daleko w dudzie. Liczy się propaganda dla ciemnego ludu:/

 • tztz3

  Oceniono 8 razy 4

  Każdy kto był ostatnio na Westerplattem, wie jak bardzo Dulkiewicz i władze Gdańska od wielu lat "dbają" o to miejsce. Syf, burdel, dewastacja. To wygląda jak złośśliwe działanie Gdańska, PiS to nie moja bajka, ale im się nie dziwię.

 • niezalany

  Oceniono 5 razy 3

  jeszcze będziecie się tego wstydzić pis-dzielcy...

 • pwiejacz

  Oceniono 9 razy 3

  Jeżeli ustawa odbiera własność miastu, powinno być odszkodowanie za wywłaszczenie. W innym przypadku, któż zaręczy że w podobny sposób nie odbierze się własności na terenie planowanego Centralnego Portu Komunikacyjnego?

 • latozradiem

  Oceniono 11 razy 3

  Tym razem to nie Niemcy, ale lokalna pisia mafia dokonuje inwazji na Westerplatte. Niedługo zawłaszczą Wawel i zamienią go w mauzoleum Kaczyńskich.

 • acototak

  Oceniono 7 razy 3

  Kolejny atak na Westerplatte

 • bylypisior

  Oceniono 13 razy 3

  Zawsze moze jesszcze posttawic klocka w bunkrze na Westerplatte. To bylaby piekna kontynuacja polityki wladz Gdanska.
  Zrobienie smietnika zmiejscabohaterskiej obrony przed nazizmem - to najwiekszy (oprocz zas*ania Baltyku) sukces sp Adamowicza.

 • zastepcakierownika

  Oceniono 7 razy 3

  tu na razie jest ściernisko ale będzie san francisco...

  słowa tej piosenki dobrze odzwierciedlają aktualny stan westerplatte.

  ale to wszystkie kolejne władze Gdańska są odpowiedzialne za to że tam jest ściernisko

  włącznie z Adamowiczem i Dulkiewicz

  gdyby to nie PIS ze swoją polityką historyczną to nadal by palcem nie kiwneli

  chyba że na pokaz

 • block52

  Oceniono 9 razy 3

  7 dni chłopaki się bronili i Zwykli chłopi z Kielc A teraz brud smród i ubistwo Brawo rząd !!r

 • acototak

  Oceniono 13 razy 3

  Dekret Bieruta reaktywacja

 • dafcioo

  Oceniono 13 razy 3

  Skoro na mocy ustawy każda nieruchomość, każdy teren może się stać własnością Skarbu Państwa, to co chroni własność prywatną w hipotetycznej sytuacji, kiedy partia będąca de facto mafijną bandą objęłaby pełnię władzy w państwie, z samodzielną większością w sejmie i senacie?

 • basia_2804

  Oceniono 13 razy 3

  A co złego jest w muzeum II WŚ na Westerplatte? Niech mnie ktoś oświeci ...

 • estrim

  Oceniono 6 razy 2

  Po komentarzach i łapkach widać na co pisiakowe kundelki dostały dziś prikaz.

 • batoh

  Oceniono 12 razy 2

  Pani Dulkiewicz i po co te sprzeczki. Westerplatte powinno być we władaniu Państwa a konkretnie MON.To jest były teren wojskowy. Pamiątka wojenna i Pani jako prezydent Gdańska nie powinna robić żadnych fochów i stawiać się ze swoim widzimisię. Komo służą te sprzeczki. SEjM dobrze postąpił.Innej rady nie ma. Czas aby Pani ostudziła swoje zapędy władcze.

 • bart5554b

  Oceniono 16 razy 2

  Dulkiewicz z przytupem dołączyła do proniemieckich skorumpowanych targowiczan. Mówi o „pisowskiej wersji historii”. Czy napad Niemców na Polskę we wrześniu 39’ to fakt historyczny czy właśnie owa pisowska wersja historii? Dulkiewicz działa na korzyść niemieckiej propagadny, która robi wszystko by wymazać z pamięci zbrodnie z lat 39-45; holocaust; ludobójstwo; grabież niespotykanych rozmiarów i zrównanie Polski z ziemią. Myśle, ze głównym powodem jest ryzyko konieczności zapłaty Polsce odszkodowan.

  Wg PO i spółki Westerplatte ma być zaniedbane i zapomniane. A heroizm obrońców zagrzebany w niepamięci.

  Polacy nigdy nie powinni zapomnieć Dulkiewicz jej działań.

 • smurfmadrala

  Oceniono 14 razy 2

  Zapuścili teren, chaszcze, śmieci góra plus ruiny,
  teraz ocknęła się POlityczka głęboko zatroskana.

 • anita_ani_tamten

  Oceniono 16 razy 2

  Zaglądam czasem na forum GW głównie dla beki, pośmiać się z pokręconej lewackiej propagandy.
  Ale naprawdę niezmiennie się dziwię jak wielką siłę przyciągania chamstwa, agresji, zupełnej pustki umysłowej ma redakcja na Czerskiej - lecą jak muchy do ....ówna..
  Prawdą jest powiedzenie że mózg ludzki to cudowne urządzenie działające 24/24 godz i 365 dni w roku lecz gdy zarazi się jakąś lewacką ideologią przestaje działać.....

 • Paweł K.

  Oceniono 6 razy 2

  Pewnie ku... bo temu narodowi nie jest potrzebna sprawnie działająca służb a zdrowia, uczciwie opłacanie nauczyciele tylko kolejne muzeum za 150 milionów.

 • maestroxxxx

  Oceniono 4 razy 2

  Jak widać po komentarzach, folksdojcze komentujący ten artykuł są ciężko obłąkani

 • manstain21

  Oceniono 8 razy 2

  Żałosne, że jakaś lokalna Dulkiewicz, która gó... robiła aby Westerplatte dobrze wyglądało i dumnie pokazywało polską historię się temu przeciwstawia a co do 150 mln. zł to dokładnie tyle będzie wynosiła dotacja na rewitalizację teatru żydowskiego w Wawie.

 • nymirek

  Oceniono 10 razy 2

  pani Prezydent nie ma wyjścia , musi zaakceptować decyzje rządowe, przestać jątrzyć i dzielić Polaków.

 • zofka222

  Oceniono 4 razy 2

  A najgorsze jest to że co niektórzy mówią ,piszą że oni zrobią tam nam porządek i to z budżetu a nie z samorządowej kasy. Tacy zbawiciele. Masakra. Zniszczą wszystko co mamy najcenniejszego. Zniszczą ludzi bo cipoumierają bez leków, lekarzy, pomocy medycznej. Zniszczą przyridę , lasy aby napełnić swoje kabzy i spełnić swoje obiecanki. Tamci którzy biorą nie liczą że podwójnie oddają. Nawet nie przeszkadza im kolesiostwo i przekręty bo im spadają okruchy z pańskiego stołu.

 • meki_majcher

  Oceniono 6 razy 2

  Schleswig-Kaczka kieruje działa w stronę Westerplatte...

 • vicenteolivio

  Oceniono 8 razy 2

  Nagle się Dulkiewicz obudziła z Westerplatte!!! Adamowicz przez ćwierć wieku doprowadził to święte miejsce do ruiny, Dulkiewicz towarzysząc mu przyglądała się tylko tej marnacji, a teraz - kiedy PiS chce coś zrobić - ta zaczyna sie miotać i protesować!!! TERAZ to się Pani odsunie, Pani Dulkiewicz, a naprawą Waszej niekompetencji i niechlujstwa przez 25 lat zajmą się inni!!!!

 • abcacy

  Oceniono 10 razy 2

  Jak zwykle, nic nie robi się na Westrplatte, ktoś zaproponował rozwiązanie, które może przy dobrej chęci być fajnie spożytkowane przez Gdańsk. Nikt Westerplatte na Wiejską nie przeniesie. O co więc chodzi? O to jedynie, że robią to ci a nie tamci! Krytyków zapytuje czemu jesteście przeciwni? 150mln inwestycji w miejsce, które takiej inwestycji potrzebuje i na nią zasługuje? Może jednak ktoś już zacierał łapki na fajną deweloperska lokalizacje z widokiem na morze. To choć koszmarne ma jednak większe uzasadnienie niż to pierwsze - każdy oby nie PIS bo to ukazuje małostkowość i ujawnia głupotę, na która Gdańsk i jego mieszkańcy nie zasługują.

 • feurig59

  Oceniono 6 razy 2

  PiS będzie wprowadzał porządki...
  Powiedźcie mi zwolennicy , co PiS zbudował przez te cztery ostatnie lata? Jeden projekt wymienić proszę. Bo wg mnie - nic. Mimo okazji np stulecia Niepodległości - pomaszerowali z faszystami w marszu, ale jakie muzeum, bibliotekę, salę koncertową, COKOLWIEK dla Polaków, hm? Czekam...

 • paliwoda2

  Oceniono 6 razy 2

  Jest takie ludowe powiedzenie: świnia worek drze i głośno kwiczy

 • apep54

  Oceniono 12 razy 2

  Historia groteską się powtarza.... Najpierw hitlerowcy ,teraz pisowcy.....

 • acototak

  Oceniono 14 razy 2

  Która to już pisowska nocna zmiana?

 • acototak

  Oceniono 14 razy 2

  Uwolszczenie Polski.

 • kdoe76

  Oceniono 14 razy 2

  Rozbior Gdanska lrzez PiSowcow...
  Gnojki nie potrafia inaczej jak tylko sila.

 • gdabski

  Oceniono 8 razy 2

  Ku...kie pisowskie bezprawie.

 • ubudubu4

  Oceniono 10 razy 2

  Czy Westerplatte jest miejscem pamięci dla całej Polski czy dla "danzingowców"...??
  Poza tym dzisiejszy stan zaniedbania tego miejsce świadczy o podejściu samorządowców z PO do tego miejsca.

 • boshary

  Oceniono 2 razy 2

  zorganizować na portalach akcję protestacyjną.

 • ryslew2061

  Oceniono 8 razy 2

  Podobnież, że nowy postument być postawion. I że dwaj obrońcy niewielkiego wzrostu posadowieni na nim będą mieli bliźniacze twarze.

 • pasazerski

  Oceniono 16 razy 2

  Nie wierzę że to piszę, ale bardzo dobrze się stało. Znając tę gdańską klikę to tereny na Westerplatte miał już obiecany jakiś deweloper. Dulkiewicz niech nie zgrywa bidulki. Gdyby magistrat miał coś zrobić w kierunku muzeum, zrobiłby to już dawno, zamiast zapuszczać to miejsce-symbol coraz bardziej na przestrzeni lat.

 • D B

  Oceniono 10 razy 2

  Jak całą sprawę widzi przeciętny wyborca - Westerplatte miejsce święte dla każdego Polaka jest zaniedbane, rząd chce je uporządkować i postawić tam muzeum, przeszkadza mu w tym prezydent Gdańska Dulkiewicz kojarzona z PO - jedno z całej serii zdarzeń, których efekty zobaczymy w październikowy wieczór wyborczy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX