Hanna Gronkiewicz-Waltz ma nowe zajęcie. Właśnie została szefową misji przy Komisji Europejskiej

Hanna Gronkiewicz-Waltz została przewodniczącą jednej z misji przy Komisji Europejskiej. Była prezydent Warszawy ma zająć się inteligentnymi miastami, a w walce o stanowisko pokonała ponad dwa tysiące kandydatów.
Zobacz wideo

Była szefowa NBP, trzykrotnie prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz ma nowe zajęcie. Właśnie ogłoszono, że ma nowe stanowisko przy Komisji Europejskiej.

Carlos Moedas, komisarz ds. badań, nauki i innowacji przy KE, ogłosił dzisiaj skład pięciu grup, które mają zajmować się znalezieniem rozwiązań takich problemów jak nowotwory, zmiana klimatu, ale też tematyką zdrowej żywności i zanieczyszczonej gleby, czystych wód oraz miast przyjaznych klimatowi. Wszystko rozgrywa się w ramach programu "Horyzont Europa".

Gronkiewicz-Waltz dostała za zadanie przewodniczenie zespołowi odpowiedzialnemu za misję "Neutralne klimatycznie i inteligentne miasta". Projekt wstępnie ma potrwać 18 miesięcy.

450 euro diety za dzień. Gronkiewicz-Waltz: To duże wyzwanie

Gronkiewicz-Waltz w rozmowie z Onetem komentowała nominację w ten sposób:

Jak się później dowiedziałam, największe znaczenie przy wyborze mojej kandydatury miało to, że przez wiele lat rządziłam dużym miastem. Takiego kogoś poszukiwano. To duże wyzwanie, ale bardzo się cieszę, że będę mogła uczestniczyć w pracach komisji. Mam nadzieję, że sprawdzę się na tym stanowisku.

Według ustaleń portalu kandydatów na stanowisko, które otrzymała była prezydent Warszawy, było ponad dwa tysiące. Natomiast za dzień pracy Gronkiewicz-Waltz przysługiwać będzie 450 euro diety.

Więcej o: