Hanna Gronkiewicz-Waltz ma nowe zajęcie. Właśnie została szefową misji przy Komisji Europejskiej

Hanna Gronkiewicz-Waltz została przewodniczącą jednej z misji przy Komisji Europejskiej. Była prezydent Warszawy ma zająć się inteligentnymi miastami, a w walce o stanowisko pokonała ponad dwa tysiące kandydatów.
Zobacz wideo

Była szefowa NBP, trzykrotnie prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz ma nowe zajęcie. Właśnie ogłoszono, że ma nowe stanowisko przy Komisji Europejskiej.

Carlos Moedas, komisarz ds. badań, nauki i innowacji przy KE, ogłosił dzisiaj skład pięciu grup, które mają zajmować się znalezieniem rozwiązań takich problemów jak nowotwory, zmiana klimatu, ale też tematyką zdrowej żywności i zanieczyszczonej gleby, czystych wód oraz miast przyjaznych klimatowi. Wszystko rozgrywa się w ramach programu "Horyzont Europa".

Gronkiewicz-Waltz dostała za zadanie przewodniczenie zespołowi odpowiedzialnemu za misję "Neutralne klimatycznie i inteligentne miasta". Projekt wstępnie ma potrwać 18 miesięcy.

450 euro diety za dzień. Gronkiewicz-Waltz: To duże wyzwanie

Gronkiewicz-Waltz w rozmowie z Onetem komentowała nominację w ten sposób:

Jak się później dowiedziałam, największe znaczenie przy wyborze mojej kandydatury miało to, że przez wiele lat rządziłam dużym miastem. Takiego kogoś poszukiwano. To duże wyzwanie, ale bardzo się cieszę, że będę mogła uczestniczyć w pracach komisji. Mam nadzieję, że sprawdzę się na tym stanowisku.

Według ustaleń portalu kandydatów na stanowisko, które otrzymała była prezydent Warszawy, było ponad dwa tysiące. Natomiast za dzień pracy Gronkiewicz-Waltz przysługiwać będzie 450 euro diety.

Więcej o:
Komentarze (177)
Nowe stanowisko dla Hanny Gronkiewicz-Waltz. Została szefową misji przy Komisji Europejskiej
Zaloguj się
 • obywalet

  Oceniono 70 razy 24

  HGW gratulacje! A jakie stanowiska dostały pisiory? Coś w kiblach chyba sie dla nich znalazło?

 • spyderman2

  Oceniono 37 razy 15

  a parszydło z pis będzie chrystianizować europę po rusku i przekonywać że pedofilia kelru to nic strasznego

 • bosman64

  Oceniono 13 razy 9

  A dla obu PIS Beatek też coś dali? jakikolwiek urząd? Choćby wytrzepywanie popielniczek w palarniach? Nawet do tego się nie nadawały!

 • ewulka987

  Oceniono 10 razy 6

  A sołtysowa z Brzeszcz to w UE będzie tylko zajmować stołek jak to robiła na stanowisku wicepremier ds.społecznych, nie robiąc nic tylko biorąc KASĘ. Wszyscy nominaci z PiS to MIERNOTY lub z podejrzaną przeszłością jak Przyłębska z mężem TW Wolfgang, Muszyński, Piotrowicz, pani Basia , Kujda.

 • krystyna.gasior

  Oceniono 11 razy 5

  Gratulacje. A na Nowogrodzkiej wycie. Bolą d....ka. Mają bolec. A będzie jeszcze boleśniej

 • emigrant_1984

  Oceniono 11 razy 5

  Znowu sukces PISSu Yay !

 • almagus

  Oceniono 16 razy 4

  Zwolennicy płaskiej Ziemi w nienawiści zjednoczeni.
  Jak pojmują miasto matoły? Prezes, proboszcz i kościoły!

  Przecież ona parafialna, prezes wskazał - nienormalna!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX