Dwie partie jednego dnia. "Księżna" z Krymu zakłada Białą Różę. Kolonko też rusza z własną formacją

Biała Róża i #R - stworzenie dwóch partii o takich nazwach zapowiedziano w czwartek. Za pierwszą z nich odpowiada Angelika Jarosławska od krymskich eskapad, za drugą - sam Mariusz Max Kolonko, który nie tylko "mówi jak jest", ale ma też dość polityków.

Kry

Oficjalnego terminu wyborów parlamentarnych w 2019 roku jeszcze nie ma, ale jak Polska długa i szeroka tworzą się koalicje, formują się sojusze, a i też tworzą się partie. W czwartek, 4 lipca, zapowiedziano, że do gry o miejsca na Wiejskiej włączą się dwie partie, które dopiero powstają.

Być może ich formowanie się przeszłoby bez echa, gdyby nie postaci, które staną na ich czele i zapowiadają walkę w wyborach. Najpierw Polskę obiegła wieść, że "księżna Jarosławska" startuje z własną partią.

Chodzi oczywiście o Angelikę Jarosławską, o której pisaliśmy już na Gazeta.pl. Przedstawiająca się jako bizneswoman niespełna 30-letnia Polka zasłynęła samozwańczym ogłoszeniem się reprezentantką kraju na forum, które odbywało się na nielegalnie anektowanym przez Rosjan Krymie.

Później z kontrowersyjną działaczką (jej program Polska 3.0 dorobił się nawet zespołu parlamentarnego, w którym był m.in. Jacek Wilk, Jakub Kulesza czy Robert Winnicki) fotografował się szef MSZ Jacek Czaputowicz, z czego gęsto tłumaczył się resort.

Określenie "księżna" często pada wśród dziennikarzy - wszystko za sprawą męża Angeliki Jarosławskiej, czyli księcia Egona Sapiehy. Jak jednak informował tygodnik "Sieci" obecnie Egon "złożył pozew o unieważnienie małżeństwa, ale zamierza też wytoczyć jej sprawę karną".

"Księżna" Jarosławska zakłada partię - Biała Róża

W czwartek przed Pałacem Prezydenckim, Angelika Jarosławska, w zupełnie zmienionym image'u (włosy koloru blond zastąpił brąz), z białą różą w ręce ogłosiła, że zakłada partię "Biała Róża".

Jak relacjonował z jej konferencji dziennikarz TVP Jacek Łęski, w skład formacji mają "wchodzić wybitni specjaliści", tyle tylko, że nie padło nazwisko żadnego z nich. "Nie odpowiedziała na pytania o program, nie wyjaśniła wątpliwości związanych z finansami swojego stowarzyszenia" - wyliczał Łęski.

Wybory parlamentarne 2019. Mariusz Max Kolonko z partią #R

Na tym jednak nie koniec. O sobie w czwartek przypomniał też Mariusz Max Kolonko, który ogłosił, że powstała partia #R. Tu całe stanowisko dziennikarza:

Dobre wiesci z bunkra MaxTV w kuchni na Żoliborzu: Powstała partia #R Revolution! Mamy dość polityków, dość waszych durnych gierek, dość waszych amatorskich rządów. Pora by władzę w państwie objął Naród I rządził dla dobra Narodu #R to My!

Kolonko podał nawet stronę internetową partii, ale przynajmniej na razie - nie działa. Mariusz Max Kolonko, znany ze swojego programu na YouTube "Mówię jak jest", od lat komentuje sprawy nad Wisłą, zdarzało mu się krytykować TVP, wielokrotnie też występował z inicjatywami np. upowszechnienia posiadania broni.

Więcej o:
Komentarze (209)
Wybory parlamentarne 2019. Powstają dwie nowe partie - Biała Róża Angeliki Jarosławskiej i #R Mariusza Maxa Kolonki
Zaloguj się
 • elenem

  Oceniono 60 razy 54

  Oszołomów ci w Polsce dostatek. :)
  Był czas na dramat, był czas na kryminały, teraz czas na ...kabarety.

 • alfred.ziemniak

  Oceniono 58 razy 42

  Kolonko to straszny prymityw, idealny dla małolatów i niewykształconych cepów.

 • anty_populista

  Oceniono 31 razy 31

  Kreml odpalił dwa "konkurencyjne" startupy jednego dnia? Dziwnymi ścieżkami chodzą myśli tamtejszych strategów wojny informacyjnej :D

 • samuel0

  Oceniono 32 razy 26

  Anastazja Potocka, była sobie kiedyś... czy ktoś ją jeszcze pamięta?

 • swru

  Oceniono 29 razy 25

  To już większe szanse ma ta co szuka na forum miłego i kulturalnego faceta na sex

 • tomala44

  Oceniono 32 razy 24

  Kolonko po polsku gada jak ta Anders. Pojechal biedak do Hameryki i zapomnial. Jak jakis buc z pod Bialego Stoku

 • j-ugo

  Oceniono 20 razy 20

  Max Kolonko powinien startować w wyborach w USA. Najlepiej na prezydenta.
  Angelika trochę oszalała. Ale na to są tabletki.

 • mikealpha

  Oceniono 18 razy 18

  Zgadzam sie. Kolonko to absolutny prymityw. Wykupilem sobie kiedys dostep to jego portalu, zeby poogladac wideo jakie tworzy. W dyskusji absolutnie niedopuszczalne jest skrytykowanie jego. Jest tam male towarzystwo wzajemnej adoracji. Do tego najciekawsze, ze koles chce miec partie w Polsce a sam od dziecka siedzi w USA. Przeciez on nie ma pojecia o zasadach panujacych w kraju.
  To taki zakompleksiony narcyz. Pozatym nie zdaje sobie sprawy, ze jak tworzy tylko na zamknietym kanale, to jak moze dotrzec do wiekszej ilosci spoleczenstwa. Bedac w publicznej strefie musi byc narazony na krytyke, ktorej on nie znosi i nie przyjmuje do wiadomosci :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX