Dwie partie jednego dnia. "Księżna" z Krymu zakłada Białą Różę. Kolonko też rusza z własną formacją

Biała Róża i #R - stworzenie dwóch partii o takich nazwach zapowiedziano w czwartek. Za pierwszą z nich odpowiada Angelika Jarosławska od krymskich eskapad, za drugą - sam Mariusz Max Kolonko, który nie tylko "mówi jak jest", ale ma też dość polityków.

Kry

Zobacz wideo

Oficjalnego terminu wyborów parlamentarnych w 2019 roku jeszcze nie ma, ale jak Polska długa i szeroka tworzą się koalicje, formują się sojusze, a i też tworzą się partie. W czwartek, 4 lipca, zapowiedziano, że do gry o miejsca na Wiejskiej włączą się dwie partie, które dopiero powstają.

Być może ich formowanie się przeszłoby bez echa, gdyby nie postaci, które staną na ich czele i zapowiadają walkę w wyborach. Najpierw Polskę obiegła wieść, że "księżna Jarosławska" startuje z własną partią.

Chodzi oczywiście o Angelikę Jarosławską, o której pisaliśmy już na Gazeta.pl. Przedstawiająca się jako bizneswoman niespełna 30-letnia Polka zasłynęła samozwańczym ogłoszeniem się reprezentantką kraju na forum, które odbywało się na nielegalnie anektowanym przez Rosjan Krymie.

Później z kontrowersyjną działaczką (jej program Polska 3.0 dorobił się nawet zespołu parlamentarnego, w którym był m.in. Jacek Wilk, Jakub Kulesza czy Robert Winnicki) fotografował się szef MSZ Jacek Czaputowicz, z czego gęsto tłumaczył się resort.

Określenie "księżna" często pada wśród dziennikarzy - wszystko za sprawą męża Angeliki Jarosławskiej, czyli księcia Egona Sapiehy. Jak jednak informował tygodnik "Sieci" obecnie Egon "złożył pozew o unieważnienie małżeństwa, ale zamierza też wytoczyć jej sprawę karną".

"Księżna" Jarosławska zakłada partię - Biała Róża

W czwartek przed Pałacem Prezydenckim, Angelika Jarosławska, w zupełnie zmienionym image'u (włosy koloru blond zastąpił brąz), z białą różą w ręce ogłosiła, że zakłada partię "Biała Róża".

Jak relacjonował z jej konferencji dziennikarz TVP Jacek Łęski, w skład formacji mają "wchodzić wybitni specjaliści", tyle tylko, że nie padło nazwisko żadnego z nich. "Nie odpowiedziała na pytania o program, nie wyjaśniła wątpliwości związanych z finansami swojego stowarzyszenia" - wyliczał Łęski.

Wybory parlamentarne 2019. Mariusz Max Kolonko z partią #R

Na tym jednak nie koniec. O sobie w czwartek przypomniał też Mariusz Max Kolonko, który ogłosił, że powstała partia #R. Tu całe stanowisko dziennikarza:

Dobre wiesci z bunkra MaxTV w kuchni na Żoliborzu: Powstała partia #R Revolution! Mamy dość polityków, dość waszych durnych gierek, dość waszych amatorskich rządów. Pora by władzę w państwie objął Naród I rządził dla dobra Narodu #R to My!

Kolonko podał nawet stronę internetową partii, ale przynajmniej na razie - nie działa. Mariusz Max Kolonko, znany ze swojego programu na YouTube "Mówię jak jest", od lat komentuje sprawy nad Wisłą, zdarzało mu się krytykować TVP, wielokrotnie też występował z inicjatywami np. upowszechnienia posiadania broni.

Więcej o: