Czarzasty wskazuje większe "mendy" od siebie i wylicza: Piotrowicz, Wolski i Przyłębska

Kto jest większą "mendą" od Włodzimierza Czarzastego? Lider SLD sam siebie tak nazwał, po czym wskazał trzy osoby, które w jego ocenie, przebijają go w tej kategorii: Julia Przyłębska, Marcin Wolski i Stanisław Piotrowicz. "Można z taką przeszłością zapisać się do PiS i awansować" - kwituje.
Zobacz wideo

Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska - jak się okazało za sprawą publikacji Onetu - w młodości zapisała się do Socjalistycznego Związku Studentów Polskich, który był kontrolowany przez PRL-owskie władze.

Przyłębska, wtedy jeszcze pod panieńskim nazwiskiem Żmudzińska, w swoim biogramie pominęła jednak tę informację, choć już chwali się na przykład działalnością w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów.

Do sprawy na Twitterze postanowił się odnieść lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty, który niespecjalnie kryje się ze swoją przeszłością, wielokrotnie wspominając o przynależności do PZPR. Polityk wytknął kilku przedstawicielom "dobrej zmiany", także w Sejmie i mediach publicznych, że chyba zapomnieli o swojej przeszłości.

Czarzasty o Przyłębskiej i Piotrowiczu: Myślałem, że jestem wielką "mendą". Można być większą

Byłem z Julią Przyłębską w Socjalistycznym Związku Studentów Polskich a ze Stanisławem Piotrowiczem i Marcinem Wolskim w PZPR

- napisał Czarzasty. Wątek Przyłębskiej już przytoczyliśmy, z kolei Marcin Wolski to były dyrektor TVP2, obecnie doradca zarządu TVP, który w latach 1975-1981 był w PZPR.

Natomiast Stanisław Piotrowicz to były prokurator stanu wojennego, który do PZPR wstąpił w 1978 roku. Na tym przypomnieniu Czarzasty jednak nie skończył. Stwierdził bowiem:

Myślałem, że jestem wielką mendą, a okazuje się, że można być większą. Można z taką przeszłością zapisać się do PiS i awansować. Uczę się całe życie
Więcej o:
Komentarze (204)
Włodzimierz Czarzasty o Przyłębskiej, Wolskim i Piotrowiczu: Myślałem, że jestem wielką mendą a okazuje się że można być większą
Zaloguj się
 • lew131313

  Oceniono 116 razy 116

  Panie Czarzasty, mimo że niespecjalnie pana lubię, to i tak uważam, że w tej specyficznej klasyfikacji jeszcze bardzo daleko panu nawet do pierwszej dziesiątki!

 • helena1481949

  Oceniono 108 razy 98

  Nie przepadam za Czarzastym, jednak szacunek za trafne określenie niszczycieli Polski.

 • sqlap72

  Oceniono 90 razy 86

  Inteligentny facet, potrafiący obśmiać w dyskusji oportunistycznych idiotów. Kiedyś w studio TVP Info atakowany głośnym krzykiem przez innego uczestnika spotkania, prawicowego zwolennika PiS-u, grzecznie się spytał: pan to tak naprawdę myśli, że jak jest głośny, to jest mądrzejszy"?

 • krynolinka

  Oceniono 74 razy 72

  Można było być sekretarką prominentnego generała..A dziś podawać zbawicielowi herbatkę. Wszystko można.

 • ps11111ps

  Oceniono 63 razy 63

  Gdyby mi ktos powiedzial 30 lat temu że będę widział SLD jako mniejsze zło to bym nie uwierzył....
  Kto wie, moze za kolejne 30 lat to PiS będzie mniejszym złem. Niezbadane są ścieżki życia

 • paulproteus

  Oceniono 44 razy 44

  zapomniał o antoniuszu.....

 • lkolesio

  Oceniono 36 razy 36

  W pis to w większości mendy , agenci i współpracownicy Sb na czele z TW Balbiną.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX