Radny PiS zarzucił prezydentowi Nowej Soli inwigilowanie. Tyszkiewicz: To tło Windowsa

Radny PiS Andrzej Wieczorek był przekonany, że na pulpicie komputera prezydenta miasta jest jego zdjęcie. Zarzucił Wadimowi Tyszkiewiczowi inwigilowanie. Szybko okazało się jednak, że rzekomo wykradziona fotografia to tło dostępne dla każdego użytkownika Windowsa 10.
Zobacz wideo

Andrzej Wieczorek wyraził swoje zaniepokojenie pulpitem prezydenta Nowej Soli podczas absolutoryjnej sesji rady miasta. "Po moim wystąpieniu i prezentacji danych radny PiS, kandydat na prezydenta Nowej Soli, Andrzej Wieczorek, bardzo zdenerwowany poprosił o 10 minut przerwy w obradach. Zwołał wszystkich obecnych dziennikarzy i oskarżył mnie o inwigilację jego osoby" - opisuje na Facebooku Wadim Tyszkiewicz, prezydent miasta. 

Nowa Sól. Radny PiS posądził prezydenta miasta o inwigilację

Radny w rozmowie z dziennikarzami zarzucił Tyszkiewiczowi, że ten włamał się na jego służbowy komputer i wykradł dane. Dowodem miał być "wyświetlenie zrzutu ekranu pulpitu", które było widoczne podczas "przełączania prezentacji". "Oświadczył, że pokazałem to, żeby go zastraszyć i dać mu do zrozumienia, że go nieustannie śledzę i kontroluję" - relacjonuje prezydent Nowej Soli. 

Wieczorek miał stwierdzić ponadto, że na ekranie komputera Tyszkiewicza zobaczył "ikonki ze swojego pulpitu i swoje zdjęcie z wakacji, nurkującego w głębinach, zrobione przez jego żonę oraz jego pracownika". "I wszystko byłoby może i straszną aferą, gdyby nie fakt, że zdjęcie z mojego pulpitu, które zobaczył radny PiS Andrzej Wieczorek, to zwykłe klasyczne tło z kolekcji zdjęć pulpitów Microsoft dla Windowsa 10" - czytamy we wpisie samorządowca.

"Jak za czasów strasznej komuny"

- Moja forma była formą pytającą. Ten ekran był częściowo zakryty notatkami prezydenta związanymi z prezentacją. Zobaczyłem tylko fragment, który według mojej oceny był tym samym pulpitem, który jest u mnie - tłumaczy w Polsat News Wieczorek. Radny dodał, że "dzisiejsze czasy pozwalają na takie rzeczy i każdy, kto zna komputery, ma świadomość, że jest to możliwe". - Pan Tyszkiewicz w swój oczywisty sposób ustosunkował się do tego, zostało to wyjaśnione, sprawa jest jasna, to nie jest mój pulpit. W związku z tym, że czuję się inwigilowany, trudno, żebym nie myślał w ten sposób - dodał radny.

Wieczorek przekonywał też, że trwa na niego nagonka ze strony Tyszkiewicza i wiceprezydenta Jacka Milewskiego. - Trudno być spokojnym, kiedy straż miejska wchodzi do mieszkania podczas mojej nieobecności i nęka moją rodzinę pytaniami. Trudno być spokojnym, kiedy policja pyta i robi wywiad w miejscach, w których mam nieruchomości. Trudno nie czuć się jak za czasów strasznej komuny - stwierdził Wieczorek.

Więcej o:
Komentarze (326)
Radny PiS zobaczył swoje zdjęcie na pulpicie prezydenta Nowej Soli. Tyszkiewicz: To tło Windowsa
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 111 razy 107

  Ale tłuczek. A jak ktoś ma standardowy dzwonek na komórce a sporo osób tak ma, to oznacza, że go operator podsłuchuje?

 • zen0biusz

  Oceniono 66 razy 64

  Przeprosił chociaż, czy mu takie słowa przez gardło nie przejdą?

 • g.lem

  Oceniono 54 razy 54

  Wszystkie PiSiory maja jakaś manię prześladowczą. Wszędzie doszukują się spisków i zamachów. Pamiętacie aferę jaką był zanik sygnału tv podczas przemowy premier, zaraz po przejęciu przez nich władzy? Szukali w tym nawet próby zamachu stanu i rozpoczęcia przewrotu. Istne szaleństwo, a tu była tylko rozjechana synchronizacja. Ci ludzie są mocno ograniczenie i oszołomieni.

 • ona_ona_80

  Oceniono 51 razy 47

  Ja pierdziu, panie radny ja też pana inwigiluję. Przepraszam, już usuwam pana zdjęcie ze swojego kompa

 • z.04.2019

  Oceniono 41 razy 41

  Jeśli go śledzą to służby pis-owskie. Najlepiej niech spyta "ułaskawionego a niewinnego" Kamińskiego- koordynuje działalność służb specjalnych

 • pan_draska

  Oceniono 39 razy 39

  Brawo, Pan radny potwierdził to, co i tak już wszyscy wiemy - PiS to banda ograniczonych umysłowo aroganckich dyletantów dających ewidentny dowód partyjnej maksymy "mierny ale wierny".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX