Polityk PiS chce zobaczyć premiera Kaczyńskiego. Morawiecki: Ja się cieszę, że mogę pełnić tę funkcję dzisiaj

Jarosław Kaczyński za Mateusza Morawieckiego? Adam Bielan chciałby, aby to prezes PiS został premierem w kolejnej kadencji - jeśli wygra jego partia. Morawiecki pytany o tę wypowiedź kwituje: - Kaczyński to naturalny kandydat na premiera. Ja się cieszę, że mogę pełnić tę funkcję dzisiaj.
Zobacz wideo

Premier Mateusz Morawiecki musiał odpowiedzieć w Polsat News na trudne pytanie. Prowadzący Bogdan Rymanowski wspomniał wywiad, jakiego udzielił niedawno ważny polityk Prawa i Sprawiedliwości Adam Bielan. Były wicemarszałek Senatu, a obecnie europoseł PiS, w rozmowie z "Wprost" oznajmił:

Ja osobiście chciałbym, żeby Jarosław Kaczyński został jeszcze premierem. To jednak zależy od sytuacji politycznej w następnej kadencji.

Kaczyński za Morawieckiego? Premier: To naturalny kandydat

Mateusz Morawiecki w odpowiedzi zaczął od wskazania w zasadzie oczywistości, jak taka, że "Kaczyński to naturalny lider" PiS.

Kaczyński to naturalny kandydat na premiera we wszystkich możliwych odsłonach kadencji

- zadeklarował premier. Po chwili jednak dodał:

Jeżeli taka będzie decyzja, to tak będzie. Ja się cieszę, że mogę pełnić tę funkcję dzisiaj. Wcześniej byłem dwa lata wicepremierem.

W kontekście kolejnej kadencji padło jeszcze jedno pytanie: Czy PiS może przegrać wybory?

W tym wypadku Mateusz Morawiecki przyznał: - Tak, opozycja jest bardzo trudnym przeciwnikiem, ma wsparcie w instytucjach UE. To potężny sojusznik. (...). Do kolejnych wyborów podchodzimy z pełną pokorą, bo opozycja może wypracować jakiś program. Na razie ma program anty-PiS."