Piotr Gliński uchyla rąbka tajemnicy ws. dekoncentracji mediów. "Mamy przygotowane projekty"

- Nie mówimy o repolonizacji mediów, raczej o ich dekoncentracji. Mamy od dawna przygotowane pewne projekty, ale one czekają na swój polityczny czas - przyznał w Radiowej Trójce wicepremier Piotr Gliński.
Zobacz wideo

Gościem środowego "Salonu Politycznego Trójki" był Piotr Gliński. Jeden z poruszonych tam wątków dotyczył planowanej repolonizacji mediów. Wicepremier jednak od razu podkreślił, że nie jest to odpowiedni termin, jeśli chodzi o opis planów PiS.

- Nie mówimy o repolonizacji mediów, raczej o ich dekoncentracji. Mamy od dawna przygotowane pewne projekty, ale one czekają na swój polityczny czas. On jeszcze nie nadszedł - tłumaczył. Dodał, że zmiany muszą być uzgadniane z zagranicznymi partnerami, bo "dekoncentracja jest związana także z własnością kapitału w niektórych segmentach medialnych".

Piotr Gliński: Musi być zachowany pluralizm

Według Piotra Glińskiego kwestia dekoncentracji mediów jest "ściśle związana z wartościami europejskimi".

- Wartości europejskie podkreślają bardzo wyraźnie, że sektor medialny jest sektorem wyjątkowym z uwagi na swoją rolę w polityce, w kształtowaniu świadomości opinii publicznej. To bardzo wrażliwy sektor, gdzie musi być zachowany pluralizm, gdzie musi być różnorodność zachowana - zaznaczył. - Nie wszędzie w polskich segmentach medialnych to mamy zachowane - podkreślił.

Więcej o: