Beata Szydło kandydatką na stanowisko w Parlamencie Europejskim. Zajmie się sprawami zatrudnienia

Beata Szydło już oficjalnie została kandydatką Europejskich Konserwatystów i Reformatorów na stanowisko szefowej komisji do spraw zatrudnienia. Wczoraj w Parlamencie Europejskim odbył się pierwszy dzień obrad nowego składu europosłów, którzy wybrani zostali podczas majowych wyborów.
Zobacz wideo

Korespondentka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon jako pierwsza podała informację na temat kandydatury polskiej europosłanki. Delegacja Prawa i Sprawiedliwości w EKR zadecydowała, że będzie ona kandydatką na szefową komisji Parlamentu Europejskiego do spraw zatrudnienia.

Później decyzję tę poparto na posiedzeniu Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Podczas obrad ugrupowania wybrano też kandydata na szefa komisji do spraw budżetu - na to stanowisko zaproponowany został Belg Johan Van Overtveldt. To właśnie te dwie komisje mają przypaść grupie EKR, do której należy PiS.

Beata Szydło z wyborczym rekordem 

Była premier Beata Szydło dostała się do Parlamentu Europejskiego po majowych wyborach. Wtedy liderka listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu małopolskim i świętokrzyskim zdobyło 524 951 głosów wyborców. Ponad pół miliona głosów pozwoliło jej pobić dotychczasowy rekord, który należał do Jerzego Buzka (w 2009 roku zagłosowało na niego 393 117 wyborców).

Więcej o: