Zmiana na ważnym stanowisku w TVP. "Jak roller coaster. Ktoś wypada z łask, a ktoś się wkupuje"

Jacek Gądek
Katarzyna Sroczyńska-Adamiak, która na początku prezydentury Andrzeja Dudy była jego rzeczniczką, pożegnała się teraz z jednym z ważnych stanowisk w TVP - szefowej Agencji Kreacji, Oprawy i Reklamy. Jak informuje nas Telewizja Polska, zastąpiła ją Anna Cyzowska.
Zobacz wideo

Agencję Kreacji, Oprawy i Reklamy TVP w zmienionej formule powołano w grudniu 2017 r. A w lutym 2018 r. p.o. dyrektorki została Katarzyna Sroczyńska-Adamiak.

- Była bardzo ważną osobą na Woronicza, ale teraz ją sczyścili - mówi osoba bliska TVP.

Z kolei wysoko postawiony pracownik telewizji publicznej jest zaskoczony zmianą w dyrektorskim fotelu. A nowa szefowa, Anna Cyzowska (dziennikarka i producentka)? - Pani Cyzowska była pracownicą TVP Info i poza krótkim okresem, kiedy była u nas szefową producentów, to może przez rok współpracowała z agencją kreacji - odpowiada nasz rozmówca zdziwiony nominacją.

Katarzyna Sroczyńska-Adamiak była pierwszą rzeczniczką prezydenta Andrzeja Dudy - od sierpnia do grudnia 2015 r. Ale w Pałacu Prezydenckim szybko zrezygnowano z jej usług. W lutym 2017 roku trafiła do TVP, gdzie została szefową porannego programu "Pytanie na śniadanie". Prywatnie dobrze zna się z Joanną Klimek - drugą żoną prezesa TVP Jacka Kurskiego. Była też obecna na ślubie prezesa telewizji publicznej i swojej przyjaciółki - Joanny Kurskiej (takie nazwisko przyjęła po mężu).

- To jak roller coaster. Ktoś wypada z łask, a ktoś się wkupuje - mówi nasz rozmówca o zmianach kadrowych.

Biuro prasowe TVP w odpowiedzi na nasze pytania odpisało, że Katarzyna Sroczyńska-Adamiak była p.o.  dyrektora AKRiO, a nie dyrektorem tej jednostki. - Jej powołanie dobiegło końca w czerwcu br. Do zadań pani Sroczyńskiej należała między innymi konsolidacja zadań agencji, które weszły w skład nowej jednostki, a także przygotowanie jej na działanie w ramach nowych, poszerzonych kompetencji. Pani Adamiak-Sroczyńska wciąż odpowiada za produkcję kluczowych, ale także nowatorskich formatów rozrywkowych wprowadzanych przez TVP. Pełniącą obowiązki dyrektora AKRiO jest [teraz] pani Anna Cyzowska.

Adamiak-Sroczyńska odeszła z Agencji Kreacji, ale dalej kieruje redakcją "Pytania na śniadanie" w TVP2.

Więcej o: